Главная


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Державна служба зайнятості - 25 років служіння людям

f_03.jpg

З нагоди 25-річчя створення Державної служби зайнятості в приміщенні Кам’янсько-Дніпровської технічної школи державного агентства водних ресурсів України відбувся святковий захід – засідання за «Круглим столом», в якому взяли участь представники органів районної, місцевої та сільських рад, керівники підприємств та структурних підрозділів районної державної адміністрації, приватні підприємці, всі, хто співпрацює з державною службою зайнятості, і, звичайно ж, самі співробітники ювілейної служби.
- У грудні 1990 року Постановою Кабінету Міністрів УРСР №381 було прийняте рішення про створення Державної служби зайнятості.
21 грудня 2015 року виповнилося 25 років з часу створення Державної служби зайнятості - єдиної в українському суспільстві державної установи, яка на засадах соціального страхування виконує на безоплатній основі посередницькі функції між роботодавцями та тими, хто шукає роботу, забезпечуючи реалізацію конституційного права незайнятих громадян на со-ціальний захист від безробіття, - цими словами відкрила засідання Наталія Феліксівна Бутрина, заступник директора – начальник відділу надання соціальних послуг Кам’янсько-Дніпровського районного центру зайнятості (РЦЗ).
- Кам’янсько - Дніпровський районний центр зайнятості був заснований в 1991 році, колектив на той час складався лише з однієї особи, а сьогодні - це 15 висококваліфікованих спе-ціалістів, які кожен день допомагають людям, яким довелось звернутись до центру зайнятості знайти роботу. Очолює цей колектив директор Юхно Михайло Леонідович, який і відкрив це святкове засідання. Він подякував присутніх за те, що прийшли, розповів, що багато чого змінилося в законодавстві за цей період, зробив акцент на прийнятий в 2013 році Закон України «Про Державну службу зайнятості», який вніс багато позитивних змін. Михайло Леонідович розповів про ті послуги, які може надати служба зайнятості сьогодні, з урахуванням нового законодавства, та підкреслив:
-За двадцять п’ять років існування служба доказала свою необхідність. Нині служба зайнятості, як соціальна інституція, володіє дієвими інструментами повернення незайнятих громадян до активної зайнятості. Всю свою роботу ми спрямовуємо на розширення активних заходів сприяння зайнятості населення нашого району, у тому числі в організації і провадженні професійної орієнтації населення, працевлаштування безробітних, організації для них громадських робіт, професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації безробітних, надання допомоги для започаткування підприємницької діяльності.
З привітальними словами звернувся голова Кам’янсько -Дніпровської районної ради Геннадій Андрійович Олененко, який у своєму виступі відмітив, що головним досягненням служби зайнятості є її високопрофесійний колектив, який здатний виконувати будь-які завдання у сфері зайнятості населення.
Колектив районного центру зайнятості був нагороджений листом подяки від районної ради за високий профе-сіоналізм, за уміння працювати з людьми різного віку, різних категорій, за служіння обраній справі і у зв’язку з 25-річчям служби.
І персонально листом подяки від районної ради була нагороджена Наталія Феліксовна Бутрина - за сумлінну працю, вагомий внесок у виконання завдань, пов’язаних з реалізацією державної по-літики зайнятості в Україні.
- Протягом 25 років служба зайнятості Кам’янсько-Дніпровського району працює для людей, щоб кожен, хто звернувся до вас, відчув увагу та реальну допомогу у вирішенні своїх проблем, адже основою вашої діяльності є сумлінна праця на користь людям, - підкреслила у своєму виступі перший заступник Кам’янсько-Дніпровської районної держадміністрації Ірина Федорівна Зикова. - Від щирого серця бажаю вам міцного здоров’я, людського щастя, світла і тепла!
Нехай кожен день вашого життя буде сповнений радості, миру і злагоди, щедро обдаровує вас добром і достатком, а серце зігрівають тепло людської подяки за добрі справи, зроблені вами.
Ірина Федорівна вручила директору центра символічне кермо, щоб і надалі Михайло Леонідович так вдало керував справами на благо жителів району.
На цьому святковому засіданні колектив приймав вітання та подарунки від заступника голови районної ради В.П. Колесника, заступника Кам’янсько-Дніпровського міського голови Д.Л. Тягуна, директора Кам’янсько-Дніпровської технічної школи державного агентства водних ресурсів України В.В. Баженіна, голови Великознам’янської сільської ради А.К. Кондратенко, заступника голови Водянської сільської ради О.І.Борсук, директора Кам’янсько-Дніпровського філіалу ТОВ СП «НІБУЛОН» В.В.Горішного, приватних підприємців Л.Д. Сухенко та А.І. Петрук, та інших учасників зібрання.
Спочатку для своїх клієнтів служба зайнятості була лише джерелом отримання допомоги по безробіттю. Однак, державна служба зайнятості - це творча і динамічна структура, яка на вимогу часу по-стійно вводить нові форми, змінює підходи для того, щоб відповідати викликам та примхам ринку праці, зробивши ставку на проведення активної політики зайнятості, спрямованої на швидке повернення безробітних до трудової діяльності, служба зайнятості перетворилась в орган, який допомагає громадянам адаптуватись на ринку праці.
Більш детально про послуги служби зайнятості розповідали профільні фахівці, а також соціальні партнери: про професійне навчання за направленням ЦЗ- заступник начальника відділу надання соціальних послуг Сокирко Антоніна Олексіївна та директор Кам’янсько-Дніпровської технічної школи державного агентства водних ресурсів України В.В.Баженін; про тимчасові та громадські роботи - провідний фахівець з питань зайнятості Ольга Олексіївна Панченко та голова Великознам’янської сільради А. К.Кондратенко і заступник голови Водянської сільради О.І.Борсук; про одноразову виплату допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю - підприємець Любов Дмитрівна Сухенко; про компенсацію фактичних витрат у розмірі єдиного внеску - підприємець Антоніна Іванівна Петрук .
Протягом минулих років районною службою зайнятості було працевлаштовано більше 18980 осіб з числа незайнятого населення, в тому числі 2498 громадян, які потребують соціального захисту і невзмозі на рівних конкурувати на ринку праці та 760 – на створені додаткові робочі місця за рахунок коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (до 2012 року включно). Зі змінами у законодавстві з 01.01.2013 року роботодавцю надається компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування на 63 працевлаштованих безробітних за направленням центру зайнятості. Пройшли професійну підготовку, перепідготовку та підвищення кваліфікації безробітних протягом існування районної служби зайнятості 4554 незайнятих громадян. Витрати на навчання за направленням служби зайнятості, на проїзд до учбового закладу, на проживання Фонд загальнообов’язкового державного соціального страхування на випадок безробіття повністю бере на себе. Головна вимога при організації навчання - узгодження потреб і інтересів роботодавців та шукачів роботи і як результат – працевлаштування безробітних після навчання становить на сьогодні 99 %.
Взяли участь у оплачуваних громадських та інших роботах тимчасового характеру 10484 незайнятих громадян та 416 безробітних отримали одноразову допомогу по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю та започаткували власний бізнес. В основному це торгівельна діяльність, а також вирощування тваринницької та рослинницької продукції, надання соціально-побутових послуг населенню.
Під час святкування від Запорізького обласного та районного центрів зайнятості були нагородженні подяками соціальні партнери районної служби зайнятості, а саме: голови Великознам’янської та Водянської сільрад А.К.Кондратенко та С.В. Єрмаков, голова правління ПАТ «Племзавод «Степовий» А.А.Волков, приватні підприємці – В.М. Сухенко, А.І Петрук та директор Кам’янсько-Дніпровської технічної школи державного агентства водних ресурсів України В.В.Баженін.

Віра АНДРУСЕНКО