Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ЮРИДИЧНИЙ ГУРТОК ЗБИРАЄ ОДНОДУМЦІВ

Привіт всім тим, кому не байдужа законодавча доля нашої країни. Юридичний гурток під керівництвом І.М. Стрекаліної збирає однодумців. Хочу познайомити вас з нашим колективом та нашою діяльністю.

Ми вивчаємо правові дисципліни, пишемо наукові роботи на різноманітні юридичні теми. Разом з нашим керівником Інною Миколаївною ми виховуємо впевнену особистість в членах нашого гуртка, створюємо комфортні умови для захоплюючих занять, які дозволяють нам сформувати в кожному з нас ключові компетенції майбутнього студента, соціально-свідомого громадянина України.
Хочу поближче познайомити вас з нашим наставником. Інна Миколаївна досвідчений юрист, чудовий викладач і прекрасна людина з високими морально-етичними цінностями. Я назавжди запам’ятаю наші заняття, тренінги, бесіди та розмови на хвилюючі нас теми. Вона завжди підтримає в складній ситуації, дасть пораду та допоможе вирішити будь-яку проблему. Керівник нашого гуртка вважає, що побудова правової демократичної держави – це справа, в першу чергу, молодого покоління і для цього обов’язковою умовою повинно бути підвищення правової культури всього населення (і насамперед, підростаючого покоління). А ос-кільки Україна зробила Європейський вибір – конче потрібно правове осмислення діяльності. Ми, молодь, практично «з нуля» осмислюємо сьогодення, вчимося розуміти свою роль у становленні європейських стандартів, поважати і захищати свою гідність, свої права та права і свободи всіх людей. І в цьому нам дуже допомагає наш керівник. На питання: «В чому сенс роботи керівника юридичного гуртка?» Інна Миколаївна, не задумуючись, відповідає:
- Знання про право та уміння кваліфіковано користуватися законодавством на сучасному етапі абсолютно необхідні незалежно від віку та соціального становища особи. В кожного громадянина повинен бути вироблений такий психолого-правовий рефлекс, щоб він міг за звичкою, у будь-якій ситуації правильно керуватися своїми вчинками. І такий рефлекс виробляється з дитинства тут, у нашому гуртку.
Випускники нашого гуртка підтримують тісний зв’язок з нашим вчителем, яка і в подальшому їхньому житті може допомогти гарною порадою і корисною консультацією.
На сьогоднішній день в гуртку займаються учні 9-11 класів. Я в цьому році закінчую школу та за сумісництвом наш гурток. До Інни Миколаївни я прийшла займатись ще в дев’ятому класі, з тих пір намагаюсь не пропускати жодного заняття, щоб не пропустити щось цікаве та нове. За ці три роки, я остаточно визначилася з майбутньою професією та зрозуміла, що хочу отримати від життя. Приймала участь у всеукраїнських та міжнародних конкурсах, де займала призові місця, зокрема, була першою в українсько-литовському конкурсі «Я - європеєць». Також знайшла гарних друзів, від яких в будь-який момент можна отримати підтримку та поговорити на спільні юридичні теми. В майбутньому я хочу навчатися в юридичному виші та мати вплив на законодавче майбутнє нашої країни.
Також в нашому гуртку займається Артем Глебов, учень 9 класу, який в цьому році вперше відвідав наш гурток. «Мене звуть Артем Глебов, мені 15 років, – розповідає він про себе, – я навчаюся в загальноосвітній санаторній школі - інтернаті. Полюбляю грати в шахи – це гра, яка надає можливість думати під час гри та поза нею. Від цього й відходять всі мої інтереси та захоплення. В свої 15 років я зрозумів багато речей. Ці речі на перший погляд дуже прості, але дуже важливі не тільки для мене, а й для нашого суспільства. Такі речі, як: треба бути справжньою людиною, постійно навчатися, досягати поставлених перед собою цілей та обов’язково приносити користь суспільству. Розуміти це – мало, треба докладати зусиль, щоб їх виправдати. До юридичного гуртка я прийшов на початку цього навчального року, але за цей короткий проміжок часу я дізнався багато нового та опанував свої бажання. За все це я завдячую моєму наставнику і вчителю Інні Миколаївні та моїм новим друзям».
Випускники нашого гуртка є студентами вищих навчальних закладів нашої країни. Вони з першого курсу виходять в лідери, призначаються на посади старости групи, профорга факультету. Пишуть в співавторстві з викладачами наукові посібники, друкують свої наукові роботи в студентських журналах та блогах в мережі Інтернет. В вільний від навчання час працюють в юридичних установах, діляться власним досвідом з молодшими товаришами. Один із наших випускників - студент, профорг юридичного факультету Запо-різького національного університету Іван Мотильов:
– Я студент 4 курсу юридичного факультету Запорізького національного університету. У 2011 році закінчив навчально-виховний комплекс «Дитячий - садок загальноосвітню школу I – III ступенів» м. Кам’янки-Дніпровської, при цьому останні два з половиною роки займався в юридичному гуртку Будинку дитячої творчості. Останні роки школи відрізняються не тільки навчальним навантаженням і фізичним розвитком учнів. Саме в цей час формується особистість і настає момент вибору свого подальшого шляху. Я вибрав професію юриста. Достатній вплив мав приклад батька, але й особисте бажання відігравало важливу роль. Заняття в юридичному гуртку допомагали мені більш глибоко перейнятися юрис-пруденцією і зрозуміти, як будувати світ навколо нас з правової точки зору. Заняття допомогли при подальшому навчанні у ВУЗі. Багато студентів приходили, не маючи уявлення про право зокрема і в цілому. Мій рівень знань з окремих галузей права був на досить високому рівні, як для студента першого курсу. Саме це і допомогло завоювати авторитет і довіру серед викладачів і студентів. На сьогоднішній день я є головою студентського сектора профкому юридичного факультету, головою спортивного сектора студентської ради факультету і капітаном футбольної команди юридичного факультету. Все це стало можливим завдяки старанній роботі та цілеспрямованості, саме ці якості виховала в мені керівник юридичного гуртка Будинку дитячої творчості Інна Миколаївна Стрекаліна.
Також в переліку випускників є студенти Дніпропетровського національного уні-верситету внутрішніх справ Катерина Свечнікова та Олена Зеленіна.
Розповідає Катерина Свечнікова, студентка 1 курсу Дніпропетровського державного університету внутрішніх справ.
– Чому саме юриспруденція? Не знаю, напевне через те, що не можу дивитися на несправедливість, на те, як людина може втратити все через неосвіченість в галузі права, на те як обманюють людей.
В юридичний гурток до Інни Миколаївни, на жаль, я прийшла вже в одинадцятому класі. Але за цей рік я дізналася багато нового та цікавого. В цьому гуртку займаються дуже талановиті та розумні дівчата та хлопці, які після його закінчення продовжують впевнено йти у своє майбутнє. Вони досягають намічених цілей і на цьому не зупиняються, постійно розвиваються та навчаються. Завдяки цьому гуртку, я навчаюся в престижному ВУЗі, почуваюсь впевнено та підтримую статус свого гуртка, тобто також досягаю намічених цілей, постійно розвиваюсь та отримую знання. Мені допомагають в цьому ті знання, які я отримала в цьому гуртку в галузі права. На сьогоднішній день я староста своєї групи. Це досить відповідально, але мені подобається. Я вдячна цьому гуртку, самій Інні Миколаївні, тому що завдяки їй я знаю, що таке відповідальність, що таке наполеглива праця над собою, що таке дружба. 
Ми, випускники цього гуртка, по-перше дякуємо Інні Миколаївні за те, чого ми досягли. Вона чудова людина, добра, чуйна, завжди готова допомогти, а найголовніше, як керівник цього гуртка, вона дуже розумна, багато знає не лише з юриспруденції, а з будь-якої теми. З нею дуже цікаво, вона завжди підтримає та допоможе. Я вдячна їй за все те, що вона зробила для мене. Цей гурток став для мене рідним і я знаю, що на мене завжди там чекають. Для мене це дуже приємно.
Зеленіна Олена, будучи студенткою 3 курсу даного вишу, активно займається громадською діяльністю - член молодіжного парламенту в Дніпропетровській мерії. А в цьому році Олена паралельно стала студенткою Дніпропетровського національного університету - вивчає українську та болгарську філологію та мистецтвознавство, де зразу ж стає старостою групи. А як же інакше, ми тут всі лідери.
Але це ще не всі випускники нашого юридичного гуртка. Серед них є студентка Національної юридичної академії ім. Ярослава Мудрого Валентина Бей, працівник юридичного відділу Кам’янсько-Дніпровської РДА Ольга Лой, слідчий Енергодарського міського відділу внутрішніх справ Дарина Стельмащук, приватний підприємець Олександра Садова, яка консультує малий бізнес у Херсоні, медичний працівник Вікторія Оніщенко, молода патріотична матуся Катерина Каменєва, захисник рідної землі, воїн АТО Артем Яковлєв та багато інших.
Завдяки організованій роботі Будинку дитячої творчості, юридичного гуртка і керівнику Інні Миколаївні Стрекаліній, ми, випускники, та ті, хто відвідує гурток зараз, отримуємо вагомий вклад в наше студентське майбутнє завдяки тим знанням, якими ділиться з нами наш наставник. Я впевнена, що в майбутньому учні нашого гуртка стануть успішними юристами, цілісними компетентними особистостями. І ми всі у своїх прагненнях. Ми всі – єдина команда.

Карина ЯНЬКО, учениця 11-Б класу НВК, староста юридичного гуртка Будинку дитячої творчості