Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


205 років від дня народження Тараса Григоровича Шевченка

9.jpg
10.jpg

Щовесни, коли тануть сніги
І на рясті засяє веселка,
Повні сил і живої снаги
Ми вшановуєм
Пам’ять Шевченка!

В історії кожного народу, серед її великих творців є поети, імена яких оповиті невмирущою любов’ю і славою. Таким поетом для українського народу є Тарас Шевченко. Справедливо, що Великого Кобзаря вважають народним пророком. Адже не одне покоління українців формує свої світогляди на його творах. Славетний Кобзар хотів бачити Україну вільною і незалежною, хотів справедливості та добробуту для нащадків, прагнув, щоб Україна була визнана усіма державами світу як могутня Європейська держава.
У комунальному закладі «Велико-знам’янська ЗОШ І – ІІІ ступенів №3» проходили урочисті події вшанування пам’яті славного сина України Тараса Григоровича Шевченка.
Ці події приурочені до 205-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка і 155-річчя від дня його перепоховання.
Тиждень присвячений Тарасу Шевченку намагалися урізноманітнити, провести цікаво, а головне з користю. Були залучені всі діти від 1 по 11 класи, класні керівники та вчителі не тільки української мови та літератури, а й фізики, математики, біології, хімії, історії, географії тощо.
Урочиста лінійка була відкрита трьома красунями-випускницями: Дар’єю Аліфановою, Юлією Степаненко, Тетяною Фільовою, пролунали слова подяки на адресу видатного письменника України.
Ти нам залишив прагнення високі,
 Шляхи священні, по яких іти
 Твого сумління й мужності уроки
 Ми бережем і будем берегти.
(Микола Палієнко).
Переглянули флешмоб колективу школи, у виконанні вчителів пролунали твори Т.Г. Шевченка.
У конкурсі малюнків найактивнішими були учні молодших класів. Справжніми майстрами пензля показали себе: Данило Ляховець (9 кл.), Сніжана Кочнєва (7 кл.), Аліна Дюжикова (11 кл.), Альбіна Головей (6 кл.), Валерія Щедріна (10 кл.), Валерія Пан-кєєва (10 кл), Юлія Корольова (9 кл.), Марія Пасічник (5 кл.), звісно, декому з них допомагали батьки, своїм прикладом надихали дітей на творчість.
На позакласному виховному заході «Доля Кобзаря» згадали нелегкий життєвий шлях письменника. Адже день народження і день смерті Т. Шевченка стоять поряд – 9 і 10 березня. Між цими двома весняними датами – 47 років життя, яке стало славою і гордістю українського народу.
Неперевершеними ведучими були учениці 10 класу Катерина Веретеніна та Валерія Панкєєва.
Як справжні актори відіграли сцени з життя малого Тараса учні з 11 та 9 класів, в головних ролях були Юлія Степаненко, Микита Міщук, Данило Ляховець, Юлія Корольова, Марія Зуб, Олег Скиба, Євген Орлов, Ольга Іванова
Не обійшли ми і твори Т.Шевченка «Садок вишневий коло хати», «Зацвіла в долині…», які стали піснями і пролунали у виконанні яскравої зіроньки, співачки Кристини Волошкіної.
Конкурс юних читців творів Т. Шевченка пройшов не менш урочисто. Учні перевтілювалися у різні характери творів, чим показали свою майстерність у читанні віршів. Нелегко було визначити кращих серед конкурсантів членам журі, зате кожен із присутніх отримав справжнє естетичне задоволення від почутого зі сцени. Але все ж таки найкращих із кращих визначено: Анастасія Веретеніна (3 кл.), Владислава Хафізова (4 кл.), Єлизавета Ткачова (6кл.), Неоніла Пуценко (8кл.), Данило Ляховець (9 кл.), Катерина Веретеніна ( 10 кл.), Юлія Степаненко (11кл.)
В інтелектуальній грі «Україна і Т.Г. Шевченко» брали участь учні 6,7,8 класів. Дітям були підібрані різноманітні завдання від літературної вікторини до селфі-студії. Згадали головні події в житті письменника, а також не забули й про Україну та українську мову, адже батьком української літературної мови вважають Т. Шевченка. Переможцями цієї гри стали учні 8 класу.
Друге почесне місце посіла команда 7 класу.
На третьому місці опинилися наймолодші, менш досвідчені учасники, команда 6 класу, але вони гідно боролися.
І, як всім відомо, кожну роботу потрібно винагородити - всі активні учасники отримали почесні грамоти, а хто навіть й не одну.
Метою таких заходів є поглиблення знання учнів про життя видатного сина україн-ського народу - Т.Г.Шевченка; розвиток творчих здібностей учнів, спонукання їх до власної творчості; виховування любові і поваги до традицій нашого народу, патріотизму.

Т.В. Сапожникова, вчитель
КЗ «Великознам’янська ЗОШ І-ІІІ ступенів №3»