Курс обмена валют |
В історії кожної держави є події, які відіграють важливу роль у її політичному, економічному, культурно-національному становленні. В Україні такою подією є День Соборності, який ми відзначаємо 22 січня.
У минулу п’ятницю, 22 січня у актовому залі Будинку дитячої творчості відбулися святкові урочисті заходи з цієї нагоди. З вітальним словом до присутніх звернулися голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради Геннадій Олененко та перший заступник голови районної державної адміністрації Ірина Зикова. У своєму виступі з нагоди свята, вони підкреслили історію подій того часу.
День Соборності - це свято щорічно відзначається в Україні з 1999 року і присвячене дню проголошення Акта злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР). Проголошення злуки УНР та ЗУНР відбулося 22 січня 1919 року - у першу річницю IV Універсалу Української центральної ради (УЦР), який проголошує повну незалежність УНР.
Урочисті заходи щодо проголошення “Акту злуки” проходили на Софійській площі в Києві. На масовому вічі посол ЗУНР Лонгін Цегельський передав грамоту Національної ради ЗУНР “Про об’єднання Західноукраїнської Народної Республіки з Великою Східною Україною” голові Директорії УНР Володимиру Винниченку.
Актом об’єднання стверджувалось об’єднання двох тодішніх держав на основі українських земель у складі Російської та Австро-Угорської імперій в єдину соборну Українську державу, яка відтоді ставала гарантом загальнонаціональних інтересів українців
Втім, хоча об’єднання українських земель відбулося юридично та політично, державне об’єднання не відбулося. В умовах приходу до влади більшовиків військові командири ЗУНР і УНР продовжували відстоювати в першу чергу регіональні інтереси. В результаті 21 квітня 1920 року голова Директорії УНР Симон Петлюра підписав “Варшавський договір”, згідно з яким ряд західних територій України відійшли до Польщі. З тих пір кордони України ще неодноразово “вирівнювалися” зважаючи на геополітичні процеси і остаточно сформувалися лише у 1954 році.
Все ж варто відзначити, що, незважаючи на свою нетривалість, проголошення Акту злуки стало могутнім виявом волі українців до етнічної й територіальної консолідації, свідченням їх самовизначення, становлення політичної нації. Адже це стало першим за 600 років реальним кроком до об’єднання українських земель, що вплинув на подальші національно-політичні процеси в Україні.
В честь Дня Соборності за особливі заслуги були вручені три почесні грамоти: директору Будинку дитячої творчості Ларисі Миколаївні Стельмащук від Запорізької обласної державної адміністрації та від обласного департаменту культури, від Запорізької обласної державної адміністрації - вчителю історії Кам’янсько-Дніпровської ЗОШ№3 Володимиру Миколайовичу Чулкову, та методисту районного відділу культури і туризму Олені Володимирівні Гук від Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації.
Відбувся святковий концерт. В залі під оплески виступили місцеві артисти: Євген Макаренко, Христина Пучкова, Євген Черних, колектив театрально-естрадної пісні «Крещендо», народний фольклорний ансамбль «Хозяюшка», вокальний колектив «Гармонія» (музикальний керівник М.М. Марченко) та ін.
НД-інфо