Курс обмена валют |
Насичений був листопад у нашої Каріни Хачатурової. Майже два тижні, з 8 по 17 листопада 2016 року в Дніпропетровській академії музики ім. М. Глінки, де навчається Каріна, проходила VІ Бахівська академія. Серед організаторів цьогорічного просвітницького марафону Нове Бахівське товариство з м. Лейпцигу (Німеччина) та Генеральне консульство Німеччини у м. Дніпрі. Зберігаючи традиції і рухаючись у напрямку примноження культурно-просвітницьких здобутків, викладачі шостої Бахівської академії зосередились на заняттях зі студентами Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки, а також з молодими музикантами-гостями з вищих навчальних музичних закладів міст Києва, Харкова та Одеси.
Серед німецьких викладачів – хоровий диригент, художній керівник проекту Крістфрид Брьодель, викладачі академічного співу Гертруд Гюнтер та Іоханнес Шмідт, та інші видатні постаті музичного світу.
У максимально короткий термін, лише один тиждень, німецькі фахівці ставили за мету досягнення концертного виконання чи не найскладніших творів Й.С. Баха – Меси h-moll - Kyrie eleison (Господи, помилуй), Gloria in excelsis Deo (Слава в Вишніх Богу), а також Кантати № 21 «Множилась скорбота у серці моєму». Кропітка праця менеджера, досвідченого організатора численних Бахівських академій Дітера Бернхардта зумовила злагоджену, одночасну роботу німецьких спеціалістів на кафедрах Дніпропетровської академії музики ім. М. Глінки.
Безумовно, центральною постаттю Бахівської академії, особистістю, яка об’єднувала в одному творчому запалі зусилля всіх викладачів і студентів постав диригент Крістфрид Брьодель. Його щоденні заняття з хором, з оркестром, із солістами, зведені репетиції до пізнього вечора у великій залі академії ім. М. Глінки підсумовували кропітку працю колег. Диригентський апарат маестро вирізнявся скупістю рухів, лаконічністю диригентського жесту. У процесі інтерпретації найвідоміших шедеврів Й.С. Баха диригент К. Брьодель на практиці розкрив чи не найвагоміший критерій диригентського високопрофесійного мистецтва: «Диригують не руками, а за допомогою рук».
Новою формою концертно-просвітницької діяльності для численних слухачів постав концерт-лекція К. Брьоделя, яка відбулась у концерт-холі академії ім. М. Глінки 13 листопада кантати № 21, яка ілюструвалась студентським хором, симфонічним оркестром та солістами. Вечір наступного дня означив кульмінацію марафону Бахівської академії – концертне виконання шедеврів генію музичного бароко. 15 листопада дана програма прозвучала у Дніпродзержинському музичному коледжі, а 16 листопада – у Криворізькому музичному коледжі.
До речі, за активну участь у концертній програмі під диригенством Крістфрида Брьоделя, Карина Хачатурова отримала диплом.
І зразу ж Карина поїхала на Всеукраїнський конкурс вокально-інструментального мистецтва «Пісенний край” ім. Миколи Кондратюка, який відбувся 18-20 листопада 2016 року у Полтаві. В журі приймали участь народні та заслужені артисти України, учасники телевізійних проектів, діячі шоу-бізнесу, відомі телеведучі. За неймовірний голос і талановите виконання пісень «Dele yaman» на вірменській мові, та «Змінити все» українською Карина отримала перше місце. Журі взагалі її назвала родзинкою конкурсу. Незабутні враження залишило виконання Кариною пісні «Dele yaman» про геноцид вірменського народу.
Продюсерський центр «GOLDEN SOUND» вручив Карині грошовий сертифікат і запрошення на новорічно-різдвяний фестиваль «РІЗДВЯНА КОЛЯДА», який відбудеться 11-12 січня 2017 року в місті Миргород.
Віра Андрусенко