Економіка району поступово відновлюється, компенсуючи втрачений потенціал. Майже по всіх напрямах розвитку району третій рік поспіль спостерігається тенденція до зростання.
КАМ’ЯНСЬКО-ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОН ВИХОДИТЬ НА ЛІДИРУЮЧІ ПОЗИЦІЇ
Підсумки виконання Програми соціально – економічного та культурного розвитку району у 2012 розглядались на засіданнях колегії райдержадміністрації у травні та серпні поточного року. За результатами засідань розпорядженнями голови райдержадміністрації затверджені відповідні заходи, спрямовані на покращення показників програми.
В результаті проведеної роботи, Кам’ян-сько-Дніпровський район, за оцінкою результатів діяльності районних державних адміністрацій, за підсумками 9 місяців 2012 року зайняв 2 місце серед 20 районів Запорізької області.
На 2012 рік обсяги промислового виробництва в районі не були заплановані, так як, підприємства, які займаються випуском промислової продукції на території району відсутні, в районі здійснюється тільки реалізація промислової продукції.
За січень – вереснь 2012 року підприємствами району (Кам’янсько-Дніпровським управлінням по газопостачанню та газифікації ПАТ “Запоріжгаз”, МКП “Водоканал”, КП „Водоканал”) реалізовано промислової продукції (робіт, послуг) у відпускних цінах підприємств на суму 68,6 млн. грн., це більше показника минулого року на 15,9 млн грн, або на 30,1%. Обсяг реалізованої промислової продукції на одиницю населення, в порівнянні з відповідним періодом минулого року, збільшився на 30,9% або на 391,06 грн, і склав 1656,15 грн.
Протягом січня-вересня 2012 року всіма категоріями господарств району вироблено 2,2 тис.тонн м’яса. За рахунок збереження племінного стада та підвищення його продуктивності валовий надій молока склав 3,5 тис.тонн – це більше показника минулого року на 768 тонн, або на 28,6 %.
Середній надій молока на одну фуражну корову (виходячи з середнього поголів’я корів) склав 5857 кг, що на 482 кг більше показника минулого року та у 1,9 рази більше середньообласного показника (3022 кг) – це один з найбільших показників серед сільськогосподарських районів області.
Призупинений спад поголів’я в тваринництві. Стабільно працює пліменне господарство ПАТ “Племзавод “Степной”. На 01.10.2012 р. в усіх категоріях господарств налічується: великої рогатої худоби – 1995 гол. (105,0% до 2011 року), у тому числі корів – 701 гол. ( 113,1% до 2011 року), поголів’я свиней – 21032 голів (100,2%). В порівнянні з відповідним періодом минулого року, чисельність поголів’я худоби збільшилась: великої рогатої худоби на 95 голів, корів на 81 голову, поголів’я свиней на 47 голів.
Станом на 01.10.2012 р. зібрано врожаю зернових та зернобобових культур при плані 78,2 тис.тонн тільки 12,9 тис.тонн., що становить 19,0 % до минулого року. Зменьшення відбулось через несприятливі погодні умовами, а саме: через тривалі низьки температури та відсутність снігового покрову в зимовий період, а також посухи в весняний період. Загинули посіви на 70% посівних площ озимих, ярових та зернобобових культур, що призвело до втрати значної кількості зерна.
Урожайність зернових та зернобобових в середньому по району склала 11,6 ц/га, що менше минулого року на 17,4 ц/га.
Олійних культур за 9 місяців 2012 було вироблено 6,9 тис.тонн. Виробництво соняшнику з урожайністю 8,1 ц/га за 9 місяців 2012 року склало 6,9 тис.тонн.
Виконано завдання з виробництва найважливіших видів продукції харчової та переробної промисловості.
Виробництвом м’яса в поточному році займалось ПАТ “Племзавод “Степной”. За дев’ять місяців поточного року виробництво м’ясної продукції склало 24 тонни.
Ковбасні вироби в районі також виробляє одне підприємство ПАТ “Племзавод “Степной”, яким за дев’ять місяців вироблено 142 тонни ковбасних виробів.
Комунальним підприємством “Агросервіс-Кам’янка” Кам’янсько-Дніпровської районної ради (комбікормовим заводом) за дев’ять місяців поточного року одержано значно менший врожай соняшника та зернових культур ніж в минулому році, через що олії нерафінованої вироблено тільки 2 тонни. Також цим підприємством вироблено 40 тонн круп – пшеничної та ячної.
У районі в поточному році виробництвом хліба і хлібобулочних виробів займались 2 підприємства: СТ “Кам‘янсько-Дніпровський хлібокомбінат” та ТОВ “Еміна”. За 9 місяців 2012 року обсяг виробництва хлібобулочних виробів склав 247 тонн.
Кондитерські та макаронні вироби в поточному році виробляло одне підприємство – СТ “Кам’янсько-Дніпровський хлібокомбінат”. За 9 місяців кондитерських виробів було вироблено 6 тонн, макаронних виробів 2 тонни.
Протягом 9 місяців 2012 року капітальні інвестиції на підприємствах та організаціях усіх форм власності склали – 32,7 млн грн, в основному це інвестиції сільгосппід-приємств, а саме: ПАТ “Племзавод “Степовий”, ПП АПФ “ Алекс”, ТОВ “Еміна” та фермерські господарства.
Введення в експлуатацію житла здійснюється тільки за рахунок коштів населення на індивідуальне житлове будівництво. За 9 місяців 2012 року на індивідуальне житлове будівництво освоєно коштів в розмірі 4,408 млн грн, введено в екс-плуатацію 7 будівель загальною площею 1118 кв.метрів загальної площі.