Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Шевченко у моєму серці

Під такою назвою 10 березня в Заповітненській школі відбулося свято, присвячене 103-річниці з дня народження Великого Кобзаря – геніального поета, художника, пророка, взірця правди і чесності, високої моральної чистоти.
Він прийшов у цей світ, щоб відкрити нам істину, на якій тримається людина і людський світ. Любити, бути добрими і милосердними, вчитися, творити, знати свою історію, мову – хіба не ці проблеми хвилюють сьогодні нас. Він оспівав це для того, щоб ми зробили ці цінності своєю вічною піснею. А тому Шевченко живий в серці кожного з нас. Тим він і близький нашій сучасності, споріднений з нею. І сьогодні, можливо, як ніколи наші душі відкриті для сприйняття його заповіту:
Свою Україну любіть. Любіть її...

Такі думки висловлювали учні 10 класу – учасники дискусійної групи «Лідер». На цьому заході були підведені підсумки вікторини: «Що я знаю про Шевченка». Переможцями вікторини стали учні школи: Анастасія Стельмах (10 кл.), Владислава Пушкіна (8 кл.), Поліна Курган (7 кл.). А всі учасники вікторини отримали солодкі подаруночки.
Звернімося до творчої спадщини геніального Кобзаря. Словник поетичних творів Тараса Шевченка охоплює більше десяти тисяч слів, а прозових – понад двадцять з половиною тисяч. Тому одна із сторінок свята була присвячена рідному слову, бо для кожного народу рідна мова – найдорожча. Вона окрилює нас духовністю, любов’ю до пісні, до матері, до людини – творця мови, садівника прекрасного на землі.
Усі ми повинні опановувати словесне багатство нашої мови. Наскільки учні Заповітненської школи володіють цим багатством стало зрозуміло, коли підвели підсумки Диктанту єдності, що проводився 21 лютого в Міжнародний день рідної мови. Найвищий рівень орфографічної та пунктуаційної грамотності продемонструвала Софія Гайдук (8 кл.), яка єдина в школі написали диктант на 12 балів, за що була відзначена грамотою.
На цьому нагороди не закінчилися. Традиційно у Шевченківські свята нагороджуються в школі переможці районних творчих змагань з української мови та літератури. Грамотами Кам’янсько-Дніпровського відділу освіти, молоді та спорту були відзначені: Софія Гайдук (8 кл.) – за ІІІ місце в ІІ (районному) етапі олімпіади з української мови та літератури, Поліна Курган (7 кл.) - за ІІ місце в районному етапі міжнародного конкурсу ім. Петра Яцика. А також за перемогу в ІІ (районному) етапі Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка грамоти отримали Анна Плюта (7 кл.) – ІІ місце, Владислава Пушкіна (8 кл.) – ІІІ місце, Анастасія Стельмах (10 кл.) – ІІІ місце.
Тож будемо працювати, щоб дорости до Шевченка, здійснити його заповіти, мрію в незалежній, вільній, мирній добром відкритій державі. Хай праця в ім’я рідного слова здоровить нас духовно, допомагає зійти на верховини мудрості.
Галина ГРИНЦОВА, вчитель української мови та літератури