Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Жива людська пам’ять

Ніхто не забутий, ніщо не забуто.
Та щоб не забути, треба пам’ятати,
А щоб пам’ятати, треба знати.

Ідуть у забуття усі 1418 днів и ночей Великої Вітчизняної війни. З кожним днем зменшується кількість її учасників і свідків. Але повинна залишитись історична пам’ять нащадків про тих, хто в ті роки своїм життям захистив Вітчизну від німецько-фашистських загарбників.
Щороку у Водянській ЗОШ №1 проводиться ряд заходів, присвячених визволенню села від німецько-фашистських загарбників. Жива людська пам’ять не старіє з роками, не тьмяніє, вона стукає в наші серця.
Відзначаючи День визволення села, ми низько схиляємо голови перед великими подвигами воїнів, партизанів, вдів - усіх тих, хто переніс це страшне лихоліття на своїх плечах, хто пройшов через горе втрат, через голод і концтабори, хто щедро напоїв власною кров’ю рідну землю, але не дав фашисту сплюндрувати її.
Пливуть літа так швидко, наче хмари,
І двічі жить на світі не дано.
Дивіться ж, діти, не споганьте слави
Й опалене війною знамено!
6 лютого учнями 9-Б класу була проведена лінійка пам’яті ,,Не погасити пам’яті вогонь” під керівництвом класного керівника Олени Іванівни Буряк, присвячена 73-тій річниці визволення села.
На лінійку були запрошені учні 5-11 класів та народний колектив ,,Джерело”. Урочисту лінійку відкрив директор школи В.Д. Чорний, який нагадав про давні події 1944 року і наголосив, що без минулого не може бути майбутнього. Учні школи переглянули кадри страшних подій в часи війни. На лінійці звучали пісні у виконанні учнів школи: Алла і Софія Уткіни ,, Пісня про Окатенка” та пісня ,,Про діда”, Ліза Ященко ,,Мир без війни”, а також у виконанні колективу ,, Джерело’’ прозвучали пісні ,, Єднаймося, люба родина!”, ,,На городі коло хати’’. Учні 9-го класу розповіли про історію визволення села, декламували вірші про війну.
Присутні вшанували пам’ять загиблих земляків хвилиною мовчання.
До дня визволення, напередодні у Водянській ЗОШ №1 був проведений турнір с шашок між 5-11 класами, який провели вчителі фізичної культури Сергій Васильович Скрипник и Віта Олександрівна Концур. Серед хлопчиків 1 місце зайняв Ростислав Романюк ( 8-Б), 2 місце - Іван Шаповал (5-Б ), 3 місце – Артур Комаров (10-А ). Серед дівчаток 1 місце розділили Таня Павленко ( 9-А ) та Ліза Піддубня (10-А), 2 місце - Аліна Недавня (6-А).
Також святу були присвячені і змагання з міні-футболу, які пройшли 6 лютого. В них взяли участь учні нашої школи та учні Водянської ЗОШ № 2. Провів змагання вчитель фізичної культури Сергій Миколайович Тараненко.
Призові місця завоювали: 1 місце - 9-Б клас і 2 місце - 9-А клас Водянської ЗОШ №1, 3 місце - 11 клас Водянської ЗОШ № 2.
Скільки б не пройшло років і десятиріч, ми завжди будемо звертатися до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством.
Ми пам’ятаємо всіх,
Хто віддав життя за те,
Щоб не було війни нової,
Щоб сонце сяяло золоте,
Щоб не окоп чорнів на ниві-
Хліба цвіли, мов килими,
І щоб веселі і щасливі
До школи всі ходили ми!
Адміністрація Водянської ЗОШ № 1 імені Ф.О. Окатенка