Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Подорож в «Світ професій»

Перед кожним учнем рано чи пізно постає проблема вибору своєї майбутньої професії. Ця проблема виявляється досить актуальною, так як активна позиція в цьому плані у багатьох ще не сформована. Для учнів питання профорієнтації значущі, але з якого боку підійти до усвідомленого їх вирішення, далеко не всі собі уявляють. Тому в Нововодянській школі І-ІІІ ступенів, в рамках місячника профорієнтації, була проведена робота з дітьми, яка допомогла їм ознайомитися з різноманіттям існуючих професій, розкрити в собі особистісні якості, які в подальшому дозволяють реалізувати себе в професійному і соціальному плані.
У нашій школі профорієнтаційна робота проводиться під керівництвом заступника директора з виховної роботи І.І. Хорошевської, шкільним психологом Т.О. Чорної й класними керівниками. Одним з проведених заходів між 9-11 класами була гра КВК «Світ професій», яка сприяла розширенню уявлень про світ професій, активізувала розумову діяльність учнів, розвивала вміння працювати в команді.
У грі брали участь: команда 9 класу «Нова поліція», команда 10 класу «Медики» і команда 11 класу «Будівельники».
Захід проходив в актовій залі школи. У грі було 6 конкурсів і кожна команда готувала домашнє завдання (сценку про обрану професію, яка розкривала специфіку певної сфери діяльності).
За ходом гри стежило журі, яке визначало рівень обізнаності учнів про світ професій. У його складі були: заступник директора з навчально-виховної роботи О.л. Лаврухіна, заступник директора з виховної роботи І.І. Хорошевська, медична сестра Ю.М. Шевченко. Ведучими КВК були: Т.О. Чорна (практичний психолог) і Я.С. Горбань (вихователь групи продовженого дня).
Останнім часом з’явилося багато нових і модних професій. Тому у ході гри діти знайомилися, хто такий логіст, веб-майстер, маркетолог, фандрайзер, РR-агент, іміджмейкер. Проявили учні свої акторські здібності у конкурсі «Імпровізація», зображуючи професію за допомогою пантоміми без слів. Навчилися працювати у команді в конкурсі «Знайди професію».
Ще одне завдання КВК «Збери прислів’я». Потрібно було на час правильно скласти прислів’я. Для цього були роздані комплекти аркушів з перемішаними половинками прислів’їв.
По закінченню КВК журі підрахувало кількість набраних балів і вручило почесні грамоти. Перше місце посіли учні 10 класу «Медики», друге місце – учні 9 класу «Нова поліція», на третьому місці виявилися учні 11 класу «Будівельники».
Тетяна ЧОРНА, практичний психолог Нововодянської
ЗОШ І-ІІІ ступенів