Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Позачергова сесія районної ради не відбулася через відсутність кворуму

Відповідно до частини 11 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» сесія районної ради є повноважною, якщо в її пленарному засіданні бере участь більше половини депутатів від загального складу ради. Саме з причини відсутності кворуму, 9 листопада, не відкрилось пленарне засідання позачергової сесії, оскільки до сесійної зали прибули лише 15 депутатів Кам’янсько-Дніпровської районної ради.
У зв’язку з цим голова районної ради Г.А. Олененко закрив сесію. Депутатів, ініціювавших сесію, обурило таке ставлення своїх колег, так як у порядку денному стояло, на їхню думку, обов’язкове до виконання питання про відновлення на посаді заступника голови районної ради Валентина Петровича Колесника згідно ухвали суду. Від депутатів, які зареєструвались, надійшла заява про те, що саме голова районної ради Геннадій Андрійович Олененко не належним чином провів роботу, для того щоб депутати з’явилась для участі в роботі сесії.
Нагадаємо, що рішенням восьмої сесії Кам’янсько-Дніпровської ради сьомого скликання було достроково припинено повноваження заступника голови районної ради В.П. Колесника, з чим він був не згоден і оскаржував його в суді.
За роз’ясненнями з цього питання ми звернулися до голови районної ради Г.А. Олененко, а також першого заступника голови райдержадміністрації, депутата районної ради І.Ф. Зикової і депутата районної ради В.Г. Хабло.
– На Вашу думку, Геннадію Андрійовичу, чи були порушення законодавства, при прийнятті рішення по звільненню? Які ваші дії на даний час по вирішенні цього питання згідно ухвали суду?
– На мою дімку, порушень при розгляді питання про припинення повноважень заступника голови В.П. Колесника не було. Третина депутатів цього вимагала. Їх підтримала більшість. Це рішення колегіальне і ніхто не може думку більшості депутатів ігнорувати.
Сесія, яка повинна була розглянути питання про виконання рішення суду не відбулася в зв’язку з відсутністю депутатів: 15 з 34 депутатів були присутні. Відповідно до закону «Про місцеве самоврядування» я не мав права відкрити сесію, що і було зроблено. На рішення суду, про поновлення заступника голови на посаді подана апеляція. На даний момент чекаємо рішення апеляційного суду.
Я завжди буду підтримувати позицію більшості депутатів в інтересах мешканців усього району, не зважаючи на політичні кольори і знамена.
– Ірина Федорівна, чи вважаєте Ви, що В.П. Колесника було звільнено з посади у незаконний спосіб?
- Ні, не вважаю. Відповідно до п.1 ч.1 ст.43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» виключно на пленарних засіданнях районної ради повинно вирішуватися питання звільнення з посади заступника голови районної ради. Депутати районної ради діяли в межах законодавства України. В.П. Колесника було звільнено з посади заступника голови районної ради згідно з ч.3 ст.56 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», а саме за рішенням ради, що приймається шляхом таємного голосування. Питання на розгляд ради, згідно з законодавством, було винесене на вимогу третини депутатів від загального складу ради. Депутатська група «За добробут громад» у складі 13 депутатів (загальна кількість депутатів – 34) звернулась з вимогою припинити повноваження заступника голови районної ради В.П. Колесника. Питання було розглянуто на сесії. За результатами таємного голосування та відповідно до протоколу лічильної комісії проголосував 31 депутат, «за» припинення повноважень заступника голови районної ради В.П. Колесника проголосували 18 депутатів. Це достатня та законна підстава дострокового припинення повноважень, і ніяких інших сукупних умов для цього не потрібно. Жодних порушень немає.
– Віталій Григорович, ваша думка стосовно ситуації, яка склалася в районній раді? Чому так вийшло?
– Вважаю, що розпочинати роботу на посаді заступника голови районної ради з виконання інтересів приватних осіб, в плані зміни керівників комунальних закладів району – це не те що повинен був робити заступник голови В.П. Колесник. Зрозуміло з яких причин він так поступав. Оцінку діяльності заступника голови зробили самі депутати.
Потрібно, в першу чергу, бути чесним перед самим собою, та керуватися в роботі своєю думкою, а не думкою інших осіб.
З приходом нового заступника А.І. Греченка, в раді нормалізувалась робота по всім напрямкам. Хочу відмітити що і сесійні засідання стали спокійними і виваженими, адже підготовка питань до розгляду на сесії – це безпосередній обов’язок заступника голови районної ради.
Що стосується ситуації, що склалася з КП «Агросервіс-Каменка» (з листопада 2015 по лютий 2016 роки), яка виникла на початку каденції заступника голови В.П. Колесника, то доля вини в тому що ми маємо на теперішній час є і його. Дійсно незрозуміло звідки напрацьовані борги? Потрібно було детально зробити аналіз, а не доводити підприємство до банкрутства. Тут роль грають інтереси людей, які мають велику сферу впливу і це стосуються землі КП «Агросервіс-Каменка». А це немало – 2000 гектарів!
Наприкінці хочу замітити, що у керівництві районної ради на той час стояли люди однієї політичної партії «Опозиційний блок». Виникало непорозуміння один одного, що призводило до дестабілізації в роботі всієї районної ради.
Коли В.П. Колеснік працював заступником голови районної ради складалося таке враження, що він виконував вказівки однієї людини, якій була потрібна земля, газета та ін., прикриваючись партійними гаслами. Це не була робота в інтересах всього району, а лише задля забаганок партійного лідера.
У нашому районі живуть люди різних поглядів але толерантні один до одного. Тож не треба ситуацію розхитувати, а навпаки – працювати на благо усіх людей не зважаючи на їх політичні симпатії, згуртовуючи депутатський корпус, а не інтригувати. Ми всі однакові, і у нас єдиний обов’язок – захищати інтереси всієї громади, а не однієї людини.

Тетяна Паламар