Курс обмена валют |
У п’ятницю та суботу 19–20 лютого 2016 року вся Україна вшановувала пам’ять Героїв Небесної Сотні. З цієї нагоди у Великознам’янській загальноосвітній школі №1, було вжито ряд заходів, щоб гідно вшанувати загиблих Героїв, пригадати кожного полеглого на майдані та на теренах буремного сходу.
Перші уроки цього дня розпочались із урочистого прослуховування Державного Гімну України та хвилиною мовчання. Таким чином учні віддали належне всім полеглим за світле майбутнє нашої держави. Варто відзначити, що в цей день стало традиційним, вшановувати і тих, хто віддав життя на сході України, виконуючи свій борг перед Батьківщиною. Відповідно, адміністрація школи врахувала цю, ще зовсім молоду, традицію.
Класні керівники взяли на себе відповідальність провести тематичні виховні години, метою яких було формування патріотичних почуттів у учнів. Вчителі намагались допомогти учням об’єктивно поглянути на події останніх років в Україні і доторкнутися до долі тих, хто віддав життя, будуючи нову Україну, висловити їм солідарність та шану.
Кожен з класних керівників підібрав для свого класу тему, що розкриває трагічні сторінки нової історії України. Наприклад Олександр Олексійович Кайдашев, вчитель фізкультури та довійськової підготовки, провів класну годину на тему: «Слава Небесної Сотні». Під час даного заходу учні 10-Б класу читали молитву за Україну, запалили свічки на честь погиблих, були прочитані вірші на честь героїв. В інших класах теж проводились подібні заходи. Читали вірші, знайомились з біографіями та життєвим шляхом героїв, висвітлювали історичну тяглість боротьби українського народу, згадували жертв минулих поколінь: Голодомор 1932–33 рр., битву під Крутами, Бабин Яр і ось тепер вже ми всі стали сучасниками ще однієї масової трагедії нашої країни, про яку власне і повинні пам’ятати.
На великій перерві у актовому залі школи на великому екрані було орга-нізовано перегляд відеороликів «Воины света», «Небесні ангели», «Дебальцеве!» в яких було відображено героїзм українських захисників. В свою чергу вчителі мови та літератури організували літературно-сценічні читання: «На лінії вогню», змістом якого були: вірш, пісня, інсценізація творів сучасних та відомих літературних авторів. На другій великій перерві було зібрано шкільну лінійку, на якій завучем з виховної роботи Хоменко Світланою Валеріївною було проведено годину історичної правди «Забуттю не підлягає…». Проведенню заходу також сприяли класні керівники. У бібліотеці школи, за сприяння бібліотекаря Олени Станіславовни, учні старших класів організували виставку книжкових експозицій, художніх творів, фотографій та плакатів, відеоматеріалів на тему: «Революція гідності». Проведені заходи висвітили на web сторінці сайту школи.
В цей пам’ятний день, в черговий раз відзначились волонтери Великознам’янської загальноосвітньої школи № 1. Після уроків волонтерський загін на чолі з вчителем хімії та по сумісництву головою волонтерів Тетяною Леонідівною Липою, взяли участь у сільському мітингу-реквіємі, присвяченому вшануванню пам’яті героїв – бійців, які загинули за Україну у мирний час ХХІ століття. Мітинг відбувся у приміщенні Великознам’янського Будинку культури. Учням і всім небайдужим був показаний відеоряд, який розкривав хронологію подій, пов’язану з трагічними подіями 2013–2014 років в Україні. Деякі з учасників були розчулені до сліз, тим, що на екрані побачили ще зовсім молодих людей, життя яких було жорстоко обірвано реаліями сучасної української дійсності. Окрему увагу приділено було Михайлу Богдановичу Даніву, жителю нашого села, котрий у час важких випробувань для країни не залишився осторонь і відправився на фронт, де йому судилося залишити життя. Односельці пам’ятають його подвиг і в черговий раз віддали честь його пам’яті. Загалом варто віддати належне організатором та подякувати їм, мітинг був проведений на високому рівні, якщо враховувати слова учасників, захід залишив певне ціннісне враження у свідомості учасників.
Врешті-решт, всі учасники заходів, по вшануванню пам’яті сучасних героїв України, якісно і плідно попрацювали задля того, щоб справа полеглих не була забута і ми, як організатори, маємо надію, що учнівська молодь зробить правильні висновки для себе, які залишать твердий відбиток у формуванні сучасного громадянина України.
Є.М. САШИН, вчитель історії Великознам’янської загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів.