Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


У Львів – за нагородою!

Як відомо, учні Кам’янсько-Дніпровської районної гімназії «Скіфія» найактивніші учасники і переможці різноманітних інтелектуальних конкурсів – від районних до міжнародних. Ось і нещодавно радісну новину отримали ми – учні 10 класу гімназії. Як виявилось, ми стали одними із переможців 2-го щорічного відео-конкурсу «Громадянські права та розвиток громадянського суспільства в Україні у ХХІ столітті» і виграли чудовий приз для нашої гімназії - ваучер номіналом 200 євро на придбання відео- або комп’ютерної техніки. Переможці конкурсу були обрані міжнародними експертами і отримали запрошення виступити з доповіддю на конференції у Львові. Нам пощастило побувати там та від імені всього класу представити наш відеофільм. Супроводжувала нас у цій подорожі наш учитель історії Л.В. Олененко, яка надихнула нас на участь у цьому змаганні та надавала всебічну допомогу у підготовці нашої роботи.
Треба сказати, що перед учасниками конкурсу було поставлено складне завдання – створити новаторський та творчий фільм тривалістю близько 7 хвилин, який би висвітлював тему у вигляді цікавої історії, що відповідає історичним реаліям. Наш відеофільм має назву «Я маю право на права!». Замислившись над відомим висловом «Права людини починаються з прав дитини», ми вирішили з’ясувати, які ж права маємо ми – діти України, чи знаємо їх, а головне – чи користуємося своїми правами? Ці питання й були покладені в основу сценарію нашого фільму. В результаті нашого відео-дослідження можемо зазначити, що ми активно користуємось наданими нам українським законодавством правами дітей. Впевнені, що подальша розбудова громадянського суспільства в Україні розширить наші можливості щодо реалізації своїх прав. А ще ми впевнені, що кожна дитина має право знати свої права. Закінчили свій відеофільм цими чудовими рядками:
Я маю право жити на землі,
Творити, дихати, учитись.
Примножувать багатства всі її,
Своєю Україною гордитись.
Я маю право на веселку й на весну,
На щедру осінь і на тепле літо,
На зиму, так безмежно чарівну,
І на лани із щедрим житом.
На золотаве сонце в небесах,
Що щедро Україну зігріває.
На соловейка спів в гаях,
І на любов батьків – безмежну і безкраю.
…Львів зустрів нас чудовою сонячною погодою, організатори заходу забезпечили добрі побутові умови, тож ми багато часу змогли присвятити ознайомленню з історією міста, його пам’ятками. Ми були просто вражені площами, будинками, вулицями, скверами, храмами. Площа Ринок, Чорна кам’яниця, театр, храм св. Ольги та Єлизавети, храм св. Юра – ці пам’ятки, які раніше ми бачили лише на сторінках підручників історії, тепер стали ближчими, зрозумілішими, вони неначе ожили перед нами.
Вразила також і атмосфера семінару-конференції. Вчителі, журналісти, громадські діячі з України, Німеччини, Польщі та Молдови приязно та невимушено спілкувались між собою, ділились досвідом навчання своїх учнів, залучення їх до активного опрацювання історії своєї країни, налагоджували партнерські стосунки між своїми учнями. І хоч ми й не вчителі, але не відчували себе тут зайвими. З нами спілкувались, як з рівними.
Найбільше сподобалась та запам’яталась нам остання частина заходу – перегляд фільмів-переможців та нагородження їх авторів. Дуже приємно було чути слова подяки на свою адресу від організаторів, подивитись фільми інших учасників, познайомитись і поспілкуватись із однолітками з Києва, Чернівців. Кожна команда представляла свій фільм перед переглядом, після перегляду йшло жваве обговорення. Ми відповідали на питання присутніх (таких поважних дорослих!), було трохи лячно (розумілися через перекладача!), але у нас все вийшло – почули теплі відгуки про свою роботу від членів журі та присутніх. А потім були подарунки, грамоти, фотографування, чудові солодкі призи від орга-нізаторів і запрошення до участі в наступних конкурсах.
Сподіваємось, що наступного року ми теж будемо серед переможців, адже це така чудова можливість розширити свої знання, знайти нових друзів, відчути нові емоції, побачити нові міста, невідомі нам куточки України.
Тетяна Хіврич, Станіслав Чорний, учні 10 класу гімназії, учасники подорожі