Кожного року в стінах нашої школи на одному з уроків української мови або української літератури проходить святкування Масляної.
Свято Масляної здавна пов’язувалося із весняним пробудженням природи. Після прийняття християнства православна церква включила його до свого календаря.
Таким чином, масляний тиждень стали святкувати за тиждень до Великого посту (припадає на лютий-березень). Масляна, порівняно з іншими язичницькими святами, практично не зазнала християнських впливів і залишилася часом веселого дозвілля з елементами давніх ритуалів.
Українці так само, як і інші слов’яни, каталися у цей день на конях, ходили в гості, влаштовували в складчину веселі застілля, готували вареники, млинці, пригощалися горілкою. Тиждень перед Масляною називали «всеїдним», оскільки протягом цього часу церковний статут дозволяв їсти скоромні продукти.
Учні нашої школи сприймають це свято з ентузіазмом. Вони приносять до школи млинці з різними напоями, дізнаються цікаві факти про Масляну, а також можуть поспілкуватися з вчителем та однокласниками в спокійній атмосфері.
Зазвичай такі свята проходять тихо і сприяють зближенню учнівського колективу.
Цей рік не став виключенням. Учні та батьки віднеслися до свята відповідально, тому усі учасники свята отримали заряд позитиву на весь день.
Маргарита ФАТЄЄВА,
вчитель української мови та літератури та
К.Ю. МИРГОРОДСЬКА, студентка МДУ