Курс обмена валют |
Що було зроблено Кам’янсько-Дніпровським головою в 2016 році в господарських питаннях на благо міста і що принесуть нові плани міської ради у 2017-му році – про це міський голова Андрій Васильович ДЯТЛОВ розповів кореспонденту газети «Новини дня».
– Андрій Васильович, які пріоритетні напрямки вашої роботи були у 2016 році?
– З першого дня роботи у міській раді, разом з виконкомом міської ради, депутатським корпусом я розпочав роботу відразу у декількох сферах, в тому числі ремонт доріг та ос-вітлення вулиць.
Дуже хотілось впроваджувати щось нове, сучасне, розширювати можливості і розвиватись. Звичайно, не все вийшло як хотілось і планувалось.
– Ремонт міських доріг — це одна з найважливіших частин роботи міської ради. Скільки вулиць вже отримали такий довгоочікуваний комфорт, і чи продовжиться їх список у наступному році?
– За 2016 рік за рахунок міської ради проведений капітальний ремонт (прокладений асфальт і біле шосе) на вулицях: Чернишевського, Вишневій, Первомайської, Калініна та провулку Гастелло, а також ямковий ремонт по проспекту 9 Травня і провулку Космічний.
За рахунок субвенції з державного бюджету проведено ямковий ремонт по вулиці Зеленій і провулку Дружби, а завдяки спонсорській допомозі ТОВ СП «НІБУЛОН» ямковий ремонт по вулиці Промисловій (частково) і Щасливої до проспекту 9 Травня. Проводилось також грейдерування всіх ґрунтових доріг, а також доріг, які покриті білим шосе.
Зупинятися на досягнутому ми не збираємося і хочемо надалі поліпшувати інфраструктуру доріг міста. В планах зробити асфальт по вулиці Молодіжній, провулку Гвардійському та з’єднати асфальтовим покриттям провулок Гвардійський, Мічуріна і вулицю Шевченка, а також покласти біле шосе по провулку Достоєвського і вулиці Скіфській.
– Як вирішується питання освітлення вулиць міста?
– У плані освітлення вулиць зроблено чимало, але цього недостатньо. Насамперед, за-міна ліхтарів по вулиці Центральній у кількості 35 штук. Відновлено освітлення на вулиці Ярослава Мудрого, 9 Травня, Каховській (до лікарні) і провулку Космічному. Але тут виникали з освітленням невеликі проблеми в зв’язку з застарілим обладнанням. Також була освітлена одна вулиця на третьому відділенні.
У місті є дві ініціативні вулиці Молодіжна і Грязнова (ділянка від Дружби до Достоєвського), на яких мешканці за свій рахунок придбали лампочки і лічильник, а міська рада, в свою чергу, допомогла встановити все обладнання для освітлення.
У перспективі освітлення вулиці Щасливої від вулиці Амурської до Межової, де також мешканці вулиць беруть участь в цьому процесі. На даний час міською радою закуплені лічильники, які ще знаходяться в стадії повірки.
Разом з депутатами обласної ради на 2017 рік ми домоглися і заклали до обласного бюджету кошти в сумі 468 тис. грн на придбання ліхтарів, завдяки чому плануємо провести заміну ліхтарів на вулиці Ярослава Мудрого, додати на вулиці Гоголя, Зеленій та відновити ос-вітлення на вулиці Центральній.
– Ви казали, що приділялась увага не лише господарським, а й соціально важливим питанням. Що саме було зроблено у цій сфері?
– У першу чергу з міського бюджету була виділена субвенція в районний бюджет на харчування дітей в 2016 році на суму 286 тисяч гривень, передбачені кошти і на 2017 рік. По зверненням громадян надавалась соціальна матеріальна допомога учасникам АТО і мешканцям міста.
Для найменших мешканців нашого міста в минулому році встановлено три дитячих майданчики. Маленький майданчик на площі міста, у парку біля міської ради і на третьому відділенні.
Ви, напевно, помітили, яка красива в цьому році була наша новорічна ялинка, яка новорічними вогнями радувала не тільки малечу, але й дорослих мешканців міста.
Виділені в 2016 році 8 тисяч гривень на ремонт водонапірної башти, а на 2017 рік в обласному бюджеті закладено кошти на поточний ремонт водопроводу по вулиці Вишневій і Каховській в сумі близько 400 тис. гривень.
– Андрій Васильович, як вирішуєте проблему зі сміттям та яка служба в місті займається благоустроєм території?
– За рахунок субвенції з обласного бюджету придбано сміттєвоз, який зараз буде вивозити сміття, завантажене вручну, а в планах на майбутнє на мікрорайонах поставити сміттєві баки під сміттєвоз.
У минулому році активізувалася робота по завершенню будівництва полігону. Підрядники відбудували технічні приміщення, сторожовий будиночок, провели огорожу частини території, встановили водонапірну вежу, залили бетоном технічний майданчик, в один з котлованів заклали бетонні плити, почали будівництво ангара для техніки, яка обслуговує полігон. На полігон куплений бульдозер, завдяки якому розчищається майданчик для зручності викиду сміття, але деякі підприємливі мешканці міста викидають сміття, не доїжджаючи до по-лігону. На жаль, навчити деяких людей не засмічувати спільну територію – важко. Серед десяти свідомих завжди знайдеться один порушник, через якого псується благоустрій у місті.
Що стосується благоустрою міста, то цією роботою займається міське комунальне підприємство «Карат», в складі якого працюють електрики, трактористи, озеленювачі - всього 14 чоловік. У планах на 2017 рік додати ще 6 вакансій: тракториста, водія сміттєвоза, співробітників для обслуговування міських кладовищ, а також електрика для кращого обслуговування міських електромереж.
Для підприємства придбано дві одиниці техніки: бульдозер і трактор МТЗ-80 (вона не нова, але в відмінному робочому стані), також дві мотокоси, мотоблок, лопату на трактор для розчистки вулиць.
– Зроблено багато, але не менш важливо, щоб влада завжди чула своїх громадян. Які форми діалогу з людьми застосовує кам’янська влада?
– Якщо йдеться про якісь фінансово-господарські питання, то радимося із жителями вулиць безпосередньо на місцях, на зборах громадян. У такий же спосіб погоджували нові назви вулиць під час виконання Закону України про декомунізацію.
– Хотілося б почути Вашу думку щодо об’єднання громад.
– Вважаю, що варто йти шляхом реформи, для цього адаптовано українське законодавство, в тому числі і Бюджетний кодекс. Цей процес є перспективою для людей міст і сіл, але якщо вони будуть готові і спроможні самі долучатися до господарювання на місцях. Важливою умовою є і підготовка сучасних кадрів, які забезпечуватимуть підготовку проектів розвитку та залучатимуть кошти державного фонду регіонального розвитку, гранти різних закордонних фондів на підтримку українських реформ.
Процес утворення Кам’янсько-Дніпровської громади вже на стадії старту. Найближчим часом відбудуться вибори голови Кам’янсько-Дніпровської об’єднаної територіальної громади, після яких житимемо за новими правилами.
Спілкувалася Тетяна ПАЛАМАР