Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Свято «Обдарованість - 9»

Наші школярі – потенціал майбутньої еліти держави
Кажуть, що кожна людина народжується із зерном в руці, тільки треба знайти поле, де це зерно най-краще проросте. У школах району вчителі виховують талановиту молодь, яка вплете у національний вінок цвіт свого таланту. Не варто доводити, що кожна нація сильна своїми талантами, а талант завжди родом з дитинства. Учні Водянської ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1 ім.Ф.О. Окатенко живуть цікавим, насиченим життям. Їм підвладні не тільки вершини науки, вони гідно проявляють себе і в підкоренні творчих висот.

Ми не знаємо, яка буде майбутня доля наших школярів, але можемо впевнено сказати, що всі вони стануть хорошими людьми. І свято «Обдарованість - 9» підтверджує це! Обдарованість – це високий рівень здібностей людини, що дозволяє їй досягти особливих успіхів у певній галузі діяльності. Творча обдарованість – це та особистість, яка в змозі реалізувати свої індивідуальні можливості, має нетрадиційне мислення, багатий духовний світ, пізнає і створює щось   нове, неповторне і притаманне лише цій особистості. Торжество таланту, досконалості і розуму – так можна назвати свято «Обдарованість -9», яке відбулося 21 листопада 2014 року у Водянській ЗОШ І-ІІІ ст.№ 1 ім.Ф.О. Окатенка. В цей день, будучи опорною школою району, вона проводила День відкритих дверей. Спочатку відбулася панорама творчих уроків, які провели лідери інноватики. А вже на самому святі «Обдарованість – 9», були присутні: заступники директорів з навчально-виховної роботи, молоді вчителі та вчителі початкових класів зі всього району.
Привітав присутніх директор школи Віталій Дмитрович Чорний:
- Ми раді вас вітати на сьогоднішній зустрічі трьох поколінь: юної обдарованості, школи молодого вчителя, школи вищої педагогічної майстерності, на сьогоднішньому святі «Обдарованість - 9», яка проходить у формі конкурсу свята. Сьогодні це зустріч трьох поколінь: юна обдарованість та їх батьки, талановиті молоді вчителі і Їх наставники, творчо працюючі досвідчені вчителі школи. Ми зібралися, щоб вшанувати їх величність науку, юних інтелектуалів та творчо працюючих вчителів початкової школи, та продемонструвати ефективність співпраці батьків, школи «Молодого вчителя», школи «Вищої педагогічної майстерності» в роботі з обдарованими дітьми.
Треба відмітити, що цей захід повністю співпадав з девізом свята: «Від мудрих людей до мудрих дітей». Школа вшанувала найрозумніших, найкмітливіших, найдопитливіших. В конкурсі приймали участь команди 4-А та 4-Б класів, та по два учні від кожного класу. Виступали учні по черзі, яку визначило жеребкування, яке було проведено раніше.
Журі, в складі: голова – О.О. Яковлєв, члени - О.П. Кириленко (методист РМК), Л.І. Казакова (Великознам’янська ЗОШ І-ІІ ст. №2), Н.В. Дем’янова (Благовіщенська ЗОШ І-ІІІ ст.), Н.В. Лось (Заповітненська ЗОШ І-ІІІ ст.), працювало на совість.
Взагалі мета і завдання проведення конкурсу «Обдарованість - 9» це: виявлення найбільш успішної юної обдарованості серед учнів 4 класів; формування позитивного іміджу школи по створенню простору для спілкування та професійного зростання освітян району; сприяння розвитку та професійного зростання молодого фахівця; створення умов для формування партнерської співпраці школи та сім’ї .
Треба звернути увагу на те, що всі завдання і питання для розумників підготували учні та вчителі шкіл району: Великознам’янської ЗОШ І – ІІІ ст.. № 2, № 3, НВК м. Кам’янки – Дніпровської та Благовіщенської ЗОШ. Під час конкурсу з його учасниками спілкувалися вчителі Водянської ЗОШ, яка приймала гостей: Анна Анатоліївна Буряк та Євгеній Олександрович Буряк. Доречі, перед тим, як запросити команди учнів 4 класів, директор школи наголосив:
- Дім починається з фундаменту, а наша школа – з початкової ланки, яка приймає дитину такою, якою вона є і допомагає їй розвиватися вільною, розвиненою, досвідченою людиною.
Початкова школа сьогодні – це школа самореалізації особистості. Вчителі початкових класів: Г.І. Чорна , Т.М. Решетова, Л.М. Дорошенко, С.В. Сідельникова, Л.В. Омельченко, Т.Г. Коваленко, Н.І. Живогляд, Т.І, Савеленко – володіють здатністю обігнати себе вчорашніх, заглянути в майбутнє, відшукати нові повороти і педагогічні знахідки, це творці дитячих дум, осяяні вічним покликом, несуть світло і тепло далекої зорі та променевим вогнем зігрівають душі і серця учнів, наче в чарівну казку ведуть дітей у царство думки на свято «Обдарованість - 9» і дають можливість кожному відчути себе володарем.
«Обдарованість –9» - це свято Дитинства, розуму та кмітливості. Команди виходили до залу зі своїми візитками, у національних костюмах, під оплески родичів, батьків та вчителів, які підтримуючи свою команду, не жалкуючи своїх долонів, аплодували.
По тому, як свої здібності продемонстрували команди, журі зразу ж оцінювала їх виступ. Перед сценою, по обидві сторони сиділи батьки обдарованих дітей з цих класів.
На конкурс «Познайомимось» були запрошені учасники: Ліза Іванісова, Міша Кузьменко, Нікіта Оверко та Даша Олиниченко. Зустрічали конкурсантів оваціями. Кожен повинен був розповісти про себе і свою сім’ю в оригінальний спосіб.
Для наступного конкурсу ведучі пропонували, в якості розминки, зануритися у цікавий непізнаний світ математики. Окремо були видані творчі завдання для розумників.
В конкурсі «Ерудит» юні таланти за 1 хвилину повинні були назвати якнайбільш вірних відповідей. За 10 вірних відповідей нараховували по 5 балів. А у конкурс «Ромашка», учасники зриваючи паперовий пелюсток ромашки, вибирали відповідну категорію (в рамках бліц - швидка відповідь на питання).
Як зазначила ведуча учням, які так важко працювали в центрі залу:
- Ваші відповіді та підтримка залу сприяли тому, що «Ромашка» ще більше розквітла і дарує вам усмішку і радість. І все це – завдяки підтримці залу, нашим любим вчителям.
- В знак подяки та підтримки, творчі колективи школи дарували концертну програму. До речі, для присутніх співали разом Дар’я Рукіна, яка зовсім недавно приїхала з Німеччини, та Євген Шестопалов.
Перед останнім конкурсом знову виступив директор школи, Віталій Дмитрович Чорний:
- Найкращими вихователями, учителями дітей - є батьки, сім’я. Від рівня вашої культури залежить рівень сформованості, людяності, духовності гідності дітей, у яких закладаються основи багатьох умінь і навичок, звичок, вироблення оцінки судження і певною мірою визначається подальша життєва позиція з огляду на спосіб життя. Висловлюю свою вдячність і кажу найвеличніше людське -Дякую! , за вашу участь у святі «Обдарованість - 9» і житті класу та школи. Перемога вашої дитини – це наша спільна радість. Низький уклін вам, шановні батьки, за вашу участь у вихованні дитини і житті школи заради добробуту і розквіту незалежної України.
Країну дитинства омиває океан справжньої батьківської любові. І ось під супровід ведучих, всі перенеслися у найкращу мить свого життя – ча-рівну, незабутню, неповторну країну Дитинства - і настав найцікавіший момент свята - конкурс «Океан батьківської любові», учасниками якого стали батьки. Батьки давали відповіді на питання, що означає цифра 9 та 4, символи «калина» та «сова»? А мами, з зав’язаними очима повинні були по рученятам розпізнати своїх діточок. Це було дуже чуттєво, та й ще під час цього конкурсу звучала пісня про маму.
Нагороди і подарунки отримали команди «Радість» і «Усмішка»; титули «Найкмітливіша» - Ліза Іванісова, «Найдопитливіший» - Міша Кузьменко, «Найстаранніший» - Нікіта Оверко і титул «Наймудріша» - Даша Олиниченко. А їх батьки: Іванісова Інна Миколаївна та Олександр Миколайович, Кузьменко Олексій Іванович і Вікторія Василівна, Оверко Наталія Олександрівна і Сергій Михайлович, Олиниченко Едуард Миколайович і Яна Анатоліївна отримали листи подяки.
Грамотою відділу освіти нагородили педагогічний колектив Водянської загальноосвітньої школи І-ІІІ ст..№1 імені Ф.О.Окатенка.
Наприкінці свята пролунала пісня про любов до України в виконані Євгена Шестопалова, а директор школи знову звернувся до усіх:
- Завтра не наступає. Воно вже настало. І це так природно для сучасності. Як не дивно, та диктує нам перспективи молоде покоління, що підростає нині в школі. Це вони прагнуть нового, інноваційного. Вони вже потребують, а ми не повинні відставати, повинні випереджати час, аби бути вчителем.
Шановні присутні! В ім’я святого і високого імені матері, землі рідної, України славної нехай єднаються ваші серця. Нових творчих злетів вам на вершинах її Величності науки.

Валерій ЖИВОГЛЯД