Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Педагогічна майстерність вчителя – запорука якісної освіти

jpg.

Як ми і повідомляли в минулому номері нашої газети, на традиційній серпневій конференції йшла мова про забезпечення рівного доступу до якісної освіти на основі інноваційного розвитку системи шкільної та позашкільної освіти Кам’янсько-Дніпровського району на новий 2013-2014 навчальний рік.

На початку конференції колеги вітали Марію Василівну Брантову, спеціаліста з охорони прав дітей відділу освіти, молоді та спорту з ювілеєм. Потім до освітян району звернулась заступник начальника відділу центру зайнятості Антоніна Олексіївна Сокирко. Вона звернула увагу присутніх на основи профорієнтаційного навчання в школах та роботу терміналів, а також розповіла про екскурсії, які, з огляду на профорієнтаційних вибір, в змозі провести центр зайнятості з метою допомогти юнакам та дівчатам зробити свій вибір у майбутньому.
В якості гостей, які приймали активну участь у роботі конференції, були присутні заступники голів райдержадміністрації Ірина Зикова та районної ради Маріанна Вакула. Вони сказали теплі слова поздоровлення і віддяки М.В. Брантовій, за її сумлінну працю.
З доповіддю про підсумки інноваційного розвитку загальної середньої, до-шкільної та позашкільної освіти у 2012/2013 навчальному році та завданнях на 2013/2014 навчальний рік у контексті сучасних вимог, виступив начальник відділу освіти Сергій Григорович Танько.
Він ще раз нагадав, що в нашому районі сформована мережа з 12 дошкільних навчальних закладів, які мають комунальну форму власності. Із них: 4 дошкільні навчальні заклади знаходяться на балансі відділу освіти райдержадміністрації, 1 – на балансі міської ради і 7 – на балансі сільських рад.
В Кам’янсько-Дніпровському районі проживають 404 дитини п’ятирічного віку, з яких 284 отримують освіту в ДНЗ. Охоплення дітей п’ятирічного віку становить 100% за рахунок розширення форм здобуття дошкільної освіти. Різними формами дошкільної освіти охоплено 120 дітей п’ятирічного віку, а саме: у групах підготовки дітей до школи та курсах майбутніх першокласників навчається 88 дітей, консультаційними пунктами охоплені 15 дітей, у гуртку «Пізнайко» при районному Будинку дитячої творчості навчається 10 дітей, соціально-педагогічним патронатом охоплено 5 дітей і короткотривалим перебуванням дітей в дошкільному закладі охоплено 2 дітей. Підготовка дітей до школи постійно в полі зору відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації.
У районі 80 дітей, які стоять на черзі по влаштуванню у дошкільні навчальні заклади. Можливим шляхом вирішення цієї проблеми є відновлення роботи четвертої додаткової дошкільної групи у КДНЗ ясла-садок «Зайчик». Також планується на початку вересня 2013 року відновити роботу різновікової п’ятої групи на базі ясла-садка «Пролісок» Благовіщенської сільської ради.
У системі дошкільної освіти працює 132 педагогічних працівників. За результатами тематичної перевірки Департаментом освіти і науки, молоді та спорту ЗДА відзначена управлінська діяльність відділу освіти, молоді та спорту Кам’янсько-Дніпрвоської райдержадміністрації, щодо організації якісного харчування в дошкільних навчальних закладах, забезпечення високих показників виконання норм харчування. В дошкільних установах створюються належні умови для перебування дітей. І в цьому велика заслуга керівників району, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміні-страції, ДНЗ. Як підкреслив С. Танько:
– Безумовно, зроблено немало, але ситуація вимагає посилення роботи, щоб у ближній перспективі ми мали можливість кожній родині, яка цього потребує, за-пропонувати місце для дитини в садочку.
Що стосується загальної середньої освіти, Сергій Григорович в своєму докладі відмітив, що в 16 ЗНЗ навчається – 3913 учнів (226 класів). У порівнянні з минулим роком, кількість учнів скоротилась на 113, кількість класів – на 7. Середня наповненість класів по району становить біля 17 учнів. Для 3812 учнів навчання здійснюється на державній мові, що складає 97% від загальної кількості школярів району.
Продовжується запровадження про-фільного навчання в старшій школі. Найбільшого розповсюдження набули профілі: біолого-хімічний, філологічний, історичний, біотехнічний, крім того екологічний, інформаційно-технологічний та спортивний.
Щоб гідно прийняти виклик ХХІ століття, освіта повинна бути випередженою, тобто спрямованою на вирішення проблем нового століття, розвиток творчих здібностей вихованців, формування в них проектної культури, нових способів мислення та дій. З метою виконання вимог законодавства щодо забезпечення у сільській місцевості підвезення учнів на сесії районної ради від 15.12.2010 р. № 9, затверджена районна програма «Шкільний автобус» на 2011-2015 роки, відповідно до якої, забезпечується безкоштовне підвезення вихованців, учнів та вчителів від місця проживання до навчальних закладів та у зворотному напрямку.
У 2013 році відділом освіти, молоді та спорту райдержадміністрації відповідно до Закону України «Про здійснення державних закупівель» від 01.06.2010 № 2289-VI проведено процедуру закупівлі послуг їдалень за державні кошти. За підсумками тендерної процедури з переможцями укладені відповідні угоди: з ТОВ «Дніпроторг-Запоріжжя», ПАТ Племзавод «Степной» на загальну суму 1662688 гривень. Вищезазначеними організаціями з 05.03.2013 року забезпечується харчування 1425 учнів 1-4 класів та 88 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування за кошти районного бюджету. Крім надання безкоштовного харчування, учні мають змогу придбати напої, соки, кондитерські та булочні вироби. Перспективні меню погоджені з Енергодарським міжміськрайонним управлінням Держсанепідслужби України у Запорізькій області.
Школи району в повному обсязі забезпечені НКК, всього в ЗНЗ району є в наявності 214 комп’ютерів. У 15-ти загальноосвітніх навчальних закладах інформатику у 2-х класах будуть викладати вчителі інформатики, які пройшли курси для читання інформатики у початковій школі, а в одній школі буде викладати вчитель початкових класів з відповідною фаховою підготовкою.
Усі загальноосвітні навчальні заклади мають спортивні майданчики, спортивні зали, інвентар для викладання здоров’язбережувальних технологій та фізичної культури. Спортивні майданчики шкіл знаходяться у задовільному стані. Стан спортивних залів та спортивного інвентарю в більшості шкіл теж має задовільний стан.
Шкільні проблеми обговорювалися не лише з професійними освітянами та управлінцями, а й із замовниками освітніх послуг – батьками учнів. Батьки беруть участь у Всеукраїнських батьківських Інтернет-зборах.
На сьогодні залишається актуальним питання впровадження Нового державного стандарту початкової базової та пов-ної загальної середньої освіти. З метою готовності до впровадження Нового державного стандарту на базі нашого району був проведений міжрайонний семінар за участю працівників Приазовського району. За підготовку на високому науково-методичному рівні глибоку вдячність С.Г. Танько висловив керівникам Водянської ЗОШ І-ІІІ ст.. №1 – В.Д. Чорному та Л.Ф. Буряк, Водянської ЗОШ №2 – В.Г. Зубку та О.В. Ященко. Наш район прийняв участь в міжрайонному семінарі на базі Михайлівського району, який був проведений за участю представника Міністерства Освіти і науки, молоді та спорту. Виступи на цьому семінарі та управлінську роботу по впровадженню Нового державного стандарту М.Р. Щедриної та В.Г. Зубка високо оцінено Запорізьким обласним Департаментом освіти і науки, молоді та спорту.
Презентували кращі надбання на виставці «Освіта Запорізького краю 2013» під час Міжнародного освітнього форуму «Особистість в єдиному освітньому просторі» та провідні методики і технології, програмні та технічні засоби навчання, регіональні системи та перспективні моделі освіти: Кам’янсько-Дніпровська районна гімназія «Скіфія», Водянська ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Кам’янсько-Дніпровська ЗОШ І-ІІІ ст.№3, Благовіщенський ясла-садок «Пролісок», НВК «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ст.» (дошкільний підрозділ «Барвінок»). В цьому навчальному році продовжується пошук цікавих проектів, методик та технологій впровадження в освіту, тому запрошуються всі творчі колективи прийняти участь у виставці « Освіта Запорізького краю 2014» .
Начальник відділу на педагогічній конференції перерахував усі конкурси та олімпіади на яких відзначився наш район та наказав:
- В новому навчальному році директорам загальноосвітніх навчальних закладів необхідно проаналізувати результативність виступу учнів шкіл на обласних і районних етапах олімпіад та зробити відповідні висновки і обов’язково передбачити особистий контроль за цілорічною підготовкою учнів до участі в олімпіадах наступного навчального року.
Відділ освіти, молоді та спорту разом з органами місцевої влади і самоврядування забезпечують (у межах своєї компетентності та фінансових можливостей) реалізацію державної політики щодо задоволення освітніх потреб, розвитку інтелектуальних здібностей і обдарувань учнів. В районі забезпечено збереження та розвиток мережі позашкільних навчальних закладів, особливо в сільській місцевості, шляхом розвитку мережі гуртків, відкриття філій. У 2013 році у всіх населених пунктах району працюють філії ДЮСШ. Учні всіх шкіл району мають можливість займатися спортом. Дитячо-юнацьку спортивну школу у 2012-2013 навчальному році відвідувало 382 учня. Культивує школа два види спорту – волейбол та футбол.
Будинок дитячої творчості – це заклад з широким спектром напрямів діяльності, професійним педагогічним колективом, має філії в с.Водяне, с.Дніпровка, с.Нововодяне, с.Велика Знам’янка. Будинок дитячої творчості охоплює поза-шкільною освітою 660 дітей та підлітків віком від 6 до 17 років. Позашкільну освіту діти здобувають у гуртках художньо-естетичного профілю, декоративно-прикладного мистецтва, спортивного, краєзнавчого, науково-технічної творчості, гуманітарного направлення.
В заключній частині свого виступу начальник відділу освіти, молоді та спорту Сергій Танько підкреслив:
- При підтримці Кам’янсько-Дніпровської районної ради та райдержадміністрації в усіх школах району проведена значна робота щодо своєчасної і якісної підготовки навчальних закладів до прийому дітей першого вересня, забезпечення безперебійного протягом навчального року функціонування приміщень, споруд, мереж життєзабезпечення навчальних закладів, створення кадрових і навчальних умов для якісної, результативної освіти. За це хочу подякувати всім керівникам закладів, батьківській громадськості та спонсорам.
В обговоренні доповіді начальника відділу прийняли участь: І.О. Коваленко, заступник директора з дошкільної освіти Іванівського НВК «Загальноосвітня школа І-ІІІ ст. - дитячий садок», Ю.В. Мірошнік, заступник директора з навчально-виховної роботи Заповітненської ЗОШ І-ІІІ ст., В.В. Воробйова, директор Дніпровської ЗОШ І-ІІІ ст. №2, Л.В. Олененко, заступник директора з навчально-виховної районної гімназії «Скіфія», Н.О. Малахова, вчитель інформатики Великознам’янської ЗОШ І-ІІІ ст. №1, Л.М. Стельмащук, директор Кам’янсько-Дніпровського БДТ. Відповідно була прийнята резолюція конференції.
Маріана Вакула, заступник голови районної ради, виступаючи на конференції зауважила:
- Дарувати знання і набувати їх – це нелегка праця, яка вимагає віддачі душевних сил, значного напруження, проникнення у велику скарбницю, надбану людством.
На сьогодні триває реформування осві-тньої галузі нашої держави, мета якого - стати розвиненою європейською державою, нарощувати свій науково-освітній потенціал. Сьогодні всі школи району готові до нового навчального року і перед кожним навчальним закладом, як завжди, стоїть питання: як зробити школу більш привабливою для учнів та їх батьків, як забезпечити навчання для учнів, а не учнів для навчання, як у цілому поліпшити якість шкільної освіти? Адже основний критерій якості роботи школи – це навчальні досягнення її учнів, а вони у нас є. У 2012-2013 навчальному році зусилля відділу освіти, молоді та спорту, педагогічних працівників були зосереджені на реалізації пріоритетних напрямів розвитку освіти і спрямовували свою діяльність на виконання основних положень Національної стратегії розвитку освіти в Україні на 2011-2021 роки, Національного плану дій щодо впровадження Програми економічних реформ на 2010-2014 роки «Заможне суспільство, конкурентоспроможна економіка, ефективна держава». Маріанна Вакула привітала освітян району з початком навчального року та передала вітання від голови районної ради Вадима Крамаренка та депутатського корпусу районної ради.
У своєму виступі заступник голови райдержадміністрації Ірина Зикова зупинилася на реалізації в районі завдань Глави держави щодо модернізації освіти, а також зазначила, що органи влади і надалі будуть підтримувати розвиток освіти, докладатимуть зусиль, щоб з кожним роком навчальні заклади ставали більш матеріально, технічно й інформаційна забезпечені і могли надавати якісні освітні послуги. Вона підкреслила:
- Розвиток освіти є пріоритетним напрямком діяльності районної влади, адже тільки доступна і якісна освіта є запорукою успішного розвитку держави. Освітня по-літика постійно знаходиться у колі зору Президента України Віктора Януковича.
Від імені голови районної державної адміністрації,привітала освітян з початком нового навчального року і звертаючись до присутніх зазначила:
– Президент України Віктор Янукович приділяє велику увагу розвитку освітньої галузі. Перед освітянами держави поставлено завдання зробити все можливе для отримання дітьми якісної освіти.
Заступник голови районної державної адміністрації у своєму виступі акцентувала увагу педагогів району на низці завдань, які ставляться перед освітянами у рамках реалізації соціальних ініціатив Президента України В. Ф. Януковича.
Учасники серпневої конференції і всі освітяни Кам’янсько-Дніпровського району підтримують Нові соціальні ініціативи Президента України Віктора Федоровича Януковича «Діти — майбутнє України». І більш того – будуть максимально забезпечувати впровадження нових державних стандартів в навчальних закладах, з високою якістю і з головною умовою – доступністю освітніх послуг.
В районну освітянську сім’ю прийшло молоде покоління, яке було представлене на конференції. Молодих вчителів вітали оплесками і побажаннями щоб учительська праця збагачувала суспільство плодами розуму та інтелекту, культури й освіченості, а особливо надавала задоволення й творчу наснагу. Почесні гості, М.Вакула та І. Зикова разом з освітянами району зичили молодим вчителям здоров’я, щастя, нових успіхів та яскравих звершень на благо України.
Віра АНДРУСЕНКО
Фото Валерія ЖИВОГЛЯДА