Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


До Дня української писемності та мови

Слова… В вас мудрість вічна і любов жива
Українська мова не бідна, не вульгарна, не кривоуста. Вона має свою особливу музикальність. Ця незбагненна душа нашої мови, як золотоносна ріка, виблискує на хвилях народної пісні, переливається в душу нації, творить чуттєву нерозривність українського серця й української землі. Українська мова не вчора придумана. Вона – не сирота, вона має слов’янську родину і світову славу. Вона має все.
Д. Павличко

9 листопада – День української писемності та мови, який з 1997 року відзначається в Україні. За православним календарем – це день вшанування пам’-яті Преподобного Нестора-Літописця.
Цього року Тиждень української мови та літератури у Кам’янсько-Дніпровській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 проходив з 9 по 16 листопада. У День української писемності та мови стартував ІІ етап Міжнародного мовно-літературного конкурсу ім. Тараса Шевченка, у якому учениця 8-А класу Ольга Сиротенко посіла ІI місце.
Тиждень української мови – важлива складова навчально-виховного процесу, яка дає можливість ширше пропагувати досягнення і значення української мови, має велике значення для розвитку мовлення, допитливості, спостережливості, активності учнів, вимагає від учителів-філологів великого творчого потенціалу.
Програма предметного тижня була, як завжди, досить насиченою. Проведення Тижня української мови дало дітям реальну можливість виявити свої здібності, сприяти естетичному вихованню.
Красу рідної мови було чути протягом тижня на поетичних перервах у класах: учні читали вірші, передавали запалену свічку з теплом поетичних рядків, вирушали у чарівну мандрівку до Країни знавців рідної мови, тренувались промовляти скоромовки, відгадували безліч загадок, розгадували ребуси та кросворди, грали в інтелектуальні ігри зі словами,писали творчі роботи, складали акровірші, створювали презентації, творчо підійшли до виконання стіннівок…
Стало вже доброю традицією відзначати цей день написанням диктанту. Молодші школярі та учні 5-11 класів писали його під диктовку класоводів та вчителів української мови та літератури. Також цього дня учні брали участь у написанні Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності, який диктував доцент Київського університету ім. Б. Грінченка Олександр Авраменко.
Метою цього тижня було розвивати творчі здібності, естетичні смаки, пізнавальні інтереси, мислення і мовлення учнів, сприяти формуванню високоморальної особистості, виховувати любов та повагу до рідного слова, інтерес до народних традицій і звичаїв.

Наталія Сопова, вчитель української мови та літератури