Курс обмена валют |
Рівно 28 років минуло з того самого пам’ятного дня – 15-го лютого 1989 року, коли завершився вивід радянських військ з території Афганістану. Не багато не мало – 9 років і 51 день несли службу в Афганістані наші хлопці. Ця війна торкнулася і багатьох наших співвітчизників, їх сімей, близьких, друзів і товаришів. Саме цей день став Днем пам’яті не тільки тих, хто воював в Афганістані, але і для всіх воїнів-інтернаціоналістів, які брали участь у врегулюванні воєнних конфліктів на територіях ближнього і далекого зарубіжжя.
Багато з тієї війни повернулися зміцнілими, змужнілими, їх груди прикрасили ордени і медалі – нагороди за мужність, відвагу і честь. Але багатьом не судилося повернутися до рідного порогу, чимало полягло зовсім юних хлопчаків на кам’яній афганській землі. Пам’ять про героїв, які не повернулися з тієї війни, пам’ять про тих, хто пішов з життя в мирний час, буде вічною.
15 лютого в Кам’янсько-Дніпровському НВК «Дитячий садок – ООШ № 2» відбувся захід, присвячений тим давнім подіям, що стали вже історією, але про які повинні пам’ятати.
Ведучі розповідали присутнім про події в Афганістані, зачитували спогади учасників тих подій, а також всі змогли переглянули документальні відеофрагменти про афганську війну. Захід супроводжували вірші про афганську війну, які декламували учні.
Як данину поваги і пошани до воїнів-афганців, до тих, хто загинув, до тих, хто повернувся, але не дожив до сьогоднішнього дня, присутні вшанували пам’ять, схиливши голови у скорботній хвилині мовчання.
На заході були присутні воїни-афганці наші земляки Володимир Зоркальцев, Микола Ященко та Ігор Чорний, яких учні школи привітали та вручили їм квіти.
В заключному слові ведучі наголосили на тому, що пам’ять про тих, хто пройшов дорогами війни, і хто не вернувся в рідний дім, для яких совість, обов’язок, Батьківщина, честь були головними в житті, повинна залишитися в наших серцях часткою гордості за них. І ця зустріч залишиться в серцях нагадуванням того, що поки жива людська пам’ять, жива і сама людина.
Підготували і провели захід: вчитель історії В.В. Путивська, класний керівник 10-А класу А.В. Коба, учні – Микита Оболенський, Арина Кот, Софія Дерипаско, Анна Бікір, Тарас Коба, Аліна Васильєва, Христина Гальчинська, Вікторія Полош, Тетяна Фроленко, Пилип Фомін.
Інформаційну і організаційну підтримку в проведенні заходу надав Кам’янсько-Дніпровський історико-археологічний музей.
Тетяна ПАЛАМАР