Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Не рубай ялинку!

Незабаром ми зустрічатимемо Новий рік. Це свято у нас пов'язане з новорічною красунею - ялинкою. Люди так звикли до цього атрибута новорічного свята, що забули про те, скільки це коштує нашій природі.

Ми, учні 10 класу Кам`янсько-Дніпровської ЗОШ I-III ступенів №3 на уроках екології разом з Валентиною Валентинівною Школьною вирішили провести акцію «Не рубай ялинку!»
Хвойний ліс - це не тільки легені нашої планети. Це ще й велике сховище вологи, що так потрібна всьому живому, це домівки тварин та птахів. Тому ми повинні частіше думати про "соснову проблему". Разом з киснем рослини збагачують повітря фітонцидами - летючими речовинами, що вбивають хвороботворний початок. Фітонциди сосни згубно діють на збудників туберкульозу, а фітонциди ялинки - на бацили дифтерії.
Ми вирішили активізувати свою роботу в пропаганді значення хвойних рослин. Учні 6-х класів підібрали прислів’я та приказки на тему «Не рубай ялинку» та роздали роздруковану інформацію учням 3-5 класів. Діти 7-х класів написали та роздали учням у нашій школі Листи від Ялинки, найцікавіші були у Заяць Карини, Головчун Наталі, Кекух Марини, Григи Ганни, Сопової Ангелини, Киселичак Руслани, Потапова Андрія. Ну, а ми, учні 10 класу, зробили буклети та пішли на вулиці нашого місця, щоб розповсюдити їх серед дорослого населення.
Кожен з нас покликаний зробити свій внесок для збереження живої природи. При цьому існує багато способів, щоб не зіпсувати святковий настрій і врятувати дерева. Деякі люди ставлять на свята штучні красуні ялинки, які сьогодні пропонуються в широкому асортименті, або ж прикрашають свої оселі оригінальним букетом з нижніх гілок хвойних дерев чи композицією з інших штучних матеріалів.
ПАМ`ЯТАЙТЕ, що ялинка на новорічні свята гарна прикраса не тільки помешкання, а ще й лісу! Будьмо свідомими і небайдужими до природи!
Учні 10 класу Кам`янсько-Дніпровської ЗОШ I-III ступенів № 3
Катерина Цукило, Аліна Любченко, Дар’я Оболенська, Богдан Баранов, Юлія Циплякова, Інна Лабожевська, Ольга Гроздєва

P.S.Отримала листа від Ялиноньки (слова якої нам передала Руслана Киселичак) і наша редакція. Розповідь про те, як люди вирубали всю її родину, нікого з нашого колективу не залишила байдужим, а отже, змусив замислитися,чи варто знищувати лісову красуню задля власних забаганок – милуватися нею кілька святкових днів.
Звісно, це питання неоднозначне і спеціалісти лісового господарства мають свої чіткі аргументи з цього приводу. Але чудово те, що школярі, спільно зі своїми педагогами, уже зі шкільної парти переймаються проблемами збереження навколишнього середовища і ростуть не пасивними споживачами, а мають власну позицію громадянина.