Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


21 лютого Україна святкувала Міжнародний день рідної мови

Як парость виноградної лози, плекайте мову.
Пильно й ненастанно полiть бур’ян.
Чистiша вiд сльози вона хай буде!
М. Рильський

До найкоштовніших надбань кожного народу належить мова. Тому і називається вона рідною. Рідна, як мати, як Батьківщина, як усе найдорожче серцю. Рідна мова – це не тільки засіб спілкування, то неоцінене духовне багатство, в якому народ живе, передає з покоління в покоління.
Ми з вами одержали у спадок мову – багату, розвинену, гнучку. Тож знай, бережи, збагачуй велике духовне надбання свого народу – українську мову. Українська мова - це барвиста, запашна, нев’януча квiтка, яка вiчно квiтне, долаючи час, кидаючи барвисту стрiчку iз давнини у майбутнє. Вона виткана червоною калиною, синiм барвiнком, вишневим цвiтом та запашною рутою-м’ятою.
Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3 не залишилася байдужою. Урочисто, по-святковому провела цей день.
На святі ведучими були учениці 10 класу Іванова Тетяна і Зуб Ганна . Звучали вірші видатних поетів: Т.Г. Шевченка, В. Сосюри, М. Рильського, Ю.Рибчинського, В. Баранова від учениць 8 класу: Добишевої Ірини, Тряпіциної Крістіни, Волошкіної Крістіни, Фурсової Ілони, Кравченко Ганни, Щедріної Валерії, Веретеніної Катерини.
« Молитву за рідну мову» Ю. Шкрумеляки виразно прочитала тендітна, маленька україночка Аліфанова Анастасія з 6 класу.
А яке свято без пісні. Пригадуються слова Павла Шафарика: « Українці дуже багаті, може, найбагатші поміж усіма слов’янами, різнобарвними народними піснями. Вони не мудрують, складаючи свої пісні; у них пісні виростають самі, як квіти на полях зелених, і їх така кількість, якою не може похвалитися жоден народ у світі». Дзвінко лунали пісні «Мова єднання», «Батьківська мова», « Україна» у виконанні дівчат з 8 класу. Підняла настрій пісня « Українка я маленька» у виконанні маленької зіроньки, учениці 4 класу Ткачової Лізи. А підготував їх Петров Сергій Миколайович.
Про те, що потрібно берегти, шанувати мову, нагадали учні 7 класу своєю інсценізацією «Легенда про мову».
Людина може володiти кiлькома мовами, залежно вiд її здiбностей, нахилiв i прагнень, але найкраще, найдосконалiше вона має володiти, звичайно, рiдною мовою.
Тож бережiмо українську мову, шануймо i розвиваймо, дбаймо про її чистоту i красу, намагаймося говорити один одному лише добрi слова, тодi i свiт навколо стане кращим, добрiшим.
Т.В. Сапожникова, вчитель української мови та літератури Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ступенів №3