Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Селу Водяне виповнилося 236 років!

Дні села, які проводяться на території району, є яскравою демонстрацією збереження і примноження народних звичаїв та традицій рідного краю.
236 років з дня заснування відмічало село Водяне 15 жовтня. Ах, яке це було свято! Правда, на заваді стала погода – було не дуже тепло. Ті, хто прийшов, зігрівалися теплом своїх сердець, почуттями гордості і любові до свого села, до своїх односельців. Водянці вміють добре працювати і відпочивати. Це вони продемонстрували, відзначаючи День народження свого надзвичайно згуртованого села. Треба зразу відзначити, що свято було велелюдним, многоголосим та багатогранним.
Спочатку водянці, як істинні патріоти свого села, вишинкувалися в колону і урочистою ходою пройшли по центру села, покладаючи квіти до пам’ятників, загиблим в роки Другої світової війни. А далі, на порозі Будинку народної творчості, який в такі дні становиться сільської сценою, пройшла церемонія вітань, нагороджень і концерт, який підготували місцеві артисти та гості свята. Ведучими урочистої частини були незрівняна Світлана Сущенко та сам голова села Сергій Єрмаков.
На свято завітали почесні гості: голова Кам’янско-Дніпровської районної ради Геннадій Андрійович Олененко та голова районної державної адміністрації Валерій Валентинович Свєшніков, депутати Запорізької обласної ради В.В. Антоненко, Я.В. Гришин, голова антикорупційного руху Запорізької області К.Г. Белов.
- Історія кожного села є частинкою історії нашої держави, - відзначив в своєму виступі Геннадій Андрійович Олененко.
- А історію творять люди своєю щоденною нелегкою працею. Адже життя на селі щодня ставить перед ними багато непростих питань, які потребують вирішення. Тому ваша щоденна праця, відданість та любов до рідної землі заслуговують на глибоку повагу.
Сьогодні Водяне відомо не лише у нас в районі, Запорізькій області, а слава про вас, гримить по всій Україні. Щиро вітаю вас зі святом, бажаю здоров’я, і величезних здобутків! Щастя вам!
- В ці дні все частіше ми згадуємо історію становлення та розквіту села Водяне. Та справжньою окрасою села є люди. – наголосив Валерій Валентинович Свєшніков, - Ваша щоденна праця – джерело людської мудрості, самовідданості та патріотизму. Ви дуже любите своє село, і ця любов надихає і надалі примножувати здобутки та зберігати те, що вже зроблено, щоб прославляти наш рідний край! Вам є чим пишатися і я бажаю вам достатку, щасливого життя, миру та процвітання для села! Нехай вам щастить у всіх починаннях!
В.В. Свєшніков та Г.А. Олененко разом подарували символічний подарунок – відому репродукцію Іллі Репіна «Козаки пишуть листа турецькому султану». Коментуючи її, що зараз у нашій країні йде повним ходом централізація, більш похоже, що водянці пишуть лист усім селам про об’єднання в єдину громаду.
Як підкреслив голова районної державної адміністрації:
- Питання у наступному, якщо громада об’єднається, хто буде головою? Бо центр буде у Водяному. Думаю, що ви мене підтримаєте, якщо ми запропонуємо головою громади Сергія Вікторовича Єрмакова.
Селяни відповіли оплесками.
Далі виступили і гості свята та з вітаннями та подарунками депутати обласної ради В.В. Антоненко та Я.В. Гришин. До речі, до Дня села Володимир Антоненко подарував новий дитячий майданчик, який сама громада вирішить, де буде установлений. Ярослав Володимирович Гришин подарував дитячому садку автономну електропідстанцію, щоб не було перебою, коли вмить не стане світла. Також привітав селян голова антикорупційного руху Запорізької області Костянтин Геннадійович Белов, який виріс в нашому районі в селі Заповітне, де закінчив школу, а потім переїхав до Запоріжжя. Вітав водянців голова села Новодяне Михайло Михайлович Чорний та директор сільського клубу Анастасія Сергіївна Погоріла.
Михайло Михайлович, вітаючи мешканців села зі святом, висловив бажання:
- Якщо буде водянська громада, то й ми також хочемо ввійти до цієї. Ми знаємо, що нас тут ніхто не образить, та й ми будемо себе вести достойно.
Під звуки маршу А.С. Погоріла вручила красивий коровай. З відповідним словом виступив голова сільської ради села Водяне Сергій Вікторович Єрмаков. Він подякував всім гостям свята і зазначив:
- Тільки завдяки співпраці сільської влади, підприємців та громади села вдається реалізовувати багато із задуманого. Ми живемо у прекрасному краю, де люди цінують та зберігають свої традиції та обряди. Тож хочеться подякувати всім, хто долучився до організації та проведення урочистостей з нагоди Дня села та й загалом всім, хто живе та працює у нашому гостинному селі.
Сергій Єрмаков від імені селян висловив слова подяки гостям свята та оголосив процедуру нагородження. На святі приймали подарунки та грамоти мешканці села, які своєю невтомною працею та бажанням служити громаді вносять значний вклад у розвиток села. Отримували подарунки ювіляри села, педагоги, медичні працівники, наймолодші жителі та старожили, ряд громадських діячів, активістів села, та всіх, хто своєю працею розвиває село, робить його кращим, серед яких: Маляренко Володимир Іванович, Мендрик Микола Григорович, Василь Іванович Беліцький, Василь Федорович Гура, Валентина Афанасіївна Рознатовська, капітан волейбольної команди Віктор Сергійович Єрмаков, працівники коммунального господарства села, керівники творчих колективів «Джерело» і «Надвечір’я» Любов Авраменко та Ганна Трошина. Були нагороджені господарі кращих садиб, довгожителі, родини, які відзначили золоте весілля, новонаречені. Надії Гажемон депутат районної ради Михайло Пригода, вручив орден “За заслуги перед Кам’янсько-Дніпровським районом”. Доросла футбольна команда отримала в подарунок 20 комплектів футбольної форми.
А далі була концертна програма. Справжня мистецька розкіш розцвіла на імпровізованій сцені: ансамблі, дуети, квартети, колективи, танці та пісні тепло сприймались водянцями та гостями села. Співоче поле на високому порозі Будинку народної творчості вирувало емоціями. Односельців різного віку, різних професій та уподобань об’єднало родинне свято. Та й готувались до нього всім селом.
Всі виконавці показали потужні та яскраві номери. Свято добігало кінця, але його енергетика послужила потужним зарядом для мешканців на нові добрі справи в ім’я процвітання рідного краю. До пізнього вечора вирувало свято в Водяному. Запальні ритми нікого не відпускали додому, а  яскравий святковий  фаєр-шоу та феєрверк завершили урочистості з нагоди Дня народження гостинного села Водяного.
Валерій Живогляд