Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ТИЖДЕНЬ ПСИХОЛОГІЇ В НВК

Протягом навчального року у школах проходили предметні тижні, основною метою яких є поглиблення знань та розвиток інтересу до предметів.
Соціально-психологічна служба НВК «Дитячий садок – загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» на попередньому тижні провела комплекс заходів, які були спрямовані на ознайомлення з роботою служби, поглиблення знань про науку психологію та її можливості.

Учням молодшого шкільного віку – віку переживань позитивних емоцій та особистісної активності, були запропоновані тести – малюнки. Теми цих малюнків – тестів мали за мету розкрити внутрішній світ дитини, визначити своє місце в родині, своє відношення до Батьківщини.
Малюнки учнів за темами були виставлені в рекреації школи та привернули увагу своєю внутрішньою силою та яскравістю не тільки самих «художників», а й всіх інших.
А самі маленькі учні школи – першокласники грали в гру, яка водночас була тренінгом: на кмітливість, комунікабельність, активність. У красиво оформленій кімнаті для ігор ці хвилини спілкування не залишили байдужими нікого.
Для учнів 5-6 класів була запропонована програма, пов’язана з відсут-ністю значній в кількості підлітків гармонії у стосунках. Як поводити себе в проблемних ситуаціях, як уникнути конфлікту, як не образити словом людину, - такі запитання піднімалися під час спілкування. З дітьми було проведено тестування на комунікабельність, гра «одягни дерево» - листочками-надписами гідних людських рис, запропоновано перегляд мультфільмів з даної теми.
Психологічні труднощі дорослішання, суперечливість і нестабільність уявлення про себе призводять до емоційної напруженості, пошуків її зняття в групах ризику, тому учням 7-8 класі запропонували антитютюнову програму з презентацією учнівських робіт, показам відеороликів науково-популярного характеру, тестування на визначення рівня установки на вживання учнями тютюну та алкоголю.
Незабаром екзамени, ДПА, ЗНО – ці слова часто викликають у дітей «завмирання серця». Як допомогти тим, хто нервує, боїться, занепокоєний, невпевнений у своїх можливостях? З учнями 9 та 11 класів були проведені тренінги «Підготовка до іспиту», «Незабаром ЗНО», для вміння знімати напругу під час екстремальних ситуацій.
Під час підведення підсумків дійшли висновку, що необхідність тижня психології в школі очевидна, адже цікаво проведені анкетування, ігрові години, тренінги надають можливості школярам краще зрозуміти себе, інших людей, навчитися спілкуватися чи знаходити вихід із різних життєвих ситуацій. А.І. ПОТАПЕНКО, В.П. ПІКУЛЬ, соціальний педагог і психолог Кам’янсько-Дніпровського НВК