Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Пісня — душа українського народу

Яке диво дивне — українська пісня! Яку владну силу таїть вона в собі! Минають віки, змінюються суспільні устрої, потрясають світ нищівні війни і голодомори, на зміну одним поколінням приходять інші — у кожного свої смаки, свої уподобання. А народна пісня залишається, через усі злигодні й поневіряння проносить вона свій первісний чар, свою нев’янучу молодість.
Саме українській пісні було присвячено «Свято рідної пісні» в я/с «Барвінок» міста Кам’янка-Дніпровська, яке розпочалося з музичної композиції «Тече річка невеличка», яку дивились та слухали, затамувавши подих, всі присутні в залі. Ведуча свята, музичний керівник Г.В. Яковлева, розповіла цікаву легенду, за якою Господь Бог наділив українську дівчину національним даром — піснею, яка уславила її на цілий світ. Дівчина взяла дарунок, притисла до серця, поклонилась низенько Всевишньому і з ясним обличчям і вірою понесла пісню в народ. З тих пір і дивує весь світ українська пісня.
Українські народні пісні передаються з покоління в покоління. Так, щиро та радісно прозвучала «Щедрівка» українська народна пісня в обробці М. Леонтовича , яку майстерно виконали вихованців: Марійка Ляшенко, Ангеліна Дітовська, Настя Лосєва, Мілана 3агрудня, Ганнуся Козюра, Полінка Дарієнко, Мілена Федько, Аглая Вербіна та вокальна група трудового колективу дошкільного закладу у складі фізкерівника М.С. Семенової, вихователів Т.М. Кудінцевої та Ю.М. Юревич. Цей твір настільки відомий та мелодійний, що підспівували всі присутні в залі.
Далі всі разом з музичним керівником садочка Г.В. Яковлевою поринули в історію та познайомились з різними видами пісень. Любов до рідного краю, мови починається з маминої колискової. У ній — материнська ласка і любов, світ добра, краси і справедливості. Під колискову, записану у виконанні Ніни Матвієнко, дівчатка старших груп виконали таночок «Заколишу я малятко». Це дало змогу старшому поколінню пригадати ще з дитинства відомий твір, а малечі послухати чарівну українську пісню. Складаючи пісні, українці вкладали в них всю правдивість та щирість емоцій.
Гарно, артистично виконали пісню «Рушники» маленькі солістки Ганнуся Козюра та Мілана Загрудня. А пісню «Напряла б я куделицю» — сміливо та впевнено, сольно зас-півала Марійка Ляшенко. «Несе Галя воду» у виконанні Артема Щедріна та Поліни Дарієнко прозвучала щиро та незвичайно. А які співучі хлопчики: Максим Буряк, Гліб Змеул, Даніїл Ляшенко, Олександр Погарь, Влад Старинін, Андрій Чернявський, Костя Таранов, які весело, з гумором, в переспіві з дівчатками проспівали пісню «Ти ж мене підманула» - замилуєшся.
Пісні линули та линули. І кожна з пісень виконана по-різному, особливо, чуттєво, проникливо. Здається, що скільки б не виконували пісні маленькі діти, слухачам хотілось би ще і ще відчути насолоду від їх співу, від мелодійності української мови, спілкування з його учасниками. Завершальним акордом були танок та музична постановка під пісню «Одна калина», яку глядачі вітали під вдячні оплески.
Закінчилося свято, але не закінчується зустріч з піснею. Як годиться, господиня заходу, подякувала всім, хто завітав на свято, хто брав участь в підготовці та проведенні вечора української пісні. Нема сумніву: колектив я/с «Барвінок» робить все, щоб дати змогу розкритися талантам наших дітей та зародити в їх маленьких серцях паростки любові до рідної мови, свого народу через мелодію української народної пісні.
Ми живемо на чудовій, багатій, мальовничій землі - на нашій славній Україні. Тут жили наші прадіди, діди, тут живуть наші батьки, тут корінець роду українського, що сягає сивої давнини. Минають віки, змінюються покоління, а українські пісні залишаються. Вони є символом нашої багатої, чудової, мальовничої землі - нашої славної України! Щирі слова подяки колективу я/с «Барвінок» за вашу працю, за радісні свята в житті наших дітей.
Батьки вихованців старших груп.