Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Вибір професії – справа не одного дня

Виберіть собі роботу до душі, і вам не доведеться працювати жодного дня у своєму житті.
Конфуцій

Підготовка дітей до вибору своїх майбутніх професій - одне з основних завдань освітніх установ. Тому місячник професійної орієнтації не оминув учнів 9 та 10 класів Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3, які вже не вперше бувають на екскурсії в м. Енергодар, але кожного разу, як вперше.
Метою нашої екскурсії було ознайомлення зі світом професій на АЕС та з професією пожежного-рятівника. Попереду найважливіший вибір у житті – вибір професії.
Завдячуючи туристичному агентству ПП Іващенко, школярі відвідали інформаційний центр ВП ЗАЕС та державну пожежно-рятувальну частину №13.
Початок екскурсії відбувся в інформаційному центрі ЗАЕС, де фахівець розповіла про атомну енергетику України, дала повну та об’єктивну інформацію про діяльність електростанції.
Ми раніше бували на оглядовій екскурсії навколо Запорізької АЕС, а цієї зими навіть потрапили на територію атомної (оглядали охолоджувальні споруди), ніби про все дізналися, але нас знову чекав сюрприз: тренажерний зал. Хтось подумає про спортивні тренажери, але ні. Саме тут проходять загальностанційні протиаварійні тренування. Кожен для себе зробив висновок: що без знань, умінь та навичок на АЕС працювати не можна: доля багатьох людей залежить від цього.
Далі учні вирушили на екскурсію до пожежної частини. Команда рятувальників зустріла привітно. І знову нас чекала несподіванка: розповідав про роботу пожежного та знайомив із сучасними автомобілями, які при потребі швидко виїжджають на місце пожежі, випускник нашої школи Вареник Віктор Вікторович. Діти з неабияким зацікавленням слухали розповідь, розглядали пожежно-рятувальне обладнання та спорядження, яке є на озброєнні частини.
Проте найбільше задоволення отримали від того, що їм дозволили навіть випробувати себе в ролі пожежника: приміряли спорядження та гасили уявну пожежу.
А потім було захоплююче видовище: Віктор Вікторович показав майстер-клас, на штурмовій пожежній драбині піднявся на другий поверх багатоповерхівки.
Після побаченого і почутого кожна дитина зробила висновок щодо важливості   професії  «пожежний-рятувальник».
 Всі розуміють, що вибір професії — це справа не одного дня. Головне, що покладений початок, а вдалий вибір залежить від кожного з майбутніх абітурієнтів.

Тетяна Сапожн Ікова