Главная


Курс обмена валют
гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Стратегічне бачення розвитку району на 2019 -2021 роки

Після проведення сьомого засідання Ради регіонального розвитку, яке відбулося в кінці листопада 2018 року під головуванням Президента України, надано доручення розробити плани перспективного розвитку територій на 2019-2021 роки. В Запорізькій облдержадміністрації також відбулося засідання Ради регіонального розвитку, де голова облдержадміністрації Костянтин Бриль презентував підсумки реалізації реформи децентралізації. Наразі у районах області триває робота над пер-спективними планами розвитку, яка проводиться відкрито, з широким громадським обговоренням. Низка районів уже провела презентацію своїх перспективних планів, у яких безпосередню участь взяли керівники облдержадміністрації.
План перспективного розвитку на майбутні три роки являє собою узагальнення пропозицій мешканців, які проживають у районі, навіть у найвіддаленіших селах. До кінця січня буде сформовано обласний перспективний план розвитку, спираючись виключно на ті плани, що відкрито презентують усі райони області.
21 грудня у Кам’янсько-Дніпровській райдержадміністрації відбулося засідання районної Ради регіонального розвитку, на якій пройшло обговорення Перспективного плану розвитку території на 2019-2021 роки. На розширене засідання, з цього приводу, зібралися члени Ради регіонального розвитку, депутат Запорізької обласної ради Володимир Тарасов, голова районної ради Михайло Пригода, депутати районної ради, представники об’єднаних територіальних громад, керівники та працівники підприємств, установ, організацій району. До участі у роботі долучився заступник голови облдержадміністрації Віктор Скобліков.
Засідання Ради проводив голова райдержадміністрації Валерій Свєшніков, який повідомив присутнім:
- Президентом України Петром Порошенко, під час проведення за-сідання Ради регіонального розвитку в Києві, було поставлене завдання стимулювати громади до визначення нагальних пріоритетів, створення амбітних і ґрунтовних перспективних планів розвитку, наявність яких в рази підвищить інвестиційні перспективи територій. Стратегічне бачення розвитку кожного села, району, області – це загальна практика, яку впроваджує Президент України. Хочу зазначити, що основою діяльності районної державної адміністрації є забезпечення збалансованого соціально-економічного та культурного розвитку району, ефективне використання природних, трудових і фінансових ресурсів.
Перед початком презентації Пер-спективного плану голова Кам’янсько-Дніпровської районної державної адміністрації Валерій Свєшніков за-уважив, що головним питанням першого засідання Ради регіонального розвитку Кам’янсько-Дніпровського району стануть здобутки за період 2015-2018 років, в умовах децентралізації влади та формування Перспективного плану розвитку району на 2019-2021 роки, реалізація якого, насамперед, має на меті забезпечити підвищення рівня якості життя людей.
Протягом останніх років Кам’янсько-Дніпровський район розвивався достатньо динамічно. На території району виконувались ремонтні роботи на об’єктах соціальної сфери, житлово-комунального господарства, ремонтувалися дороги загального користування та комунальної власності. За результатами соціально-економічного розвитку районів Запорізької області за січень-вересень 2018 року Кам’янсько-Дніпровський район знаходиться на 2 місці. Важливим аспектом для розвитку району стали залучення державної підтримки на соціально-економічний розвиток. За рахунок субвенції з державного та обласного бюджетів, наданої місцевим бюджетам у 2015 році, проведено капітальні та поточні ремонти 27 об’єктів на загальну суму 10 530 177 грн, в 2016 році району виділена субвенція з державного бюджету по зоні спостереження на загальну суму 9 655 791 грн для капітального і поточного ремонту об’єктів соціальної сфери району, в 2017 році виділена субвенція з державного бюджету по зоні спостереження на загальну суму 7879,0 тис. грн та виконано капітальний та поточний ремонти 17 об’єктів соціальної сфери району.
Протягом 2018 року району виділена субвенція з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування заходів по зоні спостереження 4011,600 тис.грн для ремонту наступних об’єктів: капітальні ремонти будівель клініко-біохімічної лабораторії, будівлі відділення рентгенології, інфекційного та хірургічного відділень КУ “Кам’янсько-Дніпровська ЦРЛ”; капітальний ремонт Запо-вітненськї ЗОШ; капітальний ремонт Новодніпровської ЗОШ; капітальні ремонти дорожнього покриття вулиць (40 років Перемоги в с.Іванівка, Володимирської в с.Благовіщенка, 9 Травня в с.Дніпровка, провулку Степового в с.Водяне, Сонячна в м. Кам’янка-Дніпровська).
Також за рахунок субвенції з державного бюджету на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій на суму 3525,0 тис. грн виконані роботи на 4 об’єктах: реконструкція адмінбудівлі виконавчого комітету Кам’янсько-Дніпровської міської ради (під розташування центру надання адміністративних послуг); капітальний ремонт приміщення Дніпровської амбулаторії загальної практики сімейної медицини; капітальний ремонт приміщення Нововодянської амбулаторії загальної практики сімейної медицини; капітальний ремонт (заміна) пасажирського ліфта у поліклінічному відділенні КУ “Кам’янсько-Дніпровська ЦРЛ”. До кінця року всі кошти будуть освоєні, ремонтні роботи на завершальній стадії.
Всього по району доріг, з урахуванням доріг загального користування місцевого значення, - 482,5 км, доріг з твердим покриттям - 301,2 км, грунтових доріг - 181,3 км. На ремонт доріг загального користування місцевого значення в 2017 році освоєно 1 424, 8 тис. грн коштів обласного бюджету. Відремонтовано доріг комунальної власності, за рахунок коштів місцевих бюджетів, на суму 10 млн 443, 67 тис. грн.
В 2018 році міською та сільськими радами були затверджені Програми щодо фінансування заходів з ремонту та утримання вулиць і доріг комунальної власності. На виконання цих програм у 2018 році передбачено коштів на загальну суму 4685,243 тис.грн, касові видатки станом на 01.12.2018 складають 3289,775 тис.грн.
На сьогодні важливим напрямком розвитку району є підвищення його інвестиційної привабливості. Інвестиційна політика спрямована на залучення в економіку району коштів суб’єктів господарювання всіх форм власності.
Основними джерелами інвестування залишаються власні кошти підприємств, кошти державного та місцевого бюджетів, ресурси фінансово-кредитних установ та населення. Наявність містобудівної документації збільшує інвестиційний інтерес та привабливість до територій населених пунктів та надає підґрунтя для розробки та реалізації довгострокової стратегії розвитку території, залучення коштів бізнесу для будівництва економічно значущих підприємств сонячної енергетики, сільськогосподарських підприємств та підприємств переробної промисловості. Інвестиційні проекти матимуть можливість прийняти участь у конкурсах на співфінансування Державного фонду регіонального розвитку. Містобудівна документація дає можливість потенційним інвесторам мати відкриту, актуальну інформацію щодо наявності вільних земельних ділянок, їх функціональне використання та цільове призначення, інформацію про наявні містобудівні та планувальні обмеження. За підсумком реалізації заходів з розробки містобудівної документації на місцевому рівні в 2017 році в Кам’янсько-Дніпровському районі завершено роботу з розробки генеральних планів та планів зонування територій (у складі генеральних планів) трьох населених пунктів: м. Кам’янка-Дніпровська, с. Іванівка, с. Велика Знам’янка. В 2018 році містобу-дівна документація не розроблялась.
Про основні заходи соціально-економічного розвитку району на 2019 – 2021 роки доповідала Ірина Зикова, перший заступник голови райдержадміністрації, яка зауважила:
- Перспективний план розвитку району на 2019 – 2021 роки буде сформований за наступними стратегічними напрямками: розвиток інфраструктури та ремонт дорож-нього покриття; реконструкція систем водопостачання та водовідведення; оновлення матеріально-технічної бази комунальних підприємств; підвищення якості надання житлово-комунальних послуг; поліпшення якості надання медичної допомоги; модернізація матеріально-технічного стану закладів культури; соціальний захист та соціальна підтримка населення; забезпечення якісної та доступної освіти, створення належних умов для навчання та комфортного перебування дітей у навчальних закладах; розвиток фізичного виховання.
В ході реалізації заходів перспективного плану розвитку району на 2019 – 2021 роки передбачено коригування строків та обсягів фінансування відповідно до показників економічного розвитку району.
Реалізація плану потребує від органів місцевого самоврядування впровадження дієвих заходів щодо зміцнення фінансово-економічної бази територіальних громад та посилення відповідальності перед населенням.
Серед намічених заходів передбачено: реконструкція гідротехнічних споруд для захисту від підтоплення с. Водяне; реконструкція каналізаційних мереж на ГКНС в м. Кам’янка-Дніпровська та придбання насосного і технологічного обладнання для заміни на каналізаційних системах для Кам’янько-Дніпровської міської ради; реконструкція очисних споруд в с. Іванівка; придбання технічних засобів для КП «Заповітне»; придбання екскаватора-навантажувача та асенізаційного автомобіля для Кам’янсько-Дніпровської міської ради; придбання грейдеру для Водянської сільської ради; придбання екскаватора-навантажувача та сміттєвоза для Благовіщенської сільської ради; придбання екскаватора-навантажувача та двох сміттєвозів для Водянської ОТГ; здійснення заходів з захисту від підтоплення і затоплення, направлені на запобігання розвитку небезпечних геологічних процесів, усуненню або зниженню до допустимого рівня їх негативного впливу на території і об’єкти шляхом обвалування берегу в с. Шляхове Благовіщенської сільської ради; реконструкція водопровідних мереж в місті Кам’янка-Дніпровська; реконструкція вуличного освітлення в с. Велика Знам’янка; реконструкція ліній вуличного освітлення в с.Іванівка та ін.
Виступаючі на засіданні Ради регі-онального розвитку голова Кам’янсько-Дніпровської районної ради Михайло Пригода сказав:
- Розвиток Кам’янсько-Дніпровського району залежить від нас з вами. Субвенції і дотації – це дуже добре, але ми повинні створити такі умови на нашій території, щоб територіальні громади мали змогу розробляти проекти і за кошти інвесторів для розвитку свого соціально-економічного потенціалу.
З окремою пропозицією, до за-ступника голови Запорізької обласної державної адміністрації звернувся і мешканець села Водяне, не-одноразовий депутат районної ради Василь Гура, якого бентежить рівень води в Каховському водосховищі. Його реальна пропозиція - скинути рівень води в водосховище на 3 метри і це частково вирішить проблему підтоплення.
Своє бачення на перспективний план виклали голова Водянської сільської ради Сергій Єрмаков та заступник голови Кам’янсько-Дніпровської міської ради Олена Козулькова.
Депутат Запорізької обласної ради від нашого району Володимир Тарасов розповів дуже коротко про свою депутатську діяльність, яка, до речі, йде на користь мешканців району. Уже вкотре Володимир Григорович довів, що бути депутатом обласної ради – це не лише дуже відповідальний обов’язок, а й нелегка праця. Він є дійсний патріот нашого району, який ніколи не схибив інтересам своєї малої Батьківщини. Йому завжди болить і стан доріг в селі Велика Знам’-янка, і стан лікарні, і багато чого іншого. На цьому засіданні він не тільки знову підкреслив значення стану доріг, а й розповів, чому саме так виходить, що центральна дорога в селі, особливо окрема її ділянка, в такому стані; привернув увагу до проблем санаторної-школи інтернат, яка повинна працювати в районі та залишитися підпорядкованою обласній раді. І це тому, що таке фінансове навантаження для Кам’янсько-Дніпровської громади буде занадто важким. А школа-інтернат повинна працювати і надалі, можливо вже ні як санаторна, а школа-інтернат для дітей з багатодітних сімей.
Заступник голови Запорізької обласної державної адміністрації взяв всі питання та пропозиції до уваги. Підсумовуючи обговорення, Віктор Скобліков наголосив, що на основі планів Перспективного розвитку кожного району буде створено план усієї області. У пріоритеті мають бути водопроводи, дороги, школи та дитсадки. Ще один важливий акцент - створення нових амбулаторій з транспортом, обладнанням та житлом для лікарів. Варто також зосередитися на об’єктах, які вже розпочато і потребують завершення.
- Все у ваших руках, вам жити на цій території, тому в Перспективному плані обов’язково потрібно враховувати пропозиції місцевих жителів, - зазначив заступник голови обласної державної адміністрації.
А на цій нараді за результатами розгляду прийняті рішення: продовжити протягом січня 2019 року обговорення на територіях міської та сільських рад перспективних планів розвитку населених пунктів району на 2019-2021 роки; доопрацювати даний проект розвитку району, з урахуванням внесених пропозицій та затвердити його до першого лютого 2019 року.

Тетяна Паламар

РЕАЛ ПЛАСТ