Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ЗНАЙ, ЛЮБИ І БЕРЕЖИ!

Навесні учні Іванівського НВК палко доводять свою любов до природи і показують своє вміння цінувати її та берегти. Вияв цих найщиріших почуттів до навколишнього світу відбувається в рамках екологічного місячника, в якому беруть участь всі небайдужі учні нашої школи під керівництвом вчителя екології Ю.В.Пашетнєвої, заступника директора з виховної роботи Л.В.Назаревич та вчителя образотворчого мистецтва О.В.Пенькової.

Спробуймо поринути в цю атмосферу. Для цього необхідно зазирнути в будь – який клас Іванівського НВК на виховні години, де можна побачити запеклі дискусії на екологічну тематику, почути доречні думки на тему охорони навколишнього середовища, взяти участь у дискусіях щодо зв’язків у екосистемах. Тепер перенесемося на загальношкільну лінійку. На ній кожен клас презентує свій екологічний плакат - колективне бачення того, як можна врятувати наше навколишнє середовище. Найяскравіші роботи з найвдалішими ідеями і думками отримують винагороду: палкі оплески та грамоти: за І місце – 10 клас (класний керівник Ю.В.Пашетнєва), за ІІ – 7 та 5 класи (класні керівники С.А.Біла, Ю.О.Борисенко). А вісім кращих живописних робіт, які відображають красу природи рідного краю, беруть участь у Всеукраїнському конкурсі дитячих малюнків «Природа очима дітей» в м.Запоріжжі. Молодша школа не відстає від старшої. Малюки кожного ранку приносять своїм класоводам все більше і більше малюнків, які і створять шкільну виставку на тему «Збережи екологію».
Але молодша школа на досягнутому не зупиняється. Класоводи 1 – 4 класів Т. М. Жученко, В.Л. Ковач, Н.Г. Прач, Н.П. Бєлікова об’єднують творчі сили і проводять загальну виховну годину. Якщо ви думаєте, що це була звичайнісінька виховна година, на якій вчителі читали лекцію з товстезної книжки, то ви помиляєтеся. Це була надзвичайно цікава екологічна гра, яка дала дітлахам не лише знання та поради щодо збереження природи, а й нові незабутні емоції, яскраві приклади дружби та взаємодопомоги, здорового суперництва та чесної гри. До пошти початкової школи на-дійшов незвичний лист – послання від Сороки, яка прохала школярів цінувати, вивчати, пізнавати природу і ніколи не забувати, що ми - частина її. Аби довести Сороці, що вони справді багато знають про те, що їх оточує – живу і неживу природу, діти 1 – 4 класів поділилися на дві змішані команди (аби шанси для перемоги були рівними) : яскравих «Метеликів» та веселих «Сонечок». І ось гра почалась! Вчителі по черзі задавали дітлахам хитромудрі загадки, перевіряли знання прислів’їв про природу, вміння дітей визначати погоду за поведінкою птахів. Цікавим був конкурс, в якому треба було наклеїти картинки з зображенням предметів живої та неживої природи,завершивши лісовий пейзаж, при цьому бути уважними та знайти пастку (те, чого в лісі не може бути). В ньому взяли участь юні художники команд. А ось юні актори від класів розіграли для своїх суперників практичні ситуації, в яких показали, що природа – ніжне створіння і чіпати її без необхідності не потрібно. Завершилася виховна година тим, що учень 4 класу Радченко Євген разом зі своїм класоводом прочитали вірш Дмитра Павличка «Птиця». Ну і, звичайно, по закінченню виховної години визначили переможця. Перемогла міцна дружба! Крім того, у фіналі свята було нагороджено грамотами дітей, які разом з батьками узяли активну участь у створенні шпаківень: Вероніку Калюту і Павла Мартиненка з 1 класу, Станіслава Дмитрюка і Данила Коваленка з 2 класу, третьокласника Євгенія Радченка, а також Назара Коваленка, Миколу Гевяка, Яну Нальгієву та Олександра Хіміча з 4 класу.
Похвальним є те, що дітей з дитинства привчають до того, щоб вони берегли та цінували природу. А чи, ми, дорослі достатньо цінуємо, охороняємо і не засмічуємо навколишнє середовище? Будьмо прикладом для підростаючого покоління!
Альона КАЧУРОВСЬКА, учениця 10 класу
Іванівського НВК