Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Хрещення Київської Русі-одна з надзвичайніших подій в історії духовного та культурного розвитку нашого народу

2.jpg

28 липня в Україні відзначалось державне свято - День хрещення Київської Русі - України. Ця дата була обрана не випадково, адже саме в цей день Православна Церква вшановує пам’ять Святого Рівноапостольного князя Володимира, хрестителя Київської Русі.
Відповідно до наказу Президента України від 22 червня № 268/2016р. «Про відзначення у 2016 році Дня хрещення Київської Русі-України», щорічно українці відзначають це свято не тільки на духовному рівні, але й на державному. Спеціалісти Центру постійно проводять інформаційно-просвітницькі заходи, спрямовані на належне розуміння молоддю цього свята. Цьогоріч відповідний захід був проведений в рамках Єдиного Дня інформування населення району, який проводився Кам’янсько-Дніпровською райдержадміністрацією, для осіб з числа молоді, які засуджені до покарань, не пов’язаних з позбавленням волі та перебувають на обліку в КВІ. Зустріч відбулась на базі Храму “Різдва Пресвятої Богородиці” за участю Благочинного Кам’янсько-Дніпровського округу, настоятеля отця Олега та працівників КВІ.
На початку заходу директор Кам’янсько-Дніпровського РЦСССДМ Людмила Петрівна Куницька розповіла всім присутнім про свято, згадавши історичні факти про те, що саме князь Володимир запровадив християнство в Київській Русі. У 988 році він сам прийняв християнство, тому цей рік прийнято вважати роком хрещення Русі. З приходом православ’я почала більше розвиватись культура, освіта та торгівля. Людмила Петрівна підкреслила і те, що думки істориків різняться щодо походження християнства. Одні літописи свідчать про те, що найбільш поширеною є версія походження християнства з Візантії, тоді як інші  заперечують візантійську і приписують походження християнства на Русі з Болгарії.
В свою чергу, отець Олег зробив акцент на тому, що християнська віра – це найдорожчий скарб, подарований рівноапостольним князем Володимиром нам, українським донькам і синам. Вона є джерелом сили, правди, вірності, справедливості, натхнення і доброти. Настоятель Храму детально розповів про хрещення Київської Русі та про цьогорічний Хресний хід. Наголосив на тому, що, як ніколи, цього року до Хресної ходи приєдналось дуже багато паломників. Розповів, що паломники пройшли довгий шлях і подякував Богу за те, що Він дав сили прочанам.
Працюючи з даною категорією клієнтів, ми повинні дотримуватись принципів доступності інформації, культурної відповідності та працювати на попередження рецидивної злочинності серед молоді та неповнолітніх. Саме така просвітницька робота має велике значення для формування у молоді вірного ставлення до життєвих цінностей та позитивних відносин з суспільством. Таким чином, метою заходу було збагачення духовного світу, виховання любові до своєї Батьківщини та бути толерантними один до одного.
Під час спілкування з засудженими, спеціалісти центру також проінформували присутніх про роботу та соціальні послуги, що надаються РЦСССДМ.
І.М. Пархоменко,
провідний спеціаліст відділу соціальної роботи РЦСССДМ