Главная


гороскоп

Новини дня
Запорожский областной совет
Запорожская областная государственная администрация
Каменско-Днепровский районный совет
Каменско-Днепровская районная государственная администрация
Государственная налоговая администрация в Запорожской оласти


Служба зайнятості – ваш надійний партнер і помічник

21 грудня служба зайнятості відзначатиме день створення, тому напередодні цього дня хочеться розповісти про особливості роботи та послуги служби зайнятості, зустрі-тися з тими, хто безпосередньо скористався послугами цієї установи.
Головним критерієм оцінки роботи служби зайнятості є надання соціальних послуг клієнтам, для того, щоб шукачі роботи мали можливість оперативно працевлаштуватися, а роботодавці – отримати кваліфіковану робочу силу. Проводячи активну політику зайнятості, служба допомагає громадянам адаптуватися на ринку праці.

Станом на 1 листопада 2018 року на обліку перебуває 592 безробітних, ринок праці склав - 1592 особи, допомогу по безробіттю отримують 337 осіб.
Які ж основні послуги надає служба зайнятості?

1. Підбір персоналу та професійне навчання, перенавчання,
підвищення кваліфікації
Службою зайнятості приділяється чимала увага роботі щодо пошуку вакансій та вільних робочих місць. Інформація про вакансії постійно уточнюється шляхом спілкування з роботодавцями, їх представниками та кадровими службами. Підприємствами, установами та організаціями подано за 10 місяців  2018 року  1061  вакансію. З початку року, з метою підбору персаналу, до Кам’янсько - Дніпровської районної філії   звернувся 201 роботодавець, а саме – це комунальне підприємство «Водоканал», комунальне підприємство «Міський ринок», філія «Кам’янсько -Дніпровський райавтодор», ПРАТ «Племзавод «Степной», філія «Кам’янка-Дніпровська» ТОВ СГП «Нібулон», Кам’янсько – Дніпровська районна державна лікарня ветмедицини та багато інших роботодавців. Це дозволило забезпечити роботою більше 950 шукачів роботи, з них – більше 390 зареєстрованих безробітних.
 Крім того служба зайнятості співпрацює з роботодавцями у напрямку організації професійного навчання кадрів під їхні замовлення. У січні - жовтні  120 безробітних громадян, за направленням Кам’янсько - Дніпровської районної філії проходили професійне навчання за різними професіями та спеціальностями: продавець продовольчих товарів, бармен, електрогазозварник, перукар, бухгалтер тощо.  
Так,  Олена Плахотник звернулась до служби зайнятості в травні 2018 року, з метою пошуку роботи, і вже в липні 2018 року за допомогою спеціалістів філії, після проходження стажування, була працевлаштована в комунальне підприємство «Водоканал» на посаду «бухгалтер по реалізації».
2. Пільги роботодавцям у вигляді компенсації єдиного внеску
Відповідно до Закону України «Про зайнятість населення» одним з ефективних методів, щодо стимулювання роботодавців до створення робочих місць, є компенсація фактичних витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування за працевлаштування осіб, яким надано статус безробітного на нові робочі місця, строком не менше ніж на два роки, згідно ст. 26 та п.2 ст. 27 закону. З моменту запровадження даної норми закону цією послугою вже скористались 79 роботодавців району, яким надано компенсацію єдиного внеску на працевлаштування 122 безробітних.
Безробітних було працевлаштовано на такі посади – продавець продовольчих товарів, перукар, бухгалтер, економіст, водій автотранспорт-них засобів, сторож, підсобні робітники тощо.
На фото Марина Фесенко яка була працевлаштована на нове робоче місце з компенсацією єдиного соціального внеску до ФОП Сухенко Вікторії Миколаївни на посаду перукар.  
3. Організація громадських та інших робіт тимчасового характеру
Один із дієвих засобів забезпечення тимчасової зайнятості безробітних та можливості отримання додаткового заробітку є організація громадських та іншіх робіт тимчасового характеру. Слід зазначити, що проведення таких робіт є вигідним для всіх, у т.ч. й для територіальних громад, адже виконуються роботи, що мають суспільну користь та сприяють їх соціальному розвитку. Для безробітних громадян участь у таких роботах дозволяє отримувати додатковий заробіток, зберегти мотивацію до праці, працювати в колективі, активізувати свої прагнення до зміни соціального статусу та інколи безробітні працевлаштовуються на постійні робочі місця, після участі в таких роботах.
Цього року було укладено 4 договори на органі-зацію громадських робіт – КП «Агрознам’янка», КДМКП «Карат», виконкоми Заповітненської та Водянської сільської ради, тимчасові роботи було організовано в ТОВ «Агро Дніпро», ФГ «Чакан», ФГ «Мрія» тощо.
До громадських та тимчасових робіт за 10 місяців поточного року було залучено більше 450 осіб. Безробітні здійснювали роботи з благоустрою та озеленення території населених пунктів, наводили порядок на вулицях, в парках, прибирали сміття, наводили лад на клумбах та на пляжі.
4. Започаткування власної справи
Якщо у вас є бажання відкрити власну справу, то служба зайнятості вам готова в цьому допомогти! Для організації безробітними підприємницької діяльності діє система виплати одноразової допомоги в розмірі річної суми допомоги по безробіттю або її залишку, призначеної конкретному безробітному, завдяки цьому безробітні громадяни повертаються до продуктивної праці. За рахунок виплати одноразової допомоги по безробіттю для зайняття підприємницькою діяльністю 2 особи започаткували власну справу в 2017 році та 1 особа - в 2018. Колишні безробітні вирішили спрямувати свої сили на реалізацію таких бізнес-ідей, а саме: перукарські послуги та продаж одягу.
Світлана Олексіївна Щедріна мріяла спробувати започаткувати власну справу в перукарській сфері, адже Світлана Олексіївна має дочку Яну Ігорівну, яка довгий час працювала перукарем та також хотіла мати власне перукарське діло. Тому вони звернулись до служби зайнятості, щоб фахівці допомогли здійснитися давній мрії.
Сьогодні Світлана Олексіївна та Яна Ігорівна мають свою перукарню під гарною назвою «PARIS», яка успішно працює. Для її відкриття вони мали власні заощадження та отримали одноразову виплату допомоги по безробіттю для організації підприємницької діяльності. І вже зараз вони звертаються до спеціалістів служби зайнятості, як роботодавці, з метою пошуку працівників на вакантні місця.
Це не повний спектр послуг, які надає сьогодні служба зайнятості роботодавцям та шукачам роботи. Підсумовуючі сьогоднішні зустрічі слід зазначити, що за час свого існування служба зайнятості  стала надійним звеном між претендентами на роботу та роботодавцями.
Яна ІВАНСЬКА