Кожна дитина по-своєму унікальна і потреби кожної дитини різні. Кожна дитина становить незмірну цінність для своїх батьків і родичів, а всі діти разом - неоціненний скарб суспільства, запорука його майбутньої долі.
Ці твердження мають універсальне значення у всіх суспільствах і культурах. Однак, ми часто свідомо чи несвідомо обмежуємо думки і дії тими сферами, які не тривожать нашу свідомість безвихіддю і не блокують діяльність безпорадністю. Подібною напівприхованою, дражливою сферою довгий час була і надалі значною мірою залишається інвалідність взагалі, дитяча особливо.
З метою попередження таких проблем останнім часом в Україні запроваджується інклюзивна освіта. Відмінності між людьми є природним явищем, і навчання слід відповідним чином адаптувати до потреб дітей, а не «підганяти» під сталі погляди щодо організації та характеру освітнього процесу.
Не будемо зараз глибоко аналізувати поняття інклюзії та інклюзивної освіти. Скажемо лише, що інклюзивна освіта – це система освітніх послуг, що ґрунтується на принципі забезпечення основного права дітей на освіту та права здобувати її за місцем проживання, що передбачає навчання дитини з особливими освітніми потребами в умовах загальноосвітнього навчального закладу.
Саме тому на початку 2016-2017 навчального року на базі НВК «Дитячий садок –загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровської міської ради було створено два 1-ші класи з інклюзивною формою навчання (1-А клас - класовод Пікуль Вікторія Петрівна і асистент вчителя Шилова Світлана Василівна; 1-Б клас - класовод Янько Віра Олександрівна і асистент вчителя Люта Ангеліна Іванівна). З вересня 2016 року наша школа стала однією з небагатьох учасниць науково-педагогічного експерименту «Розвиток інклюзивного освітнього середовища у Запорізькій області» за підтримки Благодійного Фонду Порошенка. В таких інклюзивних класах разом навчаються і пізнають світ учні з особливими освітніми потребами (їх четверо) та їхні ровесники. Перш за все перед вчителями початкових класів стоїть завдання навчити дітей сприймати світ з його проблемами, навчити милосердю, толерантності і зробити адаптацію дітей з особливими освітніми проблемами в шкільний і класний колектив максимально комфортною. Адже кожна дитина має відчувати себе рівною серед різних дітей. Робота ж в такому класі передбачає злагоджену роботу творчої групи та адміністрації школи. Для цього директором НВК Школьним Ігорем Петровичем було залучено багато людей з відкритими серцями, які вміють і можуть робити добрі справи.
31 січня 2017 року до НВК завітав Ігор Іванович Мосунов, керівник ПП «Ен-СТРОЙ» м.Енергодар, разом з керівниками Кам’янсько-Дніпровського району: І.Ф. Зиковою, заступником голови Кам’янсько-Дніпровської РДА, К.Г.Альошиною, заступником голови Кам’янсько-Дніпровської районної ради, С.Г.Танько, начальником відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської РДА.
Ігор Іванович Мосунов активно сприяв в наповненні ігрової кімнати іграшками, навчальними посібниками, іграми за методиками Миколи Зайцева, Глена Баумана, Бориса і Олени Нікітіних, Марії Монтессоррі, які передбачають розвиток розумових та психологічних процесів у дітей. Під час гри, вирішуючи певні задачі, дитині доводитися активно мислити, фантазувати, підходити до вирішення поставлених завдань творчо.
Зустріч відбулася в теплій, невимушеній обстановці під час вистави лялькового театру про правила дорожнього руху для учнів 1-их класів. Підготували та провели її педагог-організатор НВК Попитайленко Юлія Валеріївна та заступник директора з виховної роботи Рулевська Людмила Сергіївна. Ведучими свята стали Русанов Дмитро (7-А клас) та Вишнякова Альона (7-Б клас), з вітальними словами виступили учениці 3-А класу – Кліпіліна Поліна та Богатирьова Єва. Роль головного героя вистави – кота Мусія – виконувала учениця 7-Б класу – Матвійчук Анна, допомагали коту вивчати правила - Аршад Умікрам 7-Б клас (роль Світлофора та Лиски), Осетрова Ангеліна 7-В клас (роль Папуги та Зайчика), Вікол Данило 7-А клас (роль Вовчика), технічну підтримку здійснювали учні 11-А класу – Коба Дмитро та Хамандрик Антон.
Педагогічна, учнівська та батьківська громадськість школи дякують Ігорю Івановичу Мосунову та керівникам Кам’янсько-Дніпровського району за розуміння проблем навчального закладу та посильну допомогу у їх вирішенні, за моральну та матеріальну підтримку.
Віра Янько, класовод 1-Б класу
з інклюзивною формою навчання