Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Розвитку дошкільної освіти – першочергове значення в державі і нашому районі, зокрема

«Сьогодні я хочу проголосити Нові соціальні Ініціативи, спрямовані у майбутнє - для наших дітей. Ми робимо стратегічну інвестицію у тих, хто будуватиме і розвиватиме Україну практично до кінця 21 століття», - зазначив Президент України Віктор Янукович на розширеному засіданні Кабінету Міністрів.
Забезпечення якості й доступності дошкільної осві-ти є пріоритетом освітньої політики в державі. Проблеми дошкільної освіти ще не мали такого визнання як сьогодні, до неї прикута увага вищого керівництва держави, науковців, практиків – усіх освітян, батьків, громадськості.

Основні механізми розвитку дошкільної освіти окреслено у Державній цільовій соціальній програмі розвитку дошкільної освіти на період до 2017року.
В дошкільних установах створюються належні умови для перебування дітей, для забезпечення їх якісною та доступною дошкільною освітою як фундаменту і основи формування особистості. І в цьому велика роль належить державній підтримці, активній роботі керівників району, відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації, дошкільних навчальних закладів.
Дошкільна освіта Кам’янсько-Дніпровського району представлена 12 дошкільними навчальними закладами, які працюють в режимі повного навчального року.
Тільки за 2010-2012 роки в дію введено 5 до-шкільних навчальних закладів:
- ДНЗ ясла-садок «Оленка» Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (серпень 2010 року);
- ДНЗ ясла-садок «Зайчик» Кам’янсько-Дніпровської міської ради Запорізької області (березень 2011 року);
- ДНЗ ясла-садок «Ромашка» Нововодянської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області (грудень 2011 рік);
- ДНЗ ясла-садок «Веселка» Дніпровської сільської ради Кам’янсько-Дніпровського району Запорізької області (жовтень 2012 року);
- реорганізовано Іванівську ЗОШ І-ІІІ ступенів в Іванівський НВК «ЗОШ І-ІІІ ступенів – дитячий садок» Кам’янсько-Дніпровської районної ради Запорізької області (травень 2012 року).
В жовтні 2011 року на базі ДНЗ (ясла-садок) «Зайчик» відновлено роботу третьої додаткової дошкільної групи на 20 місць та музикального залу.
Відновлена робота спортивного залу на базі ДНЗ ясел-саду «Пролісок» Благовіщенської сільської ради.
Кількість вихованців ДНЗ у порівнянні з 2010 роком збільшилась на 31%.
В дошкільних навчальних закладах діє 49 груп ( 12 груп для дітей віком від 1 до 3 років та 37 груп для дітей віком від 3 до 6 років), середня наповнюваність яких – 23 дитини.
Сформована стабільна система роботи щодо забезпечення рівних стартових умов для майбутніх першокласників. Усі діти 5-річного віку стовідсотково охоплені дошкільною освітою шляхом організації та змістовного наповнення освітньої роботи з до-шкільниками у варіативних формах здобуття дошкільної освіти. Вибрано найпопулярніші з них: групи підготовки дітей до школи, консультаційні пункти, гурток «Пізнайко» при Будинку дитячої творчості, підготовчі курси при НВК, соціально-педагогічний - психологічний патронат сімей, діти яких не відвідують ДНЗ.
Керівниками дошкільних навчальних закладів проводиться значна робота по удосконаленню навчально-матеріальної бази та умов для організації розвивального життєвого простору.
Зміст дошкільної освіти в межах базового компонента дошкільної освіти реалізується через програму розвитку дитини дошкільного віку «Я у Світі»; для організації освітнього процесу з дітьми 5-річного віку використовується програма розвитку дітей старшого дошкільного віку «Впевнений старт». Побудова освітнього процесу за кількома програмами дає змогу повніше врахувати інтереси, бажання, потреби, можливості й задатки кожного малюка задля своєчасного цілісного розвитку його особистості.
Ольга КИРИЛЕНКО,
методист районного методкабінету