Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Сучасні стандарти діяльності керівника дошкільного навчального закладу

Сучасний темп життя характеризується швидкими та глибокими змінами. Перед керівником дошкільного навчального закладу стоять завдання: динамічно розвивати зміст навчально-виховного процесу та підвищувати його ефективність і якість. Сучасний керівник повинен бути компетентним, як у питаннях методології навчання, виховання і розвитку дошкільників, так і в системному управлінні.
З цією метою, згідно плану роботи відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації на 2016 рік, проходять методичні заходи для керівників та педагогічних працівників дошкільних навчальних закладів району.
30 листопада 2016 року на базі комунального дошкільного навчального закладу «Дзвіночок» Новодніпровської сільської ради відбувся семінар для завідуючих дошкільних навчальних закладів району, який є опорним з науково-методичної проблеми «Наповнення розвиваючого простору ігрової діяльності». Вихованці та педагогічні працівники закладу привітно зустріли гостей. Керує дошкільним навчальним закладом Г.М.Трубка, яка є депутатом Кам’янсько-Дніпровської районної ради, у якої великий досвід роботи, глибокі знання нормативно-правової бази та системи організації освітнього процесу в закладі.
Модернізацію управлінської діяльності в умовах освітніх змін Ганна Михайлівна розпочала з матеріально-технічного упорядкування дошкільного закладу. У створенні позитивного іміджу закладу значну допомогу надали районна влада, Новодніпровська сільська рада на чолі з головою сільської ради В.Х.Трубкою, відділ освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, батьківська та громадська організації, колектив дошкільного навчального закладу.
Учасники семінару мали змогу оглянути оновлене розвивальне середовище дитсадка, підбір методичного матеріалу, обладнання кабінету практичного психолога, інструментарій для музичного та фізкультурно-оздоровчого розвитку дітей, а також господарчу частину.
Відповідно теми семінару «Сучасні стандарти діяльності керівника дошкільного навчального закладу та управлінські умови формування досягнень дітей дошкільного віку з чіткої вимови засобами фольклору» були і завдання: об’єднати зусилля дошкільних педагогічних працівників району для обговорення проблем сучасного дитинства, осмислення як міжнародного досвіду модернізації дошкільної освіти, так і українського та регіонального, виховання любові до рідного слова, визначення перспектив подальшого розвитку системи дитинства дошкільної освіти. Ганна Михайлівна зазначила, що сьогодні ми виносимо важливі питання стану розвитку дошкільного закладу «Дзвіночок» Новодніпровської сільської ради.
Одним із ключових пріоритетів змістовного наповнення освітнього процесу та серед засобів освітнього впливу на дитячу особистість у цьому навчальному році є фольклор. Успіх цієї роботи значною мірою залежить від діяльності завідуючої, яка забезпечує методичний супровід організації життєдіяльності дітей, від її ставлення до фольклорного забезпечення, розумінні ролі фольклору у навчально-виховному процесі.
- Одним з аспектів успіху виконання поставлених завдань є управлінська діяльність, - зазначила Г.М. Трубка у своїй доповіді. - Навчання української мови забезпечує формування у дітей таких рис національно свідомої особистості: мовленнєва стійкість, почуття мовного обов’язку, відповідальності за долю української мови.
Сьогодні особливого значення набуло питання використання фольклору в роботі вихователів. Багатовікові надбання народу - джерело духу і думок, скарбниця історії народу, національна скарбниця - рідна мова. У нашому випадку є процес формування у дітей звукової культури мовлення засобами фольклору.
Перед початком практичної частини семінара-перегляду інтегрованих занять в молодшій групі «Бабусина скринька» (вихователь Н.К. Нечаєва) та в старшій групі «У бабусі на подвір’ї» (вихователь Н.Ю. Давідченко, вихователі Л.В. Сирота та С.М. Воронкова) представили досвід роботи з питань створення і організації проектної діяльності дітей дошкільного віку, що є ексклюзивом дошкільного закладу. Учасники засідання мали можливість через комп’ютер переглянути презентацію групових творчих проектів «Всі родичі гарбузові» 2015 року та «Кохаю землю Українську» 2016 року.
Обговорюючи заняття, учасники семінару відзначили високий рівень організації та проведення відкритих занять, використання в роботі сучасних форм, методів і прийомів та досягнення дітей з чіткої вимови мовлення, багатства словникового запасу. У дітей вироблене уміння просто і чітко давати відповіді на запитання вихователя, розповідати вірші, зрозуміло висловлювати свої думки, а також розвинене емоційне спілкування з дорослими, мислення, творча уява.
Радісний настрій дітей проявився в сюжеті заняття, де проходить ярмарок, а діти купують продукти харчування, в тому числі овочі для салату «Вінегрет». Всі справились з нарізкою варених овочів та приготуванням салату, потім з великим задоволенням пригостили гостей.
На закінчення заходу учасники висловили свої думки щодо актуальності і цінності досвіду та використання його в практичній діяльності.
Видно, що виховання дітей в дошкільному закладі здійснюється щомиті: на заняттях, заходах, дозвіллях, святах, в грі, побуті. Робота будується таким чином, щоб вона проходила через серце кожного вихованця дошкільного закладу. Таким чином, заклавши фундамент з дитинства, можна сподіватися, що виховали справжнього, грамотного, вихованого, розвиненого патріота, який любить свою Батьківщину.
Ольга Кириленко, методист районного методичного кабінету відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації