Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ВАРВАРИНІ ВЕЧОРНИЦІ

З усього циклу зимових свят найменше уваги в дитячих садках приділяється Варвариним вечорницям. А дарма. На відміну від грайливих, хлопчачих Андріївських, вони ліричні, дівочі, сповнені родинного тепла і затишку. Це чудова нагода для єднання сімей вихованців, залучення їх до народних добрих традицій.

Такий захід був організований до Варвариного дня – 17 грудня – у яслах-садку «Золота рибка» Заповітненської сільської ради.
Діти старшого дошкільного віку разом із вихователем К.Борисенковою та з допомогою музичного керівника Т.Батичко співали пісні «Святая Варвара», «Рушничок», відгадували загадки, танцювали з рушниками, згадали народні прикмети, грали в народні ігри «Сміхота», «Гра з чоботями», «Перемотай нитки», інсценували пісню «Варенички»: дівчатка ліпили вареники і всіх пригощали.
Діти та гості (батьки дітей, жителька села Н.Навроцька, сільський голова В.Жаравін) дізнались, як зародилося вишивання, про різновиди орнаменту українських рушників, що «росянички» - це заквітчані рушники, якими зранку вмивалися з росою, щоб бути гарними, а для хлопців вишивали рушники – грайлики, які оздоблювали квітами чорнобривців, аби хлопчики не забували рідну матір та батьківський дім.
Віддаючи шану минулому, беручи все найкраще у сьогодення, на наших вечорницях ми відродили найцінніше, що є в нашого народу: його пісню, мову, історію. Свято «Варварині вечорниці» відтворили атмосферу, в якій весело й корисно проводили довгі зимові вечори наші предки.
Сподіваємося, що і дітей, і гостей не залишили байдужими добрі українські традиції.
Галина НОВИК, директор ДНЗ