Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Є можливість оздоровити дітей, які знаходяться на диспансерному обліку, безкоштовно

f_04.jpg

В структурі населення району діти віком від 0 до 17 років складають 19,5%.
Із всієї кількості зареєстрованих дітей майже 52% знаходяться під диспансерним наглядом фахівців КУ «Кам’янсько-Дніпровський РЦПМСД» та дитячих фахівців КУ «Кам’янсько-Дніпровська ЦРЛ».

Одним із важливих заходів в оздоровленні дітей є санаторно-курортне лікування. У складі СТМО «Дитинство» функціонують 3 санаторія для лікування дітей з соматичною патологією:
- КУ «Молочанський дитячий санаторій» на 121 ліжко для дітей віком від 7 до 14 років, де підлягають оздоровленню діти з захворюванням органів дихання, ендокринною патологією, ревмокардіологічними та ортопедо-травматологічними захворюваннями.
- Мелітопольський дитячий санаторій для дітей від 7 до 14 років на 126 ліжок, для дітей з захворюваннями органів дихання, органів травлення,з неврологічною патологією.
- Обласний дитячий багатопрофільний санаторій для дітей дошкільного віку.
Санаторії здійснюють лікування дітей цілорічно. Діти отримують фізіотерапевтичне лікування, масаж, ЛФК, забезпечені 5-разовим харчуванням. В санаторіях для дітей шкільного віку під час заїздів здійснюється навчання дітей відповідно до навчального плану, затвердженого Міністерством освіти та науки України. Організована робота з дітьми у різних кружках. З дітьми дошкільного віку вихователі займаються підготовкою дітей до школи. У вільний час педагоги та вихователі проводять з дітьми конкурси,вікторини, організовують свята до значних дат та інші заходи.
У період похолодання парафіяни храму на честь ікони Божої Матері «Знамення» (село Велика Знам’-янка) відвідують багатодітні та соціально незахищені родини, по можливості надають їм допомогу. На святках, на честь Різдва Христового, діти недільної школи “Знамення”, з благословення владики Луки, пройшлися по своєму селу з метою прославлення Богонемовля Христа. З святковими піснеспівами, колядками та подарунками в першу чергу вони відвідали дітей-інвалідів та одиноких літніх людей, тих, кому перш за все необхідні турбота і увага. Парафіяни храму співпрацюють з медичними та соціальними службами району і на їх рахунку дуже багато спільних добрих справ. Ось і цей рік почався з турботи про ближніх. При черговому відвідуванні сімей медсестра Тетяна Вікторівна Панаріна і вчителька Великознам’янській ЗОШ №1 Тетяна Леонідівна Липа ініціювали поїздку великознам’янських дітей, які потребують санаторного лікування, в Молочанський санаторій. За активної допомоги настоятеля храму на честь ікони Божої Матері «Знамення» протоієрея Анатолія Пшеничникова були зібрані необхідні для дітей предмети і речі. Зокрема придбані тапочки, пральний порошок, туалетний папір і мило, а також багато іншого.
В зв’язку з незручним сполученням нашого міста з Молочанськом та необхідністю відправки дітей на оздоровлення, комісія по охороні здоров’я Кам’янсько-Дніпровської районної ради звернулась з клопотанням до голови Великознам’янської сільської ради А.К. Кондратенка про вирішення питання організації доставки дітей у санаторій міста Молочанська.
Другого лютого автобус вирушив до міста Молочанськ. Десятеро діток поїхало із Великої Знам’янки, восьмеро – з Кам’янки-Дніпровської та двоє – з Новодніпровки. Всі діти з багатодітних, малозабезпечених сімей, та двоє діточок з сімей переселенців. В санаторій відправлені діти в супроводі 2 медичних працівників.
Путівки в санаторії безкоштовні. Є можливість лишити дітей на оздоровлення на другий термін, якщо сім’я знаходиться в скрутному матеріальному становищі.
Проблемне питання, яке потребує спільного вирішення з керівництвом району, органами місцевого самоврядування,відділами соціального захисту населення,соціальних служб для сім’ї та молоді – це організація дітей до місцевих санаторіїв та проведення роботи з батьками про можливість безкоштовного оздоровлення дітей.
Крім того, в 2015 році 13 дітей (3 із них з батьками) оздоровлено в республіканських санаторіях Одеси, Трускавця, Солотвино, Бердянськ.
Шановні батьки! Інформуємо вас про можливість безкоштовного оздоровлення дітей, які знаходяться на диспансерному обліку.
За роз’ясненнями по вирішенню питання оздоровлення дітей необхідно звертатись до сімейних лікарів за місцем проживання.
Якщо дитина знаходиться на обліку у фахівців КУ «Кам’янсько-Дніпровська ЦРЛ» (окуліст,травматолог, невролог), звертатись до КУ «Кам’янсько-Дніпровська ЦРЛ» .
Л.А. ГУР’ЄВА, заступник головного лікаря КУ «Кам’янсько-Дніпровський РЦПМСД», голова постійної комісії по охороні здоров’я та соціального захисту населення Кам’янсько-Дніпровської районної ради (тел.: 2-54-04).

На знімку: відправка дітей до КУ «Молочанський дитячий санаторій»