Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Леся Українка: у пошуках жіночого щастя

8.jpg

Кажуть, що справжній поет не повинен бути щасливим. Цей вислів можна віднести до долі Лесі Українки. Здається, вона народилася для щастя, адже бог дав їй стільки талантів. Але життєвий шлях виявився тернистим. Доля дуже рано навчила дівчину мужності. Звичайно, якщо ніхто не бачив поетесу розбитою і знесиленою, то це не означає, що вона була крицею. В першу чергу вона була жінкою, жінкою - серце якої прагнуло любові.
Доторкнутись до струн Лесиної душі, увійти в храм її любові, мали змогу члени клубу «В кругу друзей» на своєму засіданні, яке відбулося в День всіх закоханих та напередодні дня народження поетеси.
Захід розпочався піснею «Сім струн» на слова Л.Українки, після чого ведучі Ірина Колесникова та Лариса Богослов делікатно торкнулися її жіночої долі.
Розповідь супроводжувалась відеопоказом фотографій із сімейного архіву родини Лесі Українки.
Самотність і нерозділеність кохання – ось ті струни, на яких звучить Лесина пісня печалі. Їй судилося зазнати справжнього кохання і великого горя. Максим Славинський, Нестор Гамбарашвілі, Климент Квітка – це, так би мовити, щасливі акорди її душі, а Сергій Мержинський – сумна струна Лесиної долі, яка тужливим відлунням ятрила їй душу до останнього подиху. Для неї це коротке, як спалах кохання, було щастям, нехай трагічним, нерозділеним, болючим, але все-таки щастям. Сумна доля поетеси розчулила серця присутніх. У залі панувала містично-заворожена, шаноблива тиша, в яку сльозинками падали слова Л.Українки: «…Твої листи завжди пахнуть зів’ялими трояндами, ти мій бідний, зів’ялий цвіте…»
Після сумної та зворушливої розповіді про кохання Лесі Українки, прозвучав весільний марш Мендельсона, який повернув всіх учасників заходу до святкового настрою. Це було не випадково, адже в лютому виповнюється 210 років з дня народження автора цього твору німецького композитора Фелікса Мендельсона. Свій знаменитий марш, під який закохані дають клятву один одному, він написав у 17 років. Це була частина увертюри до комедії Вільяма Шекспіра «Сон літньої ночі». Але знаменитості він здобув уже після смерті автора,коли прозвучав на шлюбній церемонії принцеси Вікторії та кронпринца Фрідріха ІІІ.
Як завжди під час засідання клубу були вітання іменинників, читання улюблених віршів про кохання, спів пісень під акомпанемент баяну.
Завершилось свято на позитивній ноті. Лютневий день подарував всім тепло і заряд позитивних емоцій.
Відділ обслуговування читачів міської бібліотеки