Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Допоможіть врятувати лиман

2.jpg

Багатством південних посушливих територій завжди були водні ресурси. Щоправда, в Запорізькій області розподілені вони нерівномірно. Якщо на північному заході безліч джерел, струмків, річок стікають до Дніпра, то інколи влітку південні ріки встигають майже пересохнути, не добігаючи до моря. Занедбаність джерел, меліорація наосліп, забрудненість берегів і вод дійсно призвели до того, що в деяких регіонах, де люди селилися здавна й гадки не мали, що таке нестача води, тепер користуються привізною водою!
В нашій області нараховують 846 ставків, 78 малих річок, 200 артезіанських свердловин. Скільки дійсно безводних регіонів планети мріють про такий асортимент життєдайної вологи, і як побожно там ставилися б до цього дару природи, аби його мали…
А як же ми ставимося до унікального куточку нашого міста – озера Білозерського лиману? За словами старожилів у 1950-х-60-х роках минулого століття мальовничі береги були улюбленим місцем відпочинку не тільки місцевих жителів, а і мешканців інших республік. З усієї країни на оздоровчий відпочинок приїздили діти до піонерського табору «Чайка». У 1955 році була введена до експлуатації Кам’янська зрошувальна система із забором води з Білозерського лиману – це була перша така система в Україні з довжиною каналів 1700 км.
А що ж відбувається з лиманом у теперішній час? Береги озера засмічені побутовим сміттям, вирубка дерев і випалювання кущів призвели до абразії берегів, у воді поширені синьо-зелені водорості, дно замулюється, гинуть раніше поширені види риб.
Учні Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3 вже не перший рік займаються в екологічному гуртку, і не вперше звертають увагу на екологічні проблеми нашого регіону. Не один раз ми брали участь в акціях по озелененню території школи та міста, в прибиранні міських парків та дамби, у виготовленні шпаківень та годівничок, у зборі насіння акації та жолудів. Самотужки намагаємося виправити помилки «батьків»: прибирали берег лиману від сміття та насаджували молоді дерева. Виготовили агітаційні листівки та буклети з призивом врятувати наше озеро та роздавали їх мешканцям міста. З метою привернути увагу до проблем Білозерського лиману ми зробили презентації та зняли відеофільм.
Шановні мешканці м. Кам’янки-Дніпровської та с. Великої Знам’янки! Просимо вас допомогти зберегти та зробити наше озеро місцем відпочинку.

Костянтин Різниченко, Анастасія Танько, Данило Дятлов, Катерина Лопанова, Владислава Козоровська, Микита Пастернак, Олександр Никифоряк, учні 9-А класу Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 3