Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Як у Водяному святкували Масляну

5.jpg
4.jpg
3.jpg
2.jpg
1.jpg

Неможливо уявити собі завершення зими без традиційного масляного тижня, за який кожен справжній українець встигає з’їсти таку кількість смачних млинців, що вистачить на весь рік. А чи знаєте ви, що Масляна – це одне з найдавніших слов’янських свят, тому що бере свій початок ще з дохристиянських часів, у період поклоніння язичницьким богам?
Масляна символізувала прихід весни та пробудження природи. Древні слов’яни відзначали “проводи зими” та початок весни і весняного землеробства. В цей день вшановували Сонце, яке несло тепло і пробуджувало природу, тому й готували жертовний хліб, схожий на це небесне світило – млинець.

28 лютого на нашій Центральній площі панувала святкова атмосфера! Не зважаючи на холодну та дощову погоду, яка була зранку, о 12 годині водянці зібралися на Центральній площі села для святкування театралізованого сільського свята «Широка Масляна-2020». І як не вірити, зранку ще йшов сніг, дощ, температура знизилась, а опівдні вже вийшло сонечко і стало тепло. Мабуть це правда, що Весна прийшла Зиму проганяти.
Ще до початку свята біля площі розгорнувся доброчинний ярмарок.  Прийняти участь у ярмарку  були запрошенні колективи  ДНЗ «Сонечко» , колектив Водянської ЗОШ №1, Водянської ЗОШ №2 та працівники культурно-просвітницького центру. Батьки вихованців ДНЗ «Сонечко» та  учні 1-11-х класів долучилися до корисної та смачної справи та разом з батьками здивували всіх присутніх своїми неперевершеними кулінарними шедеврами: готували пироги, тістечка, печиво, млинці, різноманітні желе, торти, горішки  тощо.
На початку свята до мешканців села та гостей звернулася директор інформаційно-просвітницького центру культури і дозвілля Водянської сільської ради Надія Корж, яка привітала усіх присутніх зі святом Масляної та зазначила:
- Масляничні звичаї своїх предків ми успадкували. Тепер залишилося їх зберегти і передати своїм дітям. А тому запрошуємо усіх відсвяткувати свято Масляни за старовинними обрядами та разом відроджувати, та популяризувати традиції, та культуру нашого славетного народу.
З Масляною всіх присутніх також привітав заступник голови сільської ради Юрій Железняк, який побажав миру та спокою на нашій землі, міцного здоров’я землякам та здійснення всіх задумів.
У святковій концертній програмі прийняли участь НФК «Джерело» (керівник Л. Мироненко) Водянської сільської ради, гості свята громадська організація творче об’єднання «Україночка» (керівник Л. Щербініна) та фольклорний колектив «Козацька родина» (керівник В.Новікова) з міста Енергодар, які підняли настрій виконанням веселих пісень. Також на святі виступили В.Селезньова з піснями «Ты огонь, я вода» та «Квітка», Є.Заїка виконала пісню «Масляна», К.Заїка та Є.Куксенко заспівали пісню «Дівчина весна». Зачарували своїми виступами присутніх дует Драч Любові і Катерини Пригоди та віртуоз-баяніст Данило Попов.
Пісні, танці, музика – всього було вдосталь. Але слухати й дивитись – то добре, а самому брати участь – цікавіше й веселіше. То ж для найактивніших жителів села провели ряд цікавих конкурсів, хороводів та забав. Усіх присутніх безкоштовно пригостили кашею і чаєм представники Всеукраїнської Запорізької громади «Братство козаків» на чолі з Володимиром Орищенком.
Найяскравішою подією свята (і в прямому, і в переносному сенсі) стало спалення символа зими – солом’яної баби. І на прощання з холодною порою року відбувся видовищний хоровод. Будемо сподіватись, що зима такими проводами задоволена і повернеться тільки через рік. Ну, а зараз – насолоджуймося тим, як прокидається від сну природа. Скоро буде зелено і тепло.
Присутні на святі щиро дякували сільським артистам та гостям за їхню майстерність та піднесений настрій.
Захід було проведено за підтримки сільського голови Сергія Єрмакова, організатор заходу - інформаційно-просвітницький центр культури і дозвілля Водянської сільської ради.
Микола Ященко