Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Андріївські вечорниці

“Гей, на наших вечорницях
Хто сумний – розвеселиться!”

Україно! Чарівна моя ненько, найкращий куточку землі, солов‘їна пісне! Ти прекрасна і найбільше твоє багатство – народ. Український народ - працелюбний, нескорений, співучий, дзвінкоголосий, славиться своїми обрядами, святкуваннями різноманітних свят, красою пісень, казками, загадками, скоромовками.
Зпоміж найбільших зимових свят чи не найвеселішим та найочікуванішим був день Андрія, 13 грудня, коли, за українським звичаєм, сільська молодь збиралася в одній хаті на так званих «великих» вечорницях, влаштовуючи там усілякі забави.
З метою відтворення обряду проведення вечорниць, у КЗ «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат» ЗОР учні 9-А класу, разом з вихователем Ю.Г. Онасенко і керівником гуртка «Художнє слово» О. А. Сулим, провели справжні українські вечорниці. Діти мали велике бажання відродити і зберегти народні звичаї, робити добре і мудре. Виконуючи пісні, дитячі душі переповнювалися почуттям любові до рідного краю.
Це було свято народної мудрості та свято української народної пісні, бо які ж вечорниці без неї – милої, веселої, дорогої нам з дитинства – української народної пісні.
Веселі конкурси, чарівне ворожіння, запальний український танець – все дарувало радість. До смаку прийшлися гарячі варенички та пиріжки, які для дітей приготували батьки, за що їм велика подяка! Нікого з гостей не залишив байдужим неповторний дух веселих вечорниць, жартів та веселих пісень, що лилися повноводною рікою, парубки, що силою мірялися, дівчата, що наче квіточки мліють від задоволення приготування вареничків та вишивання.
О.М. Ковальова, заступник директора по виховній роботі
КЗ «Кам’янсько-Дніпровська загальноосвітня санаторна школа-інтернат»