Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ВДОСКОНАЛЕННЯ ФУНКЦІОНУВАННЯ СЛУЖБИ ЗАЙНЯТОСТІ

19 січня 2017 р. в приміщенні Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації пройшла робоча нарада на тему «Зміни в законодавстві та перспективи співпраці у 2017 році». Мета: напрацювати пропозиції для розширення функціоналу державної служби зайнятості та напрямків покращення співпраці з роботодавцями і соціальними партнерами.
В нараді взяли участь представники роботодавців, соціальні партнери та засоби масової інформації.
Директор центру зайнятості Михайло Юхно акцентував увагу присутніх на реформуванні державної служби зайнятості та про нові форми роботи а саме: відеорезюме, відеовакансії та про новий сервіс «Електронна черга реєстрації безробітних», який дозволяє користувачам отримувати частину послуг служби дистанційно.
Заступник директора Наталія Бут-ріна розповіла про весь перелік послуг, який надається службою зайнятості, про результати проведеної роботи у 2016 році. Також присутні були ознайомлені з такими послугами як, професійне навчання, перенавчання та підвищення кваліфікації для безробітних та про неформальне навчання і ваучери. Були презентовані центри професійно-технічної освіти для дорослого населення в м. Рівне, м. Одеса, м. Львів, м. Дніпро та інші.
Провідний юрисконсульт ознайомила зі змінами у законодавстві, якими передбачено посилену відповідальність за порушення законодавства про працю.
- Роль та функції служби зайнятості на сьогоднішній день –незамінні, - наголосила в минулому безробітна, а нині заступник голови Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Ксенія Альошина. Знаходячись на обліку як безробітна вона скористалася повним спектром соціальних послуг служби, а сьогодні, займаючи посаду заступника голови РДА, тісно співпрацює з центром зайнятості при вирішенні проблем району, пов’язаних з зайнятістю населення та легалізацією.
Представник Кам’янсько-Дніпровського бюро правової допомоги Людмила Антоник акцентувала увагу присутніх на тому, що служба зайнятості чи не єдина у державі, яка намагається йти у ногу із часом: розробляє інноваційні проекти, постійно впроваджує прогресивні форми і методи сприяння зайнятості населення, створила потужну матеріально-технічну базу. Крім того, служба зайнятості має потужний всеукраїнський електронний ресурс – ЄІАС(.NET), за допомогою якого адмініструється вся робота спе-ціалістів центру зайнятості, і яка, в т.ч., містить повний реєстр осіб, які звернулися до центрів зайнятості по всій території держави. Саме це дозволяє громадянам України отримувати послуги не тільки за місцем реєстрації, але й за місцем проживання. Вона побажала і далі утримувати марку сервісної служби високої якості, головним завданням якої є - захист від безробіття.
Крім того вона ознайомила присутніх з місією, баченням та цінностями системи безоплатної правової допомоги, роботою Кам’янсько-Дніпровського бюро правової допомоги, поінформувала про основні цілі, завдання та перші досягнення новоствореного бюро, а також окреслила плани і перспективи на майбутнє.
Під час наради роботодавці та представники роботодавців, які були присутні на заході, активно долучилися до обговорення питань з легалізації зайнятості населення, впливу підвищення мінімальної заробітної плати на діяльність підприємств, можливість оптимізації чисельності їх працівників та ймовірність загроз вивільнення працівників, бачення роботодавців щодо ролі та функцій служби на ринку праці в контексті виступу Прем’єр-міністра України В.Гройсмана на засіданні Уряду 11.01.2017 р.
Присутні на нараді висловлювали свої побажання та вносили пропозиції, які на їх погляд, поліпшать співпрацю з центром зайнятості, а саме поновити механізм дотацій на працевлаштування безробітних громадян за направленням центру зайнятості, запровадити новий механізм стимулювання роботодавців, які працевлаштовують незахищених осіб та дозволити фінансування громадських робіт за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття у розмірі 100% для неприбуткових організацій (УСЗН, автодор та інші).
Наталя БУТРИНА, заступник директора центру зайнятості.