Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ніби запашна квітка в чудовому букеті — українська мова

Упродовж віків народ творив і шліфував свою мову, заносячи в мовну скарбницю переплавлені в ніжній душі добрі перлини пізнання, почуття, мрії…Той витворений народом світ мови оточує нас від народження.
І.ВИХОВАНЕЦЬ

Цього року тиждень української мови та літератури у Великознам’янській школі № 1проходив з 9 по 13 листопада і був приурочений до Дня української писемності. Протягом тижня вчителі української мови та літератури разом з учнями нашої школи провели ряд виховних заходів. Метою цих заходів було розширити кругозір учнів, поглибити їхні знання з української мови та літератури, виховати інтерес до літератури, культурних надбань нашого народу.
Тиждень української мови та літератури розпочався 9 листопада з конкурсу декламаторів віршів про українську мову, який підготувала разом з учнями 8-х класів Тетяна Миколаївна Бондарчук. Школярі повинні були самостійно обрати поезії українських письменників і якомога точніше передати їхній емоційний настрій.
Також цього дня учні брали участь у написанні XV Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності. Найбільша кількість бажаючих перевірити свої можливості виявилася серед учнів старшої ланки.
10 листопада вчитель української мови Юлія Олександрівна Лук‘янова разом з учнями 5-11 класів провела літературну вікторину. Учні жваво відповідали на запитання вчителя та залюбки ставили питання своїм однокласникам.
11 листопада учні 5-Б класу під ке-рівництвом вчителя української мови Тетяни Миколаївни Смоленкової представили інсценовану українську народну казку «Справжнє золото». Діти виявили творчі здібності, артистизм, уміння передати настрій героїв казки. Гості заходу, а це учні 5-А класу, директор школи В.М. Баранов, заступники директора О.О. Приладишева та С.В. Хоменко, відзначили артистичну гру учнів.
12 листопада була проведена виховна година «Пам’яті письменників-шестидесятників». Підготували цей захід учні 11-Б класу під керівництвом вчителя Ніни Павлівни Ващенко. Одинадцятикласники вшанували пам’ять письменників-шестидесятників хвилиною мовчання, пригадали основні мотиви творчості. Не оминули увагою і твори письменників, деякі з них вони декламували, обговорювали значення та актуальність цих творів.
Вчителі української мови та літератури Ніна Павлівна Ващенко та Тетяна Миколаївна Бондарчук на шкільній лінійці підвели підсумки проведення тижня української мови та літератури. Кращі учасники відзначені грамотами.
Тиждень української мови та літератури в нашій школі пройшов на високому рівні. До активної роботи вдалося залучити всі учнівські колективи. Наші учні отримали багато нової та цікавої інформації в процесі виконання поставлених завдань, зуміли продемонструвати свої творчі здібності.
Тетяна СМОЛЕНКОВА, вчитель Великознам’янської ООШ № 1.