Главная
Курс обмена валют


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


“Чи знаєш ти, світе, як сиво ридає полин, як тяжко, як тужно моєму народу ,олить!..” (Б.Олійник)

В історії нашого багатостраждального народу чимало скорботних дат, спогад про які пронизує серце гострим болем. Одна з них - 26 квітня 1986 року, коли над квітучим Поліссям здійнявся в нічне небо зловісний вогонь радіаційного вибуху.

Ця трагедія забрала життя багатьох людей, завдала шкоди здоров’ю мільйонів українців. Її наслідки ще відчуватимуть на собі майбутні покоління. Вона вважається найжахливішою катастрофою в історії людства. Ім’я їй - Чорнобиль. Важко сказати, чому саме Чорнобилем було назване місто. Історики думають, що це від слова „чорнобильник“, як в давнину називали полин. І так само, як той гіркий полин, доля краю не була легкою. Жодна статистика не скаже, скільки людських доль понівечено чорнобильським смерчем, скільки ще ліквідаторів «дотлівають» у різних лікарнях, скільки їх уже відійшло у ВІЧНІСТЬ.
Сьогодні Чорнобиль для нас — це майже три з половиною мільйони постраждалих від катастрофи та її наслідків. Це майже 10 відсотків території, що зазнала прямого радіаційного ураження. Це 160 тисяч людей із 129 населених пунктів, яким довелося залишити рідні домівки і переїхати в інші місця. Потерпілі - це не лише люди, які безпосередньо зазнали горя, але й ми з вами. Бо Чорнобиль, біль-шою чи меншою мірою, торкнувся кожного з нас. Адже якби не аварія, то не було б настільки скалічених доль і стільки хвороб. А якби не люди, які пожертвували собою, щоб ліквідувати наслідки аварії, то не було б і всіх нас. Ми, українці, повинні пам’ятати і шанувати героїв, завдяки яким сьогодні живемо.
24 квітня у районному історико-археологічному музеї під егідою районної організації Партії регіонів відкрита виставка «Терновий вінок Чорнобиля». У її відкритті взяли участь голова районної ради В.Г. Крамаренко, виконувач обов’язків голови Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації І.Ф. Зикова, капітан служби цивільного захисту МНС, заступник начальника СДПЧ-34 О.В. Антонюк та капітан служби цивільного захисту МНС, начальник 2-го караулу СДПЧ-34 О.Ю.Колеснік.
Вадим Крамаренко відзначив, що основними положеннями нових соціальних ініціатив Президента України В.Ф. Януковича передбачено збільшення державного бюджету на організацію спеціалізованого медичного лікування громадян, інвалід-ність яких пов’язана з Чорнобильською катастрофою. Минає час, роки лікують рани, що ятрять душі людські, та трагедія на ЧАЕС 1986 років назавжди залишиться в пам’яті українців.
- Ми низько схиляємо голови перед героями-чорнобильцями і з особливим почуттям їх вшановуєм! Велика вам подяка і низький доземний уклін! Нехай будуть вдячні та уважні люди до вас, щодня, щохвилини, завжди, - наголосила Ірина Зикова.

О.В. КОЗУЛЬКОВА,
начальник управління праці та соціального
захисту населення
райдержадміністрації