Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Реформа децентралізації влади в районі

Децентралізація влади – це процес розширення та посилення прав та повноважень областей, міст, районів, передача органам місцевого самоврядування частини функцій центральної влади.
У зв’язку з децентралізаційними процесами, що відбуваються на території Кам’янсько-Дніпровського району редакція газети «Новини дня» розпочинає публікацію ряду матеріалів на цю тему. І сьогодні ми звернулися до першого заступника голови райдержадміністрації Ірини Федорівни Зикової з проханням розповісти читачам про те, як іде реформа в районі.
– В Запорізькій області протягом 2015 та 2016 років 94 місцеві ради вже об’єднались у 24 територіальні громади. Місцеві вибори, на яких мешканці району будуть обирати одночасно голів в Кам’янсько-Дніпровську міську і Водянську сільську об’єднані громади та депутатів громади, де депутатський корпус становитиме по 26 депутатів в кожній громаді, пройдуть 30 квітня 2017 року, – зауважила Ірина Федорівна.
В Кам’янсько-Дніпровську міську об’єднану громаду увійде місто Кам’янка-Дніпровська (населення 13000*) та села Велика Знам’янка (населення 6900*) і Новоолексіївка (населення 52*).
До складу Водянської сільської об’єднаної громади увійдуть села: Водяне (населення 5585*), Дніпровка (населення 3905*), Мічуріно (населення 67*), Нововодяне (населення 1653*), Новоукраїнка (населення 162*) та Примірне (населення 280*). За Перспективним планом формування територій громад Запорізької області, затвердженим сесією Запорізької обласної ради, до Водянської сільської об’єднаної громади входить також і територія Заповітненської сільської ради (с. Заповітне, населення 1235*, с. Степове, населення 13*). Але депутати Заповітненської сільради, на чолі з головою В.В. Жаравіним, не дали згоди на об’єднання. В подальшому, згідно з прийнятими змінами до законодавства щодо децентралізації, Заповітненська сільська рада буде мати можливість приєднатися до Водянської сільської об’єднаної громади.
Перші успіхи новостворених громад на території Запорізької області вже демонструють реальну економічну ефективність. Протягом 2016 року об’єднані громади довели, що можуть залучати та ефективно використовувати ресурси для розвитку своїх територій, про це вже свідчать реалізовані, проекти і бюджетні показники об’єд-наних громад. Обсяг власних доходів бюджетів шести об'єднаних територіальних громад, створених на території області у 2015 році, зріс із 33,2 млн грн до 95,2 млн грн, тобто у 2,9 рази. Новоствореними територіальними громадами реалізовано 87 проектів на загальну суму субвенції 44 922,802 тис. грн. За цими проектами в громадах уже здійснено капітальний ремонт доріг, будинків культури, дошкільних навчальних закладів, загальноосвітніх шкіл, фельдшерсько-акушерських пунктів, будівель центрів надання адміністративних послуг; проведено газифікацію, реконструкцію вуличного освітлення, систем водопостачання; будівництво тротуарних доріжок; придбано спеціальну техніку комунального призначення, шкільних автобусів, транспортних засобів для лікарів. Крім цього, для реалізації програми підтримки планується виділити фінансові ресурси в розмірі 24 млн грн за рахунок коштів обласного бюджету.
Основним джерелом доходів об’єд-наних територіальних громад є податок на доходи фізичних осіб, який раніше надходив до районних бюджетів. Крім цього, вагомими джерелами є плата за землю, єдиний податок на підприємницьку діяльність, акцизний податок з реалізації алкогольних і тютюнових виробів тощо. Система влади в об’єднаних територіальних громадах дозволить поповнити бюджети на місцевому рівні і посприяти розвитку сіл району.
Як завжди, ми сприймаємо щось нове, в даному випадку реформу в системі влади на місцевому рівні, з опаскою. Але життя не стоїть на місці. В першу чергу це потрібно для нас з вами, для нашого майбутнього покоління. Пора становитися дійсними учасниками розвитку свого міста, свого села, своєї громади.
P.S. Шановні читачі! Якщо у вас виникнуть запитання, щодо створення об’єднаних територіальних громад, надсилайте листи або телефонуйте до редакції газети «Новини дня». Редакція щотижня буде публікувати інформацію та відповіді на ваші запитання з цієї теми.
___________
* - кількість населення станом на 01.01.2017 р.