Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Взірці мужності, жертовності і любові до Батьківщини

Минають роки, змінюються покоління, але пам’ять про ті буремні роки, коли здригалася рідна земля, горіли села, гинули тисячі мирних жителів назавжди залишиться в наших серцях. І скільки б не минуло часу, ніколи не потьмяніє подвиг учасників війни та воїнів – визволителів, що віддали життя заради свободи. Вони завжди залишатимуться для нас взірцем мужності, жертовності і любові до Батьківщини.
Водянська загальноосвітня школа І – ІІІ ст. № 2 6 лютого відзначила пам’-ятну дату – 73-ю річницю звільнення села Водяне від німецько-фашистських загарбників. У школі була проведена театралізована постанова, монолог-звернення учасників дійства до сучасної молоді під назвою «Я тобі розповім, дитино…»
У цей день ми, від малого до великого, віддаємо шану всім тим, хто своєю мужністю та життям став на шляху смертельного ворога, хто виборював нашу свободу та захищав рідне село ціною власної крові та неймовірних страждань.
Захід складався із п’яти частин та виступу учнів 5, 8, 9, 11 класів в образах – Сучасної дитини, Прадідуся-воїна, Солдата, Матері, Жінки-Землі, Жінки-Пам’яті. Ролі виконували: Руслан Скоробогатов (5 клас), Іван Дроняк (9 клас), Денис Боровик (11 клас), Анастасія Безродня (8 клас), Маргарита Манич (9 клас), Зоя Порядіна (8 клас). Ретельна підготовка дала неперевершений результат при створенні образу дійових осіб, бо саме це дало змогу повернутися у лютий 44-го. Сценічні виступи учнів супроводжувались переглядом кадрів відеоролику «Оборона Нікопольського плацдарму (осінь, 1943 рік)», показані кадри з фронтового життя солдат; кадри з фронтового життя жінок-санітарок, матерів; кадри з мирного життя села; слайд шоу «Слава учасникам – визволителям села Водяного та Кам’янсько-Дніпровського району під час Другої світової війни»; кадри вшанування пам’яті загиблих у роки війни та пам’ятні місця села Водяного.
Протягом вистави пролунала прониклива, чуттєва пісня «А закаты алые» й тендітний танок «Катюша» у виконанні учнів 5 класу.
Не залишився поза увагою хореографічний контемп у виконанні учениць 11 класу Ганни Борщової та Валерії Щелкунової, який відтворив справжні почуття кохання, терпіння, гіркоту та силу щоденного жіночого очікування.
Виконання учнями 5 класу авторської пісні, присвяченої пам’яті безсмертного подвигу нашого земляка, Героя Радянського Союзу, червонофлотця Ф. О. Окатенка  це – безмежна честь та гордість!
Ми пам’ятаємо, якою страшною трагедією для українців, для наших односельців була Друга світова війна. Ми пам’ятаємо, що той, хто захищає свою землю, завжди перемагає. Ця пам’ять робить нас сильнішими. Вона — запорука неминучості нашої перемоги сьогодні.
День 6 лютого залишається в нашій пам’яті як найбільший за силою духу приклад мужності, патріотизму, а також вічної скорботи за тими, хто поклав на вівтар Перемоги найдорожче – життя.
О. Березняк, вчитель історії Водянської ЗОШ І – ІІІ ст. № 2.