Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


ЗАЛИШАЙТЕСЬ ЛЮДЬМИ! ВІЛ НЕ ПЕРЕДАЄТЬСЯ ЧЕРЕЗ ДРУЖБУ!

2.jpg

Досвід розповсюдження епідемії ВІЛ/СНІДу доводить, що вона здатна пробуджувати найгірші і найкращі людські риси.
Найгірші риси виявляються тоді, коли ВІЛ – позитивні стають жертвами стигми і дискримінації з боку рідних, друзів, знайомих, сусідів, лікарів, учителів чи державних службовців, а найкращі – коли люди об’-єднуються для боротьби з бездіяль-ністю, надання допомоги і догляду за тими, хто живе з ВІЛ.
Колектив комунального закладу навчально-виховній комплекс «Дитячий садок-загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів» Кам’янсько-Дніпровської міської ради дуже багато уваги приділяє профі-лактиці ВІЛ/СНІДу серед учнів, батьків, вчителів нашої школи.
Нам є чим пишатись! Ми виховали досвідчених тренерів - Уляну Олександрівну Зайцеву (завідуюча тренінговим кабінетом) та Тетяну Володимирівну Мінакову, які проводять тренінги з усіма учасниками навчального процесу, а також громади міста. Активність волонтерів НВК дає змогу охопити більше запланованих заходів.
1 грудня – День порозуміння з людьми, які живуть з ВІЛ. До цього дня ми підготували тренінг, мета якого полягала в формуванні толерантного ставлення до людей, які живуть з ВІЛ через розуміння особливостей, потреб, емоційну причетність.
Історія людини, яка живе з ВІЛ… Волонтер нашої школи Анастасія Порошенко розповіла про людину, яка не соромиться жити відкрито з ВІЛ – інфекцією – Дмитро Шерембей, голова правління громадської організації «Пацієнти України», член координаційної ради Всеукраїнської мережі людей, що живуть з ВІЛ/СНІДом. Його історія вразила учнів 10-А класу. Що відчуває людина дізнавшись про ВІЛ? Сором, страх, невпевненість, провину, самотність, грубість. Вправа «10 кроків» дала змогу учням дослідити виникаючі стереотипи, зруйнувати стигму щодо деяких соціальних груп та ролей, активізувати власний емоційний досвід соціального ізолювання.
Діагноз «ВІЛ – інфекція» - нелегке випробування для людини та її близьких. Фізично вона ще довго може почуватися добре, але її психологічний стан багато в чому залежить від розуміння і підтримки тих хто її оточує. Саме в такі моменти люди розуміють, хто їх справді любить і є їх друзями. Співчуття – це те, що робить людину людиною. Це вміння відчути і зрозуміти біль іншого, бажання допомогти йому, здатність виразити це бажання конкретними словами і діями.
Що можна зробити для тих, хто живе з ВІЛ? Як полегшити долю людей, які страждають не так від хвороби, як від того, що опинилися наодинці зі своїм лихом? Ми можемо висловити солідарність з жертвами ВІЛ/СНІДу, співчуття і підтримку всім ВІЛ – інфікованим і членам їхніх родин, повагу до людей, які мужньо долають дуже складні життєві обставини. МИ можемо переконати їх не втрачати надії.
Ігор ШКОЛЬНИЙ,
директор КЗ «Кам’янсько-Дніпровського НВК»