Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Готуємось до виборів в громадах

9.jpg

Під головуванням голови РДА Валерія Свєшнікова та райради Геннадія Олененка за участі представників Офіс реформ Запорізької ОДА 1 лютого 2017 року проведено робочу зустріч з міським та сільськими головами, секретарями рад, головою районної виборчої комісії В.Попитайленком, начальниками відділів апарату РДА.
В порядку денному розглянуті питання щодо проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи про порядок проведення місцевих виборів в Кам’янсько-Дніпровську міську громаду та Водянську сільську громаду.
- Реформа децентралізації активно йде і просувається в Україні, і в Запорізькій області зокрема. За минулий рік був істотний прорив в реа-лізації реформи децентралізації в Запорізькій області, що свідчить – в 2015 році було створено лише шість, а в 2016 році вже 18 територіальних об’єднаних громад. На сьогоднішній день дві громади створено і в Кам’янсько-Дніпровському районі - район активно бере участь в цьому процесі. Адже ті громади, які об’єднаються першими, отримають від держави більшу кількість преференцій, - зазначила консультант з правових питань – координатор Офісу реформ Маргарита Ігорівна Трипольська.
Вона також відмітила, що для всебічної підтримки і допомоги громадам створюються центри надання адміністративних послуг, а також діють різноманітні програми, проекти. Організаційну підтримку та консультативну допомогу громадам надає безпосередньо Офіс реформ Запо-різької області. В цьому році, як і в наступному також буде конкретна фінансова допомога об’-єднаним громадам області по створенню центрів надання адміністративних послуг.
У Кам’янсько-Дніпровській міській та Водянській сільській громадах 30 квітня відбудуться вибори, але вже зараз йде підготовчий процес по підготовці до виборів і, звичайно ж, по організації роботи громади після виборів.
Маргарита Ігорівна детально зупинилася на питаннях, що стосувались системи виборів, процедури проведення виборів, визначення кількості округів і кількості депутатів в громаді, а потім відповіла на ряд запитань, які стосувались виборів, подальшої діяльності громади.
На питання, які стосувались фінансової сфери, створення структури виконавчого апарату об’єднаної територіальної громади детально відповіла консультант з бюджетних питань Офі-су реформ Олександра Павлівна Оляніна. Вона акцентувала увагу на те, що Офіс реформ Запорізької ОДА в цьому році проведе ряд семінарів, на яких будуть розглядатись ті питання, які турбуватимуть громади в період їх становлення. Мета таких семінарів – це надання методичної та правової допомоги створеним, новоствореним та громадам, які знаходяться в процесі створення.
Цього ж дня, представники громадської орга-нізації «Всеукраїнського об’єднання – маю честь Україні служити» А.Кулініч та головного управ-ління Національної гвардії України, учасник АТО В.Ротько провели зустріч з міським та сільськими головами району з питань пріоритету створення спроможних об’єднаних територіальних громад та про можливість дій псевдоутворень, що виходять з-під правового поля Української держави.
НД-інфо

РЕАЛ ПЛАСТ