Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Майбутнє потрібно планувати

“Дитина-дзеркало сім’ї; як у краплі води відбивається сонце, так в дітях відображається моральна чистота батька та матері.”
В.А. СухомлиНський

В Україні пройшов Всеукраїнський тиждень планування сім’ї та збереження репродуктивного здоров’я, приурочений до найбільш зворушливих для кожної людини свят - Дня матері та Дня сім’ї. День матері - міжнародне свято, офіційно встановлене Конгресом США 8 травня 1914 р. Після Першої світової війни це свято почали відзначати у Швеції, Норвегії, Данії, Німеччині, Чехословаччині. В Україні свято встановлено Указом Президента від 10.05.1999 № 489/99 і проводиться кожну другу неділю травня, починаючи з 2000 р., та у цьому році святкувалось 8 травня. Проведення Дня сім’ї відбулося 15 травня. Сьогодні сім’я – найважливіше середовище зберігання та передачі з покоління до покоління культурних цінностей, національних традицій, вона морально та матеріально підтримує дітей, людей похилого віку.
Треба сказати, що збереження та поліпшення репродуктивного здоров’я виходить за рамки суто медичної проблеми і є загальнодержавною. Таким чином, Кам’янсько-Дніпровський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді щорічно проводить заходи, спрямовані на запобігання даної соціальної проблеми. Головною метою тижня планування сім’ї є привернення уваги громадськості та молодого покоління до цього. Так, 11 травня 2016 року з такої нагоди, Кам’янсько-Дніпровський районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді завітав до Кам’янсько-Дніпровської загальноосвітньої школи № 3. В рамках зустрічі для учнів старших класів було проведено лекцію з елементами відеолекторію.
На початку зустрічі увагу було зосереджено на понятті репродуктивного здоров’я. Школярі дізнались, що репродуктивне здоров’я – це можливість зачати, виносити і народити здорову дитину. Його збереження - завдання жінок та чоловіків. Оскільки, враховуючи їх вікову категорію, на даний момент з метою збереження репродуктивного здоров’я їм необхідно вести здоровий спосіб життя. Тому, під час зустрічі з учнями, більше часу було відведено на обговорення теми: «Сім’я» та «Роль батьків у вихованні своїх дітей». Увагу школярів зосередив соціальний ролик, тема якого була: «Дякую, мамо!». Це дуже зворушлива розповідь двох молодих людей про піклування за ними їхніх мам та про те, що ми дуже часто забуваємо говорити їм слова подяки. Такий приклад дає можливість сучасній молоді замислюватись над своєю поведінкою і всім серцем любити та поважати своїх батьків.
Дітям також було повідано, що існує багато факторів, які наносять непоправну шкоду репродуктивному здоров’ю. Один з них - аборти. Сьогодні особливу стурбованість викликає розповсюдженість серед осіб репродуктивного віку ВІЛ-інфекції та інших захворювань, які передаються статевим шляхом. Направлена тема тісно перехрещується з проблемою зараження на ВІЛ та поширенню ВІЛ/СНІДу серед молоді. Усім присутнім було нагадано, що кожної третьої неділі травня відзначається День пам’яті померлих від СНІДу. Тому учні також мали змогу переглянути соціальний ролик під назвою: «В память людей, умерших от СПИДа». Змістовність відеоролика відіграла не аби яку роль в усвідомленості школярів у своїх подальших діях. Це було дійсно видно по їх очах.
Подібні заходи також були проведені в п’яти загальноосвітніх школах району, а саме: Великознам’янській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4, Дніпровській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2, Іванівському НВК “Загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів - дитячого садка”, Нововодянській ЗОШ І-ІІІ ступенів та Благовіщенській ЗОШ І-ІІІ ступенів № 2. Учні шкіл району приймали безпосередню активну участь у обговореннях хвилюючих питань з направленої теми. Старшокласники приводили приклади своїх можливих дій в тій чи іншій ситуації. Це дуже велика перемога, коли ми звертаемось до молоді, і вона нас дійсно чує.
Метою заходів, в першу чергу, є навчити молодь планувати своє життя без ризику для здоров’я, не ламати свою частку внаслідок випадкового статевого зв’язку та застерегти від небажаних наслідків у майбутньому. Під час зустрічі з підлітками спеціалістами РЦСССДМ також були розповсюджені інформаційні буклети: «Запланований вибір», «Як ти», «ВІЛ/СНІД» та наведені приклади зараження на найбільш небезпечні хвороби, які передаються не тільки статевим шляхом.
І.М. ПАРХОМЕНКО, провідний спеціаліст
відділу соціальної роботи РЦСССДМ