Курс обмена валют |
14-го жовтня, на свято Покрови Пречистої Богородиці в нашій країні відзначається День українського козацтва та День захисника України.
Не випадково для святкування Дня українського козацтва обрано День Святої Покрови, вона здавна була покровителькою козаків. Це дуже важливе свято для нашого народу, адже козацтво відіграло надзвичайну роль у становленні нашої держави. Його історичне значення важко переоцінити. Народ ставився до козаків з повагою і любов’ю, сприймав їх як символ мужності, честі, людської і національної гідності. Перекази про звитяжні вчинки запорожців передаються з покоління в покоління. Епоха козацтва створила багатогранну, глибоку духовність, що стала гордістю і окрасою української історії та культури.
В наш час відроджуються традиції українського козацтва. Ведеться активна робота з учнями та молоддю. Різноманітні навчальні заклади беруть участь у культивуванні патріотичного виховання, яке безумовно пов’язане із героїчним минулим нашої країни, нашого краю – козацтвом. Цього року, 12 жовтня, традиційно, у Великознам’янській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів №1, відбулося свято, приурочене до славетного дня козацтва. Відповідальність за організацію свята взяла адміністрація школи, яку представила заступник директора по навчально-виховній роботі Ольга Олександрівна Приладишева, та класний керівник 4-Б класу Галина Петрівна Куртяну.
Від самого початку, всі присутні, а їх було чимало, учні, вчителі, батьки звернули увагу на відповідно прикрашену актову залу школи, яка створювала специфічну атмосферу національного колориту. Відкриття свята було покладено урочистим виходом 4-Б класу під козацьку пісню. Після цього діти взяли слово і розпочали читати на пам’ять вірші, що стосувались козацької тематики. Далі у виконанні четверокласників пролунала пісня «Ми веселі і завзяті діти». Потім слово взяла ведуча заходу Галина Петрівна. Особливої уваги заслуговує, те що, Галина Петрівна, як класний керівник, зуміла організувати весь 4-Б клас, кожен учень прийняв участь у святковому торжестві. До уваги гостей було представлено мультимедійний інформаційний проект у вигляді презентації: «Запорізька Січ». Це було гармонічне поєднання якісного наочного матеріалу із грамотним інформаційним озвучуванням, яке здійснювали учні четвертого класу. Під час демонстрації проекту, ведуча не втрачала зв’язку з аудиторією і постійно долучалась до розповідей дітей, підтримуючи, таким чином, активність учнів. По завершенню показу презентації, четверокласники перейшли до художньої творчості, дівчатка станцювали танок «Ой у лісі калина». Далі ведуча розповіла про свято Покрови, його історичне та культурне значення для українців. Дійшла справа і до гостей, слово взяв похідний отаман Всеукраїнського об’єднання «Братство козаків» генерал Юрій Іванович Куртяну . Його розповідь стосувалась історії рідного краю та місця в ньому козацтва. Потім до слова були запрошені воїни АТО, вони щиро привітали учнів, побажали зростати розумними, здоровими, красивими та щирими патріотами своєї країни. Словами «Героям слава!», учні провели воїнів.
Наступним етапом заходу, стали рухливі та евристично-інтелектуальні ігри, в яких приймали участь представники обох четвертих класів. Учні з неймовірною завзятістю боролися за перемогу в шести різноманітних іграх, за підсумком переможцем вийшов 4-А клас із рахунком 4:2. По завершенню четверокласники зачитали правила козаків, яких пообіцяли дотримуватись у повсякденному житті. Закриття заходу відбулося виконанням зворушливої пісні «Помолимось за тата, за маму, за неньку Україну».
Цікаво й радісно було спостерігати, як хлопчики та дівчатка показували не тільки спритність в ігрових завданнях, а і знання козацьких традицій. Вони щиро раділи тому, що беруть участь у такому нестандартному заході. Діти із таким захопленням, гордістю відчували себе українськими козаками, що можна тільки тішитися свідомості підростаючого покоління. Учні Великознам’янської першої школи продемонстрували надшвидке перевтілення з школярів у козаків, що дає змогу сказати з упевненістю, що доля козацтва України в надійних дитячих руках та в їхніх серцях і душах.
С.В. Хоменко,заступник директора
із виховної роботи.