Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Військово-патріотичне виховання в школі

f_05.jpg

Військово-патріотичне виховання покликане забезпечити морально- політичну і практичну підготовку щодо виконання обов’язку - захисту незалежної Батьківщини, військової служби у Збройних Силах України. Головними завданнями є формування психологічних та морально-вольових якостей (стійкості, мужності, готовності до подвигу, самопожертви), особистісних поглядів на сучасні події; самовиховання і самопідготовка, спрямовані на оволодіння певними світоглядними знаннями і уявленнями, фізичний розвиток особистості. Вірність Україні є невід’ємною ознакою національно свідомого громадянина. Військово-патріотичне виховання учнів – це комплекс заходів по формуванню в них необхідних особистих позитивних якостей. Ураховуючи суспільно-політичну ситуацію, що склалася в Україні, усе більшої актуальності набуває виховання в молодого покоління почуття патріотизму, відданості загальнодержавній справі зміцнення країни, активної громадянської позиції тощо. Отже, навчальний заклад має стати для кожної дитини осередком становлення громадянина-патріота України, готового самовіддано розбудовувати країну як суверенну, незалежну, демократичну, правову, соціальну державу, забезпечувати її національну безпеку, сприяти єднанню українського народу та встановленню громадянського миру й злагоди в суспільстві.
Учні мають безпосередній зв’язок з тим, що відбувається в країні: їхні батьки мобілізовані й застосовують зброю, працюють волонтерами, беруть участь у громадських акціях, гинуть при виконанні бойових завдань в зоні АТО, та ін. Тому вчитель повинен бути готовим до непростих запитань від учнів, на які важливо дати компетентні й водночас коректні відповіді.
На сьогодні навчальні заклади є єдиним центром з підготовки всіх без винятку юнаків (незалежно від того, чи будуть вони призвані на строкову військову службу, чи ні в мирний час) до захисту Вітчизни. У цій ситуації надзвичайно зростає роль предмета “Захист Вітчизни” як складової частини військово-патріотичного виховання, спрямованої на підготовку юнаків у теоретичному, практичному, фізичному і психологічному плані до майбутньої військової діяльності.
На заняттях учні знайомляться із специфікою військової праці, готуються до виконання обов’язків солдата, дізнаються про особливості служби в Збройних Силах України, виховують у собі якості, необхідні майбутньому воїнові.
На базі Кам’янсько-Дніпровського НВК є все необхідне для того, щоб учні мали можливість вивчати всі розділи військової підготовки.
Для закріплення практичних умінь і навичок одним із елементів у військовій підготовці є проведення стройової підготовки на обладнаному майданчику, а також заняття з подолання учнями смуги перешкод. Матеріальна база школи дозволяє учням вивчати будову ручних гранат Ф-1, РГД-5, а також протитанкові, протипіхотні міни та ін. В нашій школі функціонує єдиний в районі стрілецький тир, в якому наші учні мають можливість вивчати правила стрільби за допомогою пневматичної та малокаліберної зброї.
Два рази на рік в тирі нашої школи проводяться районні змагання з виконання початкової вправи стрільби з малокаліберної гвинтівки. Змагання організовує начальник Кам’янсько-Дніпровського РО ТСО А.В. Фролов. З його допомогою учні школи мають можливість на уроках з вогневої підготовки практично вивчати матеріальну частину автомата Калашнікова.
В нашій школі щорічно проводиться виховний захід «А нумо, хлопці», в рамках якого учні старших класів приймають участь у спортивних змаганнях, найкращі отримають грамоти, а інші натхнення і завзяття на наступний рік.
Сьогодні особливо актуальною є підготовка молоді до захисту життя та здоров’я, забезпечення власної безпеки і безпеки інших людей у надзвичайних ситуаціях у мирний і воєнний час, до служби в Збройних Силах України, інших військових формуваннях, виконання військового обов’язку в запасі. Армія потребує підготовленого резерву, і саме сучасна школа може забезпечити виконання цього завдання, адже на заняттях з цього навчального предмета сто відсотків допризовної молоді отримують початкову військову підготовку, формують почуття патріотичної свідомості та національної гідності.
С.І. СТРИГУНОВ, вчитель з предмета «Захист Вітчизни»
Кам’янсько-Дніпровського НВК