Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Ми йшли на вогник до вашої хати

7 січня особлива духовна радість обіймає кожного з нас, бо цей день – незвичайний. Ми прославляємо одну з найвеличніших подій Священної історії щирим і сповненим радості привітанням:
„Христос рождається – славіте Його!”

У народі кажуть: скільки днів – стільки свят. Народні свята та обряди – це відображення реального життя українців. Календар українського селянства починається Новим роком і Різдвом Христовим. Різдво Христове — велике християнське свято, день Народження Ісуса Христа, Спасителя світу і Відкупителя людей з полону гріха.
В цей день споконвіку існував у нашому народі гарний звичай бажати один одному і господарям щастя-здоров'я, многих літ і всяких статків у хаті і родині. В селі Благовіщенка уже декілька років поспіль у святковий день Різдва Христового відбуваються вертепні дійства – театралізовані сцени історії народження Ісуса Христа, які виконував гурт колядників. Готувалися до колядування всі заздалегідь — виготовляли колядницькі обладунки: восьмикутну зірку, обрядові наряди, дзвоники та бубни, розучували святкові пісні та колядки. Вранці прийшли до церкви, щоб віддати шану новонародженому Христові. Після закінчення церковної відправи колядники своїм виступом здивували всіх присутніх, які були на ранковому Богослужінні, а потім понесли благословення в родини та сім’ї, піснями та колядками поздоровляли господарів та їхніх дітей, віншували їм злагоду й достаток. З великою щедрістю, радістю приймали Різдвяний вертеп місцеві жителі й за традицією дякували їм своїми подарунками.
Різдво в Україні – це улюблене свято, яке чекають і люблять через святково прикрашену ялинку, можливості поколядувати, поглянути вертепи. Щороку, народження Христа нагадує про те, що Бог завжди з нами, пам’ятає про нас і любить нас. Він бажає нам всім миру і добра, щоб зірка, яка зійшла над Віфлеємом під час його народження, освітлювала нам шлях до добра і щастя.
У цей надзвичайно складний час становлення нашої держави ми всі повинні пройнятися духом любові й будувати нове життя у світлі Христових заповідей і моралі. І нехай оцей всемогутній, преображаючий дух світлого Народження Христового запанує в наших серцях нині і повсякчас, і на віки вічні! Славімо Його! Олена ЗВЯГІНА