Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


«Соборність в душах, єдність у серцях, а сила в знаннях!».

9.jpg
8.jpg
14.jpg
13.jpg
12.jpg
11.jpg
10.jpg

 Ідея соборності бере свій початок від об’єднання давньоруських земель навколо князівського престолу в Києві, а її філософське коріння сягає часів Візантії. Протягом віків її практичним втіленням займались українські гетьмани Богдан Хмельницький, Іван Мазепа, Петро Дорошенко, Пилип Орлик. У ХVIIІ - початку ХХ ст., коли українські землі були поділені між сусідніми державами: Польщею, Росією, Румунією, Австро-Угорщиною, ця ідея знайшла своє відображення у працях кращих вітчизняних мислителів, оскільки для боротьби за свої національні інтереси Україні була вкрай важливою територіальна єдність.
В результаті ухвалення ІІІ Універсалу Української Центральної Ради 7 листопада 1917 р. була проголошена Українська Народна Республіка, до складу якої увій-шло 9 українських губерній.
Під впливом цих подій в жовтні 1918 р. у Львові представники західноукраїнських політичних партій створили Українську Національну Раду, а 10 листопада того ж року було проголошено утворення Західноукраїнської Народної Республіки. Відтоді між урядами УНР і ЗУНР велися переговори про втілення ідеї соборності.
Урочистий Акт Злуки розпочався 22 січня 1919 р. о 12.00 на Софіївському майдані, де зібралися десятки тисяч киян. В присутності іноземних дипломантів держсекретар Л. Цегельський передав голові Директорії В. Винниченкові Грамоту-ухвалу УНР. Було зачитано універсал, в якому проголошено про з’єднання Західно-Української Народної Республіки з Українською (Придніпрянською) Народною Республікою в одну суверенну Народну Республіку. Від нині злилися в одно Галичина, Буковина, Закарпаття, Придніпрянська Україна в одну Велику Україну.
На жаль, це об’єднання виявилось нетривким, і невдовзі історія розпорядилась так, що окремі частини українських земель знову опинились у складі різних держав. А методи, якими було здійснене нове об’єднання “сходу” і “заходу” в 1939 році, полишили в думах мільйонів українців    незагоєні рани.
Ці вікопомні історичні події сформували підґрунтя для відродження незалежної соборної демократичної України та утвердження національної ідеї. Отож зрозумі-ло, чому однією з перших акцій, до яких вдалися патріотичні сили в передчутті розпаду СРСР, а саме 21 січня 1990 р., став “живий ланцюг” між Києвом і Львовом як символ духовної єдності людей східних і західних земель України, як запорука існування єдиної, соборної України.
 З метою  формування національної свідомості школярів, виховання у них почуття патріотизму та з нагоди відзначення  Дня Соборності України у Водянській загальноосвітній школі №1 ім. Ф.О. Окатенка організовано та проведено ряд заходів:
- тематична виставка: «22 січня – День Соборності України»;
- виховні години: «Україна – єдина Соборна держава»,  «Славетні імена України», «Великі творці Соборності»;
- лінійка (9-11 класи) – «Соборна мати Україна одна для всіх, як оберіг»;
- конкурс малюнків (1-4 класи): «Моя країна прекрасна і незалежна»;
- конкурс читців (5-6 класи): «З Україною в серці»;
- конкурс творів-есе (7-8класи): «Україна моя єдина».
На початку свята директор школи Віталій Дмитрович Чорний привітав учнів та вчителів зі святом, розповів про історію соборності України. І з нагоди свята Віталій Дмитрович нагородив грамотами відділу освіти, молоді та спорту переможців районних олімпіад з навчальних предметів, а також переможців обласного конкурсу ім. П.Яцика та мовно-літературного конкурсу ім. Т.Г.Шевченка.
Велика подяка заступнику директора з навчально-виховної роботи Л.І. Піскосі, учням 11-А класу та класному керівнику А.Г. Ященко і учням 10-класу та класному керівнику Л.М. Ященко за підготовлену лінійку та концертну програму до Дня Соборності України.
Микола Ященко