Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Найголовніше завдання – безпека дитини

Сучасна людина живе в складному світі, який потребує від неї багато знань, умінь та досвіду. Найголовнішим завданням людства є безпека життєдіяльності, але найвищою цінністю суспільства є людина, її здоров’я.

Дитинство – найважливіший, самобутній та неповторний період у становленні особистості, саме в цей час дитина формується фізично, психічно, й інтелектуально, набуває необхідних знань, умінь та навичок, і саме в цей період вона потребує найбільшої уваги, спілкування і захисту.
Навчання дітей безпеці життєдіяльності є одним із пріоритетних напрямів освітнього процесу. Завдання дорослих – не залякувати дітей, а користуючись їх природною допитливістю , навчити правил поведінки, не забороняти або приховувати небезпечні предмети і речі, а в ґрунтовній, цікавій, пояснювальній роботі вчити правильно користуватися ними. Тому всі працівники нашого дошкільного закладу ясла-садок «Зайчик» добирають такі форми і методи роботи, які дозволили б відчути дитині не лише цінність свого життя та здоров’я, а й свої можливості у зміцненні та збереженні його, умінні діяти у небезпечних ситуаціях. Для цього з 16 по 20 березня 2015 року був організований «Тиждень безпеки дитини».
Метою проведення «Тижня безпеки» було формування у дітей:
- розуміння цінності власного життя та здоров’я, основ здорового способу життя;
- правил поведінки з незнайомими людьми вдома та на вулиці;
- знань телефонів основних служб допомоги;
- відчуття небезпеки щодо вогню, газу, електричного струму.
Були заплановані та проведені різноманітні заходи, що спрямовувалися на формування у дітей здоров’я-зберігаючої поведінки в оточуючому їх світі, природи і людей.
Так, вихователями (Т.М. Гірковою, І.С. Гарбузовою, О.В. Клинчик, М.В. Хачко, К.Є.Низяєвою, А.О. Нестеренко) з дітьми всіх вікових груп було проведено цикл занять з різних розділів програми на тему «Бережи себе, малюк». А саме: «Хто такий незнайомець», «Швидкий вогонь», «Подорож у місто небезпек», «Коли я сам удома», «Безпечні та небезпечні іграшки» та ін.
Для батьків були оформлені куточки, зібрані поради та рекомендації щодо безпечної поведінки дитини в довкіллі. З педагогами була проведена консультація на тему «Формування активної позиції дитини щодо власної безпеки». А старша медична сестра І.В. Шевченко підготувала консультацію для батьків «Поганий настрій впливає на здоров’я». Деякі батьки не були осторонь, а прийняли участь в житті нашого закладу. Так , С.М. Залеський (пожежний ДПРЧ-31, місто Енергодар, старший сержант служби цивільного захисту) прийшов на заняття в середню групу та провів з дітьми бесіду на тему «Вогонь – друг, вогонь – ворог!». Старший дільничий Кам’янсько-Дніпровського РВ УМВС О.С. Синельніков провів з дітьми старшої групи бесіду на тему «Небезпечні ситуації, що можуть виникнути при спілкуванні з незнайомою людиною на вулиці». А ще участь в нашому тематичному тижні приймали працівники газової служби, інженер ПТО С.І. Титаренко та слюсар ВДСГ В.Ф. Кирильчук, які розказали дітям про правила поводження з газом і роздали пам’ятки.
На завершення тематичного тижня музичним керівником С.О. Осетровою разом з інструктором з фізкультури О.А. Івлєвою була орга-нізована цікава розвага для всіх дошкільнят на тему «Ми – активні учасники дорожнього руху» , на якій діти закріплювали правила дорожнього руху, правила безпечної поведінки на дорогах,та знання про дорожні знаки.
Безпека наших дітей залежить тільки від нас самих!
Тетяна МАРЧЕНКО,
завідуюча дитсадка «Зайчик».